Mała łazienka i pralko-suszarka – połączenie idealne

Autor: Klaudia

Suszenie prania w małym mieszkaniu może być bardzo uciążliwe. Rozwiązaniem dużo wygodniejszym niż wieszanie ubrań na sznurkach w łazience jest pralka z suszarką. Na montaż dwóch osobnych urządzeń w wielu mieszkaniach nie ma miejsca. Sprzęt 2 w 1 – pralka z funkcją suszenia – to idealny wybór do małych łazienek. Przeczytaj, jak wybrać odpowiednie urządzenie!

Pralka z funkcją suszenia to świetne rozwiązanie do małych łazienek

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- kiedy w Twoim domu sprawdzi się pralka z suszarką,
- jaka pralka z funkcją suszenia jest najlepsza do małej łazienki,
- jakie plusy i minusy ma pralko-suszarka – czy warto ją kupić.

Płytka pralka z suszarką zajmuje mało miejsca w łaziencePralka z suszarką – jeden sprzęt, dwie funkcje

Jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, a w Twojej łazience ledwo mieści się wąska pralka, codzienne pranie ubrań na pewno nie należy do najwygodniejszych. Dużą niedogodność stanowi wieszanie i suszenie prania – suszarka wolnostojąca zajmuje sporo miejsca, a wisząca nie zapewnia wystarczającej wentylacji, szczególnie zimą.

Rozwiązaniem tego problemu są pralko-suszarki. Urządzenie zajmuje niewiele więcej miejsca niż zwykła pralka, a pozwala w ciągu kilku godzin wysuszyć pranie bez konieczności wyjmowania go z bębna. Sprzęty oferujące obie funkcje są nie tylko praktyczne, ale też bardziej przystępne cenowo niż dwa osobne urządzenia. Pralka z funkcją suszenia jest bowiem tylko nieco droższa od tradycyjnej – jest to dużo bardziej opłacalne niż zakup pralki i wolnostojącej suszarki elektrycznej.

Pralka z funkcją suszenia – ideał do małych łazienek

Ze względu na rozmiar wstawienie do małej łazienki suszarki bębnowej obok pralki jest zazwyczaj bardzo trudne. W pomieszczeniu o ograniczonym metrażu możesz spróbować zamontować jedno urządzenie na drugim, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Poza tym w małej łazience lepiej będzie zaoszczędzić przestrzeń nad pralką – zyskasz miejsce do przechowywania ręczników i detergentów.

Dlatego jeśli jesteś posiadaczem małej albo nieustawnej łazienki, rozważ zakup sprzętu, który spełnia obie funkcje. W niewielkim, wąskim pomieszczeniu sprawdzi się 
pralka z suszarką o głębokości 45 cm, taka jak Candy GVSW45 485TWHC-S. Ma ona mniejszą ładowność od pralko-suszarek o standardowych gabarytach, ale za to z pewnością łatwo zmieści się w każdej łazience.

WSKAZÓWKA

Wybierając określoną szerokość pralko-suszarki, weź pod uwagę nie tylko wymiary swojej łazienki. Sprawdź pojemność urządzenia i dopasuj ją do potrzeb swojej rodziny. Pamiętaj też, że ładowność liczy się osobno dla cyklu prania, a osobno dla suszenia.


Polecane pralko-suszarki
  • 3 099 zł
  • 5 799 zł
  • 3 099 zł
  • 1 999 zł
  • 1 999 zł

Pralko-suszarka – czy warto ją kupić?

Pralko-suszarka w zabudowie oszczędza miejsce w łazienceZastanawiasz się, czy warto kupić pralko-suszarkę? Należy rozważyć plusy i minusy tego rozwiązania. Chociaż sprzęt typu 2 w 1 świetnie sprawdza się w obu funkcjach, może się okazać, że w Twoim przypadku lepiej będzie zainwestować w osobną suszarkę do ubrań.

Do zalet pralki z funkcją suszenia należy z całą pewnością jej mały (w porównaniu do zestawu pralka i suszarka wolnostojąca) rozmiar. Jeśli posiadasz malutką łazienkę, może to być jedyny sposób, by zmieścić w mieszkaniu suszarkę elektryczną, która jest bardzo przydatna – szczególnie w chłodnych miesiącach. Jedno urządzenie eliminuje konieczność przekładania prania do suszarki po skończonym cyklu prania.

Wadą urządzeń 2 w 1 jest różnica w ich ładowności dla prania i suszenia (patrz ramka powyżej). Oznacza to, że jeśli chcesz wyprać i wysuszyć ubrania za jednym razem, będziesz zmuszony załadować mniej prania albo wyjąć przed suszeniem część rzeczy. Na przykład pralka z funkcją suszenia Samsung WD80J5A10AW ma ładowność 8 kg dla programu prania, a tylko 5 kg dla suszenia.

Nadal nie możesz się zdecydować? Przeczytaj, co o pralko-suszarce napisali nasi klienci.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link