Wybieramy lodówkę do zabudowy o szerokości 70 cm

Autor: Joanna

Lodówka 70 cm szerokości do zabudowy jest popularnym rozmiarem wśród osób decydujących się na zorganizowanie swojej kuchni, która jest sercem domu. Dlaczego warto postawić na chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy? Czym kierować się przy wyborze?

Wnętrze lodówki pełne produktów spożywczych w tym jajek, warzyw i owoców.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są zalety i wady lodówek do zabudowy i dla kogo są przeznaczone
  2. jakie parametry lodówki są ważne i na co zwrócić uwagę przy wyborze
  3. jakie są polecane modele lodówek do 70 cm do zabudowy

Kilka słów o zaletach i wadach lodówek do zabudowy

Kobieta o blond kręconych włosach otwierająca lodówkę i wyjmująca z niej szklaną butelkę.

Dokonując wyboru lodówki i w zasadzie każdego urządzenia AGD, kierujemy się pewnymi kryteriami. Przede wszystkim powinna liczyć się dla nas funkcjonalność sprzętu oraz to, by zajął on jak najmniej miejsca w kuchni. Dlatego często wybór pada na modele do zabudowy. Plusem takich lodówek jest na pewno to, że ich nie widać. Zostają schowane w obudowę, nie rzucają się w oczy, komponują się z całością kuchni. Często jest tak, że kolor lodówki nie komponowałby nam się z pozostałymi meblami kuchennymi. Dlatego dokonujemy wyboru modelu do zabudowy ze względów estetycznych. Niestety lodówki do zabudowy są nieco droższe, tak więc cenę musimy potraktować jako minus takiego rozwiązania. A zatem to, jaka lodówka 70 cm szerokości (wolnostojąca czy do zabudowy) zostanie ustawiona w naszej kuchni, jest już sprawą indywidualną

Na jakie parametry przy wyborze lodówki do zabudowy o szerokości 70 cm zwracać uwagę?

Wśród kryteriów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu lodówki do zabudowy o szerokości 70 cm, z kostkarką lub bez, istotna jest klasa energetyczna urządzenia. Ten parametr informuje nas, jak dużo prądu pobiera lodówka w czasie swojej pracy, co w efekcie przekłada się na to, ile pieniędzy musimy wydać na prąd. Warto wskazać, że najmniejszą ilość energii zużywają lodówki o klasie energetycznej A, najwięcej natomiast te oznaczone literką G. Przykładowo lodówka w klasie A+ pobiera o 25% mniej prądu niż model z oznaczeniem A, a lodówka A++ aż do 45% mniej. Z pozostałych parametrów trzeba uwzględnić jeszcze: w jaki sposób otwierają się drzwi, gdzie został umiejscowiony zamrażalnik, jaka jest pojemność chłodziarki i zamrażarki, jaki jest poziom hałasu pracy oraz w ile agregatów i termostatów wyposażył producent poszczególny model lodówki.

Polecane lodówki
  • 1 149 zł
  • 12 999 zł
  • 2 749 zł
  • 12 999 zł
  • 1 849 zł

Na jakie modele lodówek 70 cm szerokości do zabudowy warto zwrócić uwagę?

Otwarta lodówka z produktami w środku na czerwonym tle.

Oferta tego typu lodówek jest duża. Przegląd warto zacząć od modelu Whirlpool W4D7 AAA B C. Jest to lodówka w klasie energetycznej A++, dzięki czemu już w momencie zakupu mamy pewność, że zaoszczędzimy na zużyciu energii, płacąc niższe rachunki za prąd. Model ten nadaje się do osadzenia w zabudowie. Jeśli jednak ktoś chciałby go umieścić w swojej kuchni jako element wolnostojący, to elegancki czarny kolor lodówki będzie pasował praktycznie do każdego wystroju tego pomieszczenia. Roczne zużycie energii producent szacuje na poziomie 295 kWh. Ten model gwarantuje niski poziom hałasu na poziomie 40 dB. Jest to typ lodówki bezszronowej z pełnym system No Frost. Ważnym elementem w każdej lodówce jest jej pojemność. W tym przypadku w chłodziarce wynosi ona 292 litry, natomiast w zamrażarce – 110 litrów. Producent wyposażył sprzęt w: alarm informujący o niedomkniętych drzwiach, półkę na butelki, szufladę świeżości, dwie dodatkowe szuflady dedykowane do przechowywania owoców i warzyw, 3 półki w chłodziarce oraz 6 półek umiejscowionych w drzwiach lodówki. Dodatkowym atutem jest okres gwarancyjny wynoszący 24 miesiące.

Kolejnym modelem lodówki do zabudowy o szerokości 70 cm jest Bosch KGN49LB30. To model chłodziarko-zamrażarki o dość dużej pojemności. W przypadku chłodziarki wynosi ona 330 litrów, natomiast zamrażarki – 105 litrów. To model w klasie energetycznej A++, a więc dający możliwość oszczędzania na zużyciu prądu (roczne zużycie energii szacuje się na poziomie 303 kWh). Warto zwrócić uwagę na niski poziom hałasu w tej lodówce. Producent zaznaczył, że jest to tylko 40 dB. Dzięki temu, że wyposażono ją w technologię No Frost, nie będziemy zmuszeni do ciągłego jej odladzania. Atutem tego modelu jest też obecność funkcji Multi Air Flow. Ma ona za zadanie rozprowadzać chłodne powietrze po całej powierzchni chłodziarki. Tym samym mamy gwarancję optymalnej temperatury w każdej jej części. W przypadku awarii zasilania urządzenie to pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę przez 20 godzin.

Kolejnym modelem lodówki, który warto mieć na wyposażeniu swojej kuchni jest Hotpoint-Ariston E4DG AAA X O3. To również sprzęt w klasie energetycznej A++, zużywający energię na poziomie 295 kWh w ciągu roku. Dodatkowo znajdziemy w nim funkcję No Frost, możliwość szybkiego chłodzenia oraz przechowywania produktów w tzw. komorze świeżości. Dzięki tej ostatniej mięso czy inne produkty, które wymaga specjalnego przechowywania, na dłużej pozostaną świeże. W przypadku awarii zasilania lodówka utrzymuje temperaturę przez 16 godzin.

Ciekawą alternatywą lodówki o szerokości 70 cm może być Whirlpool B TNF 5323 OX. To model o klasie energetycznej A+++, o rocznym zużyciu energii na poziomie 219 kWh, czyli gwarantujący najwyższą oszczędność dla naszego portfela. To również najcichsza propozycja spośród wszystkich do tej pory opisywanych. Producent wskazuje poziom hałasu na poziomie 39 dB. Ta chłodziarko-zamrażarce została także wyposażona w funkcję No Frost. Kolejnym ciekawym modelem lodówki będzie Siemens KG49NXI30, posiadający klasę energetyczną A++, pełny No Frost i poziom hałasu na poziomie 40 dB.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link