Jaką lodówkę 50 cm wybrać? Przykładowe modele

Autor: Grzegorz

Lodówka o szerokości 50 cm będzie dobrym wyborem do wielu typów kuchni. Jej głównym atutem jest to, że nie zajmie dużo miejsca. To również ciekawy wariant dla osób, które często przebywają poza domem i jadają na mieście. Co warto wiedzieć o tego typu sprzęcie? Na co zwrócić uwagę, nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu?

Kobieta zagladajaca do wnętrza lodówki. W środku znajują się owoce i warzywa.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. kiedy warto kupić lodówkę 50 cm i na co zwrócić uwagę
  2. jakie parametry powinna posiadać dobra lodówka 50 cm
  3. jakie są polecane modele lodówek o szerokości 50 cm

Lodówka 50 cm – dla kogo?

Lodówka w stylu retro w kolorze różowym stojąca obok szafki.

Lodówka 50 cm to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie do kuchni o niewielkiej powierzchni. Urządzenie nie zajmie dużo miejsca, a tym samym komfort poruszania się po pomieszczeniu jest większy. Niewielka szerokość lodówki nie oznacza, że nie jest ona pojemna. Wręcz przeciwnie. Osoby, które rzadko gotują w domu, a częściej jedzą poza nim, powinny postawić na tego typu sprzęt. W dodatku, jeśli mieszkamy sami, to większy model może okazać się po prostu zbędny. Jednak w większości przypadków osoby decydujące się na lodówkę 50 cm zmusza do tego niewielki metraż kuchni. Przyjrzyjmy się tym ciekawym urządzeniom nieco bliżej, za 50-centymetrowe uznając także te o szerokości blisko wskazanej granicy.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Wybierając model wąskiej lodówki (zwykle chłodziarko-zamrażarki), należy pamiętać o klasie energetycznej. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele lodówek 50 cm oznaczone literą A oraz możliwie największą liczbą „plusów” (najwyższa klasa energetyczna to A+++). Jest to jeden z najważniejszych parametrów, decydujący o tym, jak dużo energii elektrycznej zużywać będzie urządzenie w czasie pracy. W rzeczywistości przekłada się to na niższe rachunki za prąd, a tym samym odciążenie domowego budżetu.

Obok szerokości lodówki 50 cm, trzeba zwrócić uwagę także na jej głębokość i wysokość. Pierwszy wymiar standardowo mieści się w granicach od 40 do nawet 70 cm, a drugi wynosi około 180 cm. Nie mniej istotne jest też wyposażenie urządzenia. Lodówka 50 cm zazwyczaj jest prosta i klasyczna – posiada kilka szklanych półek i plastikowych pojemników. Niektóre modele mogą mieć dedykowane szuflady do przechowywania owoców i warzyw. Producenci zazwyczaj nie wyposażają tak wąskich chłodziarek w technologię No Frost, choć oczywiście są wyjątki.

Polecane lodówki
  • 899 zł
  • 1 499 zł
  • 1 149 zł
  • 1 699 zł
  • 2 749 zł

Wybrane modele lodówek o szerokości 50 cm

Ręka otwierająca lodówkę.

Choć standardowa szerokość typowej chłodziarko-zamrażarki wynosi 60 cm, na rynku nie brakuje lodówek o szerokości 50 cm. Co więcej, jest ich całkiem sporo. Jednym z przykładów jest MPM 147-KB-12. To chłodziarko-zamrażarka 50 cm godna polecenia, m.in. ze względu na swoją atrakcyjną klasę energetyczną A+, dzięki której zużycie prądu jest niewielkie. To szacuje się na poziomie 193 kWh rocznie. Lodówka MPM to znakomity wybór do kuchni czy aneksu kuchennego studenta, ale nie tylko. Wszystko zależy bowiem od naszych osobistych preferencji.

Wysokość tego urządzenia wynosi 145 cm, a głębokość 53 cm. Równie istotna (i ściśle związana z wymiarami zewnętrznymi) jest pojemność lodówki. W tym urządzeniu pojemność chłodziarki wynosi 89 litrów, a zamrażarki 51 litrów. To model lodówki 50 cm wolnostojącej w stalowym kolorze, a więc uniwersalnym i pasujący do wnętrza niemal każdej kuchni. W wyposażeniu znajdziemy trzy półki oraz specjalne pojemniki, w których możemy przechowywać owoce i warzywa. Produkt – podobnie jak większość pozostałych – został objęty 24-miesięczną gwarancją.

Kolejnym modelem, którego zakup warto rozważyć, jest Haier HTTF-406S. To wąska, jednodrzwiowa lodówka o wysokości 84 cm i głębokości 43 cm. Pojemność samej chłodziarki wynosi 82 litry. Producent oszacował poziom hałasu na 43 dB. Ponadto jest to model energooszczędny (klasa energooszczędna A+), pobierający rocznie zaledwie 110 kWh prądu. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i srebrnym. Producent przewidział możliwość montażu drzwi po obu stronach, dzięki specjalnym zaczepom. Jest to więc uniwersalna lodówka 50 cm, którą łatwo dopasować do wnętrza każdej kuchni i znajdujących się w niej mebli.

Z kolei Amica KGC15634S to lodówka o głębokości 50 cm, szerokości 55 cm i wysokości 144 cm. Chłodziarko-zamrażarka dostępna jest w stylowym, czarnym kolorze. Poza wyjątkowym designem, warto zwrócić uwagę na jej wysoką klasę energetyczną A++, gwarantującą jeszcze niższy pobór prądu względem rozmiaru urządzenia (172 kWh w ciągu roku). Pojemność części chłodzącej to 164 litry, natomiast mrożącej – 44 litry. Lodówka, podobnie jak powyższe przykłady, nie posiada systemu No Frost. Bardzo zbliżonym modelem, choć znacznie wyższym (180 cm), jest Amica FK299.2FTZXAA. Oprócz wysokiej klasy energetycznej A++ (201 kWh rocznie), urządzenie jest bardzo ciche – poziom hałasu szacowany na 42 dB. Jeśli jest to dla nas znaczący parametr, lepszym wyborem będzie MPM 125-CZ-08H, która pracuje przy zaledwie 39 dB.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów