Lampka nocna dla dzieci – jaką wybrać? LED, z projektorem? Przegląd różnych propozycji

Autor: Joanna

Zasypianie czy też przebudzenie się w ciemności może wywoływać u dziecka, zwłaszcza bardzo małego, stres. Lampka nocna dla dzieci, emitująca przyjazne, delikatne oświetlenie, to nieodzowny element pokoju dla malucha.

Dziecko bawi się swoją nocną lampką.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym się kierować przy wyborze lampki nocnej dla dzieci;
 2. jaką dziecięcą lampkę nocną wybrać dla niemowlaka;
 3. jakie są rodzaje lampek nocnych dla dzieci.

Lampka nocna dla dzieci – jaką wybrać?

Lampka nocna dla nieco starszych dzieci może mieć postać lampionu

Wbrew pozorom nie jest to prosta kwestia. Na rynku jest wiele propozycji oświetlenia nocnego dla dzieci. Trzeba pamiętać jednak, że nie każda z nich jest dobra i nie każda ma pozytywny wpływ na zdrowie. Lampka nocna dla dzieci powinna emitować delikatne światło o ciepłej, żółtej barwie. Światło żółte – w przeciwieństwie do białego – sprzyja relaksowi i wyciszeniu, a tym samym jest gwarancją spokojnego snu dziecka.

CZY WIESZ, ŻE...

Najodpowiedniejsze żarówki do lampki nocnej dla dzieci to takie, które mają poniżej 3300 K. Właśnie takie zapewniają ciepłą barwę światła. Odcienie neutralne mieszczą się w przedziale od 3300 K do 5300 K, a zimne to te powyżej 5300 K. Zimne światło jest nieodpowiednie do lampek nocnych, ponieważ wpływa pobudzająco i motywująco.

Kolorowa lampka nocna to na pewno ciekawa propozycja dla większego dziecka, trzeba jednak pamiętać, żeby w czasie snu kolory nie zmieniały się co chwilę i nie tworzyły tym samym dyskotekowego efektu, gdyż spanie w takich warunkach nie jest ani łatwe, ani zdrowe.

Wybierając lampkę nocną dziecięcą, warto zwrócić uwagę, czy:

 • jest to produkt bezpieczny dla dziecka;
 • emitowane światło jest spokojne i nie będzie zakłócało snu;
 • lampka została wykonana z dobrych jakościowo materiałów, zapewniających bezpieczeństwo;
 • jest dostosowana do wieku dziecka, a także do jego pokoju;
 • odpowiada indywidualnym preferencjom dziecka.

Lampka nocna dziecięca dla niemowlaka

Lampki nocne dla dzieci powinny być dostosowane do wieku. W przypadku niemowląt dobrym rozwiązaniem jest elektroniczna niania z wbudowaną lampką nocna. Funkcję tę posiada m.in. model Alecto DVM-275. Dodatkowo kamera pozwala nie tylko obserwować dziecko podczas snu, przebywając w innym pomieszczeniu, ale umożliwia także komunikację z dzieckiem. Ma duży zasięg – do 300 m – i alarmuje, kiedy rodzic odejdzie za daleko i wyjdzie z pola zasięgu. Posiada również wbudowany termometr, dzięki czemu można na bieżąco monitorować temperaturę w pokoju dziecka. Wgrane kołysanki współgrają ze spokojnym światłem lampki nocnej i pomagają maluszkowi zrelaksować się. Model ten można rozbudowywać o kolejne urządzenia. Jeśli potrzebujesz większego zasięgu – do 1000 m, wybierz elektroniczną nianię Alecto DBX-62. Ma ona podobne funkcje, dodatkowo można ustawić w niej przypomnienie, np. o podaniu lekarstw.

Polecane lampy dla dzieci
 • 59,99 zł
 • 69,99 zł
 • 79,99 zł
 • 132,29 zł
 • 64,99 zł

Lampka nocna bezprzewodowa dla dzieci

Dziecko ogląda przed snem senas gwiazd wyświetlonych przez lampkę nocną dla dzieci z projektorem

W przypadku nieco starszych dzieci praktycznym wyjściem jest zakup lampki nocnej LED bezprzewodowej. Można jej używać zarówno w domu, jak i w podróży czy też na wakacjach. Dzięki temu dziecko nigdy nie traci kontaktu z towarzyszem swoich snów. W zależności od modelu lampka może być ładowana, jak np. Badabulle Purple Firefly, która ma kształt płomyczka z elastycznym uchwytem, dzięki czemu można ją zawiesić na krawędzi łóżka lub zasilana baterią, np. Alecto Strażak Sam. Ulubiony bohater z bajki czy też ukochane zwierzątko mogą wyciszyć i umilić zasypianie. Sposób ten sprawdza się przede wszystkim w przypadku, gdy chcemy nauczyć dziecko spania bez rodziców. Ukochana postać z pewnością doda odwagi. A jeśli takiej nie ma, można się zdecydować na pluszową lampkę nocną dla dzieci, np. Zazu Zack Wańka Wstańka Zebra, która zasilana jest przez akumulator i posiada funkcję automatycznego wyłączania po 30 min. Co ciekawe – lampka zapala się i gaśnie przez pochylenie. Materiał, z którego wykonany jest ozdobny pluszak, można w każdej chwili zdjąć i uprać ręcznie.

Lampka nocna dla dzieci z projektorem

Dziecięca lampka nocna z projektorem to doskonały sposób na stworzenie w pokoju niezwykłego klimatu. Model Duux DUBP01P daje możliwość przemienienia zwykłych ścian w ciekawy seans świetlnych gwiazd, które pojawiają się przy dźwiękach wyciszających kołysanek. Wszystko to tworzy idealną aurę do spokojnego, zdrowego snu. Kolory światła zmieniają się, ale są spokojne i mają ciepłą barwę, dzięki czemu można przy nich odpoczywać. Świetnie się sprawdzi także jako oświetlenie do wieczornych zabaw. Lampkę tę można aktywować głosem i ustawić na automatyczne wyłączanie. Wbudowaną lamkpę z projektorem mają także niektóre elektroniczne nianie, np. Vtech BM 2200. To model, który gwarantuje nie tylko piękną projekcję gwiazd na suficie, ale także wybór kojących kołysanek.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link