Jaką lampkę do notebooka wybrać? Proponowane modele

Autor: Zosia

Osoby, które często pracują na laptopie po ciemku, mogą zdecydować się na jedno z kilku rozwiązań: podświetlaną klawiaturę, dedykowaną lampkę USB do notebooka lub na lampę biurkową. Każde z rozwiązań ma wady i zalety.

Kobieta pracuje przy laptopie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy lepiej wybrać lampkę do laptopa, czy podświetlaną klawiaturę
 2. czym się kierować przy wyborze lampki do laptopa
 3. na jakie modele lampek warto zwrócić uwagę

Lampka do notebooka czy podświetlana klawiatura?

Lampka obok komputera

Praca w trudnych warunkach, wieczorem lub w nocy, na przykład gdy reszta domowników śpi, wymaga odpowiedniego sprzętu. Jednym z dobrych rozwiązań jest wybór laptopa z podświetlaną klawiaturą. Taka klawiatura nie jest skomplikowana pod względem technicznym, jednak może w dużym stopniu ułatwić codzienną pracę. Wbudowane diody LED sprawiają, że klawisze są podświetlane od spodu, dzięki czemu są dużo lepiej widoczne w ciemności, a jednocześnie nie oślepiają. Warto wiedzieć, że szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest podświetlana klawiatura w laptopach gamingowych, ponieważ tam klawisze mienią się różnymi barwami, co prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Tak naprawdę podświetlana klawiatura w laptopie przyda się każdemu, zarówno graczom, jak i osobom pracującym zdalnie, a także pisarzom. Warto wiedzieć, że nie wszystkie laptopy mają podświetlaną klawiaturę, a czasami funkcja ta nie odpowiada użytkownikowi. Właśnie dlatego można zdecydować się na lampkę do notebooka. Taka lampka podłączana jest za pomocą USB, a więc czerpie energię prosto z laptopa. Lampki do laptopa wykorzystywane są przede wszystkim do podświetlenia klawiatury, zastępują zatem wcześniej opisywane rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że osoby pracujące lub grające w gry w nocy mogą także zdecydować się na zwykłą lampkę na biurko, która jest wielofunkcyjna i podświetli nie tylko klawiaturę, ale także dokumenty i resztę biurka.

Czym się kierować przy wyborze lampy do pracy?

Jeśli chodzi o lampkę USB do laptopa, to warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • liczba diod LED, przy czym im jest ich więcej, tym wyższą moc ma światło;
 • budowa, sposób wykonania ramienia lampki oraz jakość i trwałość materiałów;
 • pobór mocy, co ma szczególne znaczenie, jeśli użytkownik pracuje na laptopie, który nie jest podłączony do źródła mocy;
 • żywotność (podawana przez producentów w godzinach);
 • moc urządzenia.

Warto wiedzieć, że lampka USB do laptopa przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy notebook nie ma podświetlanej klawiatury, a użytkownik nie chce korzystać z innego źródła światła. Dobrym rozwiązaniem w przypadku pracy po zmroku są tradycyjne lampki na biurko, które mają zwykle dużą moc i są bardzo funkcjonalne. Wybierając lampę na biurko, dobrze zdecydować się na taki model, który oświetli całą jego powierzchnię, ponieważ dzięki temu praca lub nauka będą dużo bardziej efektywne. Można także zwrócić uwagę na mobilność, zwłaszcza że obecnie na rynku dostępne są bezprzewodowe lampy, które wystarczy naładować, aby świeciły przez kilka godzin. Spore znaczenie ma także moc, natężenie światła, a najlepiej wybrać taki model, w którym samodzielnie można ten parametr regulować. Oczywiście w przypadku lampki na biurko warto także zwrócić uwagę na wygląd i estetykę wykonania.

 • 139,99 zł
 • 109,89 zł
 • 159,99 zł
 • 99,99 zł
 • 139,99 zł

Na jakie modele lamp do notebooka i biurkowych warto zwrócić uwagę?

Lampka przy laptopie

Na rynku dostępne są zarówno lampki USB do notebooków, jak i różne lampy biurkowe. Wśród proponowanych modeli do pracy, grania lub nauki na laptopie można wyróżnić:

 • Hama 39730 to lampka do notebooka z USB, która ma elastyczną szyjkę, a także specjalnie wyprofilowany obszar do naświetlenia klawiatury lub dokumentów. Lampka wykonana jest z elastycznych materiałów i w sposób estetyczny, dodatkowo charakteryzuje się niewielkim poborem mocy mimo 10 diod do oświetlania.
 • Platinet Desk lamp 1 × 12 W 12 V PDLQ60 to lampka biurkowa, która ma funkcję zmieniania koloru na lampkę nocną, dzięki czemu świetnie sprawdzi się do oświetlenia laptopa, klawiatury, dokumentów lub książki. Dodatkowo ma funkcję samodzielnego ustawienia natężenia i koloru światła.
 • Maxcom ML3000 LUX to bardzo nowoczesna lampka biurkowa, którą można ładować przez port USB lub indukcyjnie. Ten model ma aż 5 rodzajów trybów świecenia, a także tryb nocny, który jest dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących przy komputerze wieczorem lub w nocy.
 • Platinet Desk lamp 1 × 12 W 12 V PDLM3S to lampka, która ma nie tylko funkcję regulacji barwy oraz intensywności światła, ale także wbudowany zegar oraz termometr. Lampę można ustawić w taki sposób, aby padała na klawiaturę laptopa lub oświetlała inną powierzchnię, na przykład biurko.
 • TaoTronics TT-DL069 to bardzo nowoczesna lampka z ładowarką bezprzewodową, która sprawdzi się u osób ceniących innowacyjne rozwiązania. Lampa umożliwia użytkownikowi sprawowanie pełnej kontroli nad mocą i barwą światła, a także zapewnia idealne warunki oświetleniowe do pracy przy laptopie. Wbudowany moduł Qi pozwala na ładowanie smartfona w sposób bezprzewodowy, co jest dużym udogodnieniem. Urządzenie w razie potrzeb można złożyć i zyskać dodatkową przestrzeń na biurku. Lampa ma także ergonomiczną konstrukcję i antypoślizgową podstawkę.

Wybierając lampkę do notebooka, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Dla niektórych użytkowników najlepszym rozwiązaniem będzie lampka USB, dla innych lampa biurkowa. Przed zakupem warto też wypróbować opcję podświetlania klawiatury.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów