Kiedy stosować lampę na podczerwień?

Autor: Piotr

Lampa na podczerwień staje się coraz popularniejszym urządzeniem na wszelkie stany przeziębieniowe, bóle rąk, nóg, zmęczenie mięśni. Czy to opcja tylko dla osób starszych? Kto powinien korzystać z jej walorów?

Kobieta w czasie zabiegu odwrócona tyłem do lampy.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa lampa na podczerwień i kiedy ją stosować
  2. jakie funkcje powinna spełniać lampa na podczerwień i jakie modele warto wybrać
  3. jakie są przeciwwskazania w używaniu lamp na podczerwień

Jak działa lampa na podczerwień i kiedy ją stosować?

Lampa na podczerwień na białym tle.

Ból głowy, stawów, mięśni towarzyszy nam praktycznie każdego dnia. Szczególnie zmiana pogody lub ciśnienia może wpływać negatywnie na to, jak się czujemy i funkcjonujemy. Złemu samopoczuciu sprzyja przede wszystkim okres jesienny i zimowy, bo zwłaszcza wtedy brak słońca daje nam się we znaki. Najprostszym sposobem na walkę z migreną czy bólem stawów jest połknięcie pastylki. Według danych, o które nietrudno w internecie, przodujemy w Europie pod względem łykania proszków przeciwbólowych. Jednak czy zawsze jest to dobre rozwiązanie? Doraźnie się sprawdza, ale w dłuższej perspektywie jesteśmy narażeni na skutki uboczne: podrażnienia żołądka i innych narządów (w tym wątroby). Na dłuższą metę nasz organizm może uodpornić się na ciągle łykane środki przeciwbólowe, które w konsekwencji okażą się nieskuteczne. Nie pomoże nawet zwiększenie dawkowania leków. Dlatego warto szukać innych metod walki z bólem. Jednym ze sposobów jest lampa na podczerwień.

Nie każdy z nas wie, że lampa na podczerwień ma działanie lecznicze. Zazwyczaj warto ją wykorzystać do walki z bólem głowy. Lampa na podczerwień ma także bardzo dobry wpływ na zatoki. Ponadto warto ją stosować, kiedy bolą nas mięśnie, mamy problemy z krążeniem czy z układem oddechowym. Taka lampa terapeutyczna na podczerwień to świetne rozwiązanie w walce z reumatyzmem. Jak stosować lampę na podczerwień? Często nasz ból wynika z szybkiego trybu życia i przeciążania wielu partii mięśni. Można go zniwelować, ogrzewając przeciążone partie. W takim przypadku idealnie sprawdzi się lampa rozgrzewająca na podczerwień. Równie częstym zabiegiem jest chłodzenie poszczególnych mięśni lub innych bolących miejsc. W jednym i drugim przypadku efektem powinno być ukojenie i zmniejszenie poziomu bólu. Lampy na podczerwień posiadają specjalny filtr, który poprzez nagrzanie tkanek i mięśni powoduje ich przekrwienie. Lampy stosuje się nie tylko do leczenia objawów reumatyzmu. Taka lampa do masażu na podczerwień sprawdzi się również przy bólu zatok, uszu, a nawet gardła.

  • 89,99 zł
  • 499 zł
  • 359 zł
  • 99,99 zł
  • 167,99 zł

Jakie funkcje powinna mieć lampa i jakie modele wybrać?

Lampa na podczerwień nagrzewająca dłoń.

Zastosowanie lampy na podczerwień jest wielorakie. Pomoże nam ona w walce z licznymi dolegliwościami. Jeśli mamy problemy z plecami, kręgami szyjnymi, bólami w okolicach karku, to takie naświetlanie może być dla nas niezbędne, a przy tym jest bezpieczne i mało inwazyjne. Nieprawdą jest, że z lampy mogą korzystać tylko osoby starsze. Lampa zdrowotna na podczerwień może być stosowana przez osoby aktywne fizycznie, w tym sportowców, jako forma rehabilitacji lub jej uzupełnienie. Podczerwień poprawia pracę krążeniową w mięśniach i całym organizmie. Stąd też często takie lampy mają zastosowanie w różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych, np. do walki z trądzikiem.

Dla osób mających problemy z oddychaniem i chorujących na astmę lub zapalenie zatok czy oskrzeli stosowanie lampy na podczerwień jest wręcz obowiązkowe. Mimo że często musimy poświęcić swój czas na taki zabieg, to efekt jest dużo bardziej widoczny niż w przypadku używania tradycyjnych leków. Dodatkowo nie musimy obawiać się, że lampy negatywnie wpłyną na nasz układ pokarmowy, czego już o lekach powiedzieć się nie da. Warto sprawdzić, jakie modele lamp są do wyboru. Jak wiemy, leczenie zatok lampą na podczerwień jest bardzo skuteczne. Do tego zabiegu warto wykorzystać lampę Beurer IL35. Nadaje się ona do postawienia zarówno w salonie, jak i sypialni. Dzięki niewielkim rozmiarom może stanowić również element wyposażenia wnętrza. Producent wyposażył ją w funkcję automatycznego wyłączania się. Lampę można ustawić pod 5 różnymi kątami. Żarówka została wykonana ze szkła prasowanego, dzięki czemu jest trwała.

Równie dobrym modelem lampy na podczerwień będzie Beurer IL11 o zasilaniu 230 V. Daje ona przyjemne ciepło i może być używana przez osoby w różnym wieku. Beurer IL21 to kolejny produkt, dzięki któremu możliwe będzie nagrzewanie lampą na podczerwień. To świetny sposób na ból mięśni, gardła czy zatok. W walce z podobnymi objawami można też wykorzystać Beurer Promiennik podczerwieni IL 50. Do salonu lub sypialni odpowiedni będzie Beurer TL30.

Jakie są przeciwwskazania w stosowaniu lamp na podczerwień?

Niestety nie zawsze i nie dla każdego lampa na podczerwień będzie najlepszym rozwiązaniem na bóle i przeziębienia. Przeciwwskazania dotyczą m.in. kobiet w ciąży czy osób chorujących na nerki. Osoby z przewlekłą chorobą płuc oraz gruźlicą także nie powinny jej używać. Uważać muszą też wszyscy leczący się na serce i krążenie lub będący po zawale – lepiej będzie raczej, gdy nie zastosują lampy. Nie jest ona ponadto polecana osobom leczącym się na żylaki oraz w ostrych stanach zapalnych skóry. Przed zabiegami z użyciem lampy można skonsultować się z lekarzem, by być pewnym, że skutki jej działania będą tylko pozytywne.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link