Data publikacji: 22 kwietnia 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK

Laktatory – poradnik zakupowy

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Laktator przeznaczony jest dla kobiet karmiących i służy do odciągania pokarmu. Pozwala napełnić butelkę dla dziecka, które nie potrafi samodzielnie ssać. Świetnie sprawdza się też, gdy mama musi wrócić do pracy lub szkoły i pozostawia malucha pod opieką innej osoby. Urządzenie to jest niezwykle przydatne w przypadku dużej bolesności piersi i w sytuacji, gdy kobieta posiada nadmiar pokarmu.

Najlepiej jest kupić laktator już po porodzie, kiedy dokładnie poznamy potrzeby własne oraz dziecka. Zasadniczo odciągacze możemy podzielić na ręczne i elektryczne, choć sposób ich działania jest taki sam. Laktator ręczny doskonale sprawdza się na początku karmienia do sporadycznego odciągania pokarmu. Jest niezwykle użyteczny, kiedy mama musi wyjść z domu lub, gdy ma za dużo mleka. Urządzenie powinno mieć elastyczny i miękki lejek, aby idealnie dopasował się do każdej piersi. To pozwoli na bezbolesne i komfortowe odciąganie pokarmu. Dobry laktator ręczny zapewnia dyskrecję i daje możliwość kontrolowania siły odciągania.
Laktator elektryczny może być zasilany z sieci lub poprzez baterie. Jest niezastąpiony w przypadku częstego odciągania pokarmu. Takie urządzenie ma zazwyczaj regulowaną siłę ssania i tempo ściągania mleka. Automatyczne pompki działają w taki sposób, aby silikonowa nakładka naśladowała ruchy ssącego dziecka. Elektroniczny system sprawdza się także w nocy, kiedy mama jest zbyt zaspana by wykonywać regularne ruchy. Tego typu przyrząd pracuje jednak nieco głośniej niż aparat ręczny.
Na rynku dostępne są laktatory wyposażone w butelki, zbiorniki do przechowywania mleka oraz pojemniki do sterylizacji. Takie zestawy są niezwykle praktyczne i wygodne. Można je szybko przygotować do kolejnego użycia.

Jednym z takich zestawów jest TomeeTippee TT230140. Dostępny w nim odciągacz jest bardzo skuteczny, a także łatwy w obsłudze. Posiada cztery poziomy ssania: lekki, niski, średni i wysoki. Faza lekka zalecana jest do stymulowania laktacji. Przezroczysta złączka umożliwia obserwowanie przepływu mleka, a specjalna zastawka daje gwarancję, że pokarm nie będzie się cofać. Zestaw zawiera także sześć wkładek laktacyjnych, butelkę o pojemności 150 ml oraz pojemnik na mleko, który można przechowywać zarówno w lodówce, jak i zamrażarce. Dzięki pojemnikowi do sterylizacji laktator można z łatwością zdezynfekować w kuchence mikrofalowej.

Manualny odciągacz pokarmu taki, jak Chicco Classic jest łatwy w użyciu. Szybko i skutecznie odciąga mleko. Pompa umożliwia energiczną lub wolną pracę, dzięki czemu można uniknąć bolesności piersi. Laktator składa się z kilku plastikowych części, co umożliwia jego sterylizację. Wraz z urządzeniem w opakowaniu znajdują się nakrętka oraz smoczek, przy pomocy których otrzymujemy poręczną i gotową do użycia butelkę. 

Proponowane Towary:

Medela Freestyle
Medela Swing Maxi
Medela Harmony
Medela Swing
BabyOno 051 Sensi
FAQ
Jakie znaczenie ma brak bisfenolu A w danym produkcie? – Bisfenol A to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, stosowany do produkcji tworzyw sztucznych. Istnieją przypuszczenia, że może być przyczyną niektórych chorób. Dlatego tak ważne jest, aby materiał, z którego powstają laktatory, butelki i smoczki nie zawierał go w swoim składzie.
Jak przechowywać odciągnięty pokarm? – Do przechowywania pokarmu należy korzystać z przeznaczonych do tego butelek lub woreczków. Mleko powinno się zamrażać zaraz po odciągnięciu. Warto też zapisać na buteleczce datę laktacji. Rozmrożony pokarm nadaje się do użytku przez 24 h.
Jak właściwie podgrzać pokarm? – Do podgrzania pokarmu używa się specjalnego podgrzewacza lub garnka z gorącą wodą. Nie należy używać kuchenki mikrofalowej, ponieważ grzeje nierównomiernie. Automatyczny podgrzewacz dobiera i utrzymuje odpowiednią temperaturę mleka.
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Prezent na Dzień Ojca? Sprawdź najlepsze pomysły na prezent dla taty!

Zastanawiasz się nad prezentem z okazji Dnia Ojca? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź nasze propozycje.
Zobacz więcej   

Co podarować w prezencie ślubnym? Praktyczny poradnik

Szukasz pomysłu na prezent dla młodej pary? Nie wiesz, jaki budżet przeznaczyć i co wybrać? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź nasze propozycje.

Zobacz więcej   

Co zabrać ze sobą na festiwal? Sprawdź listę rzeczy, które umilą Ci muzyczny wypad

Małymi krokami zbliża się sezon festiwalowy. Dobrze przygotować się do niego wcześniej. Co zabrać ze sobą na muzyczne wydarzenie? Głośnik oraz  powerbank – sprawdź, czego jeszcze będziesz potrzebować.
Zobacz więcej   

Znajdź nas