Klimatyzator przenośny – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Klaudia

Klimatyzator przenośny w ciągu ostatnich kilku lat zyskuje pozycję jednego z najbardziej popularnych urządzeń chłodzących. Z jakiego powodu? W tej sprawie najlepiej oddać głos klientom naszego sklepu, którzy swoimi opiniami podzielili się na naszej stronie internetowej.

klimatyzator przenośny na panelach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak nasi klienci – użytkownicy klimatyzatorów przenośnych – oceniają ich wydajność,
- co sądzą o poziomie hałasu generowanego przez urządzenie,
- na jakie jeszcze kwestie zwracają uwagę w swoich recenzjach.

Mówiąc o klimatyzatorze przenośnym, można wyróżnić wiele cech, które wpływają na komfort użytkowania danego urządzenia i decydują o tym, czy klienci są z nich zadowoleni, czy też wręcz przeciwnie. Wniosek, który nasuwa się po zapoznaniu się z opiniami dotyczącymi klimatyzatorów, jest taki, że w ich przypadku najważniejsze są dwie kwestie – wydajność i głośność pracy. O tej drugiej często wspomina się, że jest największą wadą tego typu urządzeń. A jak zapatrują się na tę kwestię klienci-użytkownicy? Przekonaj się.

Wydajność klimatyzatora pokojowego w opinii klientów

Wydajność to inaczej miara skuteczności, a więc w przypadku klimatyzatora pokojowego najważniejszą kwestią jest faktyczny wpływ na zmianę temperatury w pomieszczeniu. Na niektórych stronach w internecie można przeczytać, że klimatyzator to świetny substytut systemu klimatyzacji – na innych, że jest nieefektywny i w niewielkim stopniu reguluje temperturę. Jak jest naprawdę?

Mieszkam na ostatnim piętrze, mieszkanie szczytowe, powyżej mam już tylko czarną smołę na dachu, a przy włączonej klimie mam już w... poważaniu upały. – stwierdza Izabela, używająca modelu Olimpia Splendid PIU12.

Sam wiatrak chodzi raczej średnio (większy nawiew robi zwykły wiatrak obrotowy), ale już chłodzenie z odprowadzaniem powietrza na zewnątrz jak dla mnie jest super, po kilkunastu minutach robi się chłodno jak w lodówce:) – ocenia natomiast klimatyzator Columbia Vac KLC9000 Columbia Dawid.

Mało szczegółowo? Przejdźmy więc do konkretów.


Używam tego klimatyzatora od przeszło 3 lat, do dnia dzisiejszego działa bez zarzutu. Chłodzi pomieszczenie ok. 15 mkw – r adzi sobie z tym doskonale. – opisuje swoje doświadczenia Paweł, również korzystający z Olimpia Splendid PIU12.

Wydajność tego urządzenia potwierdzają także jego dwaj inni posiadacze:


Ewa: Pokój o powierzchni 16 m jest schłodzony bardzo dobrze przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej do 40 st. C i położeniu okien od strony południowej. Potrafi schłodzić też przyległe pokoje.

oraz sigma001: Stosuję do sypialni ok. 18 m. Schładza temperaturę o ok. 5 stopni w 2-3 godziny.

Potrafi schłodzić 20-metrowe pomieszczenie z 28 do 23 stopni w ciągu godziny, więc wydajność chłodnicza bardzo dobra; niestety głośność pracy uniemożliwia użytkowanie urządzenia w nocy...
Adam, używający Kalorik TKG ACM 1003, po raz pierwszy wspomina o głośności pracy urządzenia.

Przywołane przykłady chłodzenia małych i średnich pomieszczeń potwierdzają opinię, że właśnie w nich klimatyzatory przenośne sprawdzają się najlepiej. Nie oznacza to jednak, że żaden z nich nie poradzi sobie z większą powierzchnią.

Pomieszczenie z wydzieloną garderobą na poddaszu przy 32 stopniach na zewnątrz udaje się schłodzić do 24 stopni. Całkiem nieźle, bo to 48 m2 podłogi, ale ze skosami – kubatura typowa dla około 20-25 m2 bez skosów, są 4 okna połaciowe z roletami, 3 od południa. (JAP o Olimpii Splendid PIU12).

Po sezonie użytkowania mogę z czystym sumieniem napisać, że spełnił moje oczekiwania, pomimo że pracował w pomieszczeniu ok. 40 m
2. Temperatura otoczenia ok. 31 st.C, w pomieszczeniu ok. 24 st., tak było komfortowo. (michalina, także o Olimpii Splendid PIU12).

Tak więc wbrew obiegowej opinii, niejeden wentylator
dobrze schładza nawet spore pomieszczenia (jak o swoim modelu Sharp CV-P10PR napisała Małgorzata). A co z głośnością?

  • 1 899 zł
  • 1 519 zł
  • 1 599 zł
  • 2 999 zł
  • 2 599 zł

Głośność klimatyzatorów przenośnych w ocenie ich posiadaczy

Choć istnieją normy, które wskazują, jaki poziom hałasu jest uciążliwy, a jaki stanowi zagrożenie dla zdrowia, to sposób, w jaki odbierana jest głośność, stanowi kwestię indywidualną. Jeśli chodzi o klimatyzatory przenośne, opinie obiegowe głoszą, że nie należą one do najcichszych urządzeń, ale czy potwierdzają je ich posiadacze?

Znów zaczniemy od najchętniej recenzowanej Olimpii Splendid PIU12:


Klimatyzator przenośny, jak wszystkie tego typu, nie jest cichy, ale jakoś specjalnie nie utrudnia życia w ciągu dnia, niestety nocą gorzej. (Ewa)

Fakt, jest na tyle głośna, jeśli się przy niej siedzi, że przeszkadza w cichym oglądaniu tv. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wyobrażam juz sobie funkcjonowania bez klimy. (Izabela)

Fakt, że łazi jak lodówka, ale to 14C' na wylocie, jakie daje, to wszystko rekompensuje (pawelekkkkk)

Może trochę głośno chodzi – można porównać to do małej chłodni w sklepie, ale cóż to w porównaniu z przyjemnym chłodkiem! (Akiwa)

Jak widać, klienci zwracają uwagę na hałas, ale są w stanie go zaakceptować w zamian za obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Inni znajdują z kolei odmienne wyjście:

Ze względu na hałas sprężarki, dłuższe przebywanie z klimatyzatorem w tym samym pomieszczeniu jest bardzo męczące. W moim przypadku klimatyzator udało się umieścić za ścianą w garderobie, co diametralnie poprawiło komfort użytkowania głównego pomieszczenia.
(JAP)

Nie brakuje jednak głosów, według których opinie o głośności są przesadzone:


Wiele osób pisze, że nie da się przy nim spać – bzdura – może pierwsza/druga noc jest lekko uciążliwa, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Dla osób, które mieszkają w blokach/ w miastach, przyzwyczaić się nie będzie problemu. (Paweł)

Względnie cicha praca. (Marek)

Są również modele, które pod tym względem zbierają bardziej przychylne opinie, jak np. Sharp CV-P10PR:

Ogólnie... cichy i spełnia dobrze swoją funkcję (darek)

Cóż więcej mogę napisać po 2 tygodniach użytkowania? Działa, chłodzi, jest cichy (…). (qw)

Urządzenie samo w sobie przydatne i funkcjonalne (…) i niezbyt głośno działa. (Małgorzata)

WARTO WIEDZIEĆ

Klimatyzatory wytwarzają hałas na poziomie od 16 do 65 dB(A). Polskie Normy dopuszczają w pomieszczeniach pracę urządzeń o poziomie hałasu maks. 40 dB(A).

Inne kwestie, na które zwrócono uwagę w recenzjach

Na dodatkowe kwestie zwrócono uwagę przede wszystkim przy wspomnianym wyżej modelu Sharpa.

Systemy jonów i odświeżania zdają egzamin. (Cunio)

dobrze wykonany, masywny, widać w nim jakość (qw)

Jak widać, nie są to kwestie najistotniejsze dla każdego, ale na pewno stanowią dodatkowe walory sprzętu. Za podsumowanie niech także posłuży głos klientów:

To, co świadczy o sprzęcie, z pewnością wynika z porównania z tym, co było przed jego używaniem. Otóż, nie wyobrażam sobie teraz funkcjonowania bez tego klimatyzatora (Izabela, Olimpia Splendid PIU12)

Już nie wentylator, ale jeszcze nie klimatyzacja stacjonarna. W upalne dni świetnie nadaje się do schłodzenia pomieszczenia (Marek, Olimpia Splendid PIU 12)

Sumując – jeśli nie ma możliwości założenia innej klimatyzacji, ten klimatyzator daje odczuwalną ulgę w upalne dni. (Ewa, Olimpia Splendid PIU12)

Jeśli zdecydowałeś się na zakup i chcesz mieć pewność, że wybierzesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania, sprawdź nasz ranking 10 najlepszych klimatyzatorów przenośnych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link