Kiedy przyda Ci się krajalnica?

Autor: Anna

Rozważasz zakup krajalnicy do chleba? To elektryczne urządzenie kuchenne przyda Ci się nie tylko podczas dzielenia pieczywa. Jest wielofunkcyjne, o czym przeczytasz w przygotowanym przez nas artykule. Poznaj zalety krajalnicy i sprawdź, czy ułatwi Ci wykonywanie codziennych zadań. Jeśli tak, dowiedz się, jak wybrać najlepszy model.

krajalnica elektryczna do chleba

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest krajalnica do chleba,

- do czego jeszcze przydaje się krajalnica chleba,

- kto powinien rozważyć zakup krajalnicy.

krajalnica do chleba Severin AS 3915

Czym jest krajalnica do chleba?

Krajalnica, zwana często krajalnicą do chleba, ma tak naprawdę wiele zastosowań. Ponieważ jest dość duża i ciężka, trudno znaleźć dla niej miejsce w szafce. Stanowi stałe wyposażenie kuchni, więc jeśli rozważasz jej zakup, powinieneś wygospodarować dla niej przestrzeń na blacie roboczym.

Krajalnica składa się z obszernego korpusu, ruchomej tacki i okrągłego ostrza. Na tacce umieszcza się produkt, który chce się pociąć, czyli np. bochenek chleba. Następnie ustawia się odpowiednią grubość plastrów: inną dla pieczywa, inną dla wędlin czy sera. Uruchamiając krajalnicę i przesuwając produkt ku ostrzu, uzyskuje się równomierne fragmenty o gładkich krawędziach. Bez względu na to, czy kroisz miękką bułkę paryską lub chałkę, czy też czerstwy lub razowy chleb, nie musisz martwić się o poszarpane brzegi.

WARTO WIEDZIEĆ

Nowoczesne i zapewniające większe bezpieczeństwo krajalnice elektryczne mają po dwa przyciski do uruchamiania. Ten podwójny system zapobiega włączeniu urządzenia przez dziecko lub przypadkowemu uruchomieniu, np. podczas sprzątania. Warto też sprawdzić, czy krajalnica chleba ma blokadę przycisku włączającego. Jeżeli tak, nie będziesz musiał trzymać palca na przycisku, by pokroić duży bochenek do końca.

Do czego jeszcze przydaje się krajalnica chleba?

W krajalnicy pokroisz nie tylko chleb, ale także inne produkty spożywcze. Przede wszystkim mięso i sery, jednak niektórzy tną również warzywa i owoce. Jeśli zależy Ci na szerokiej funkcjonalności krajalnicy elektrycznej, zadbaj o to, by miała jak największy zakres szerokości. Jeśli zaczyna się od 5 lub 10 mm, nie uzyskasz cienkich plasterków sera. W modelu Graef S11000 zakres sięga od 0 do aż 20 mm.

Zwracaj też uwagę na moc krajalnicy do chleba. Jeśli chcesz dzielić twarde bochenki i pieczone w domu wędliny, potrzebujesz wydajniejszego urządzenia. Zakres mocy może być bardzo duży. Zauważ, że kompaktowa krajalnica Sencor SFS 1000WH ma 100 W, Graef MASTER M20 170 W, a profesjonalna wersja Hendi Profi Line 300 210017 aż 420 W. Tę ostatnią wykorzystasz również w sytuacji służbowej, np. w sklepie.

Polecane krajalnice
 • 1 429 zł
 • 559 zł
 • 649 zł
 • 1 429 zł
 • 174 zł

Kto powinien rozważyć zakup krajalnicy?

krajalnica elektryczna do wędlin, sera, chlebaWiesz już, co możesz zrobić dzięki krajalnicy do chleba i jakie zalety niesie za sobą korzystanie z niej. Zakup tego urządzenia polecamy Ci przede wszystkim, jeżeli:

 • lubisz gotować potrawy i piec chleby w domu samodzielnie. Być może zwracasz uwagę na ich walory zdrowotne, a może chodzi o smak lub aromat. Samodzielnie wykonane pieczywo i wędliny potniesz szybko w krajalnicy;
 • zależy Ci na spożywaniu produktów ekologicznych lub wykonanych z najlepszych składników. Takich produktów, które sprowadzasz sam prosto ze źródeł: z gospodarstw, od lokalnych rolników;
 • jesteś na diecie odchudzającej lub ćwiczysz, z uwagi na co ściśle odmierzasz jedzone porcje. Dzięki wyregulowaniu krajalnicy elektrycznej będziesz przyjmował odpowiednie ilości składników odżywczych;
 • chcesz przechowywać produkty dłużej. Niepocięty chleb lub wędlina psują się i wysychają wolniej;
 • zależy Ci na oszczędzaniu pieniędzy. Zakup krajalnicy do chleba to wydatek jednorazowy, który zwróci się w czasie, gdy zaczniesz kupować pieczywo bez podziału na kromki oraz wędliny i sery w jednym kawałku;
 • dysponujesz dużą kuchnią lub miejscem na blacie roboczym. Jak wyjaśniliśmy wcześniej, krajalnica chleba to urządzenie dość duże i masywne, więc nie będziesz mógł schować go do szafki po użyciu.

Jeżeli jesteś przekonany do zakupu krajalnicy, sprawdź, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wybierania najlepszego modelu. Obejrzyj też wszystkie urządzenia do krojenia chleba, mięsa i serów dostępne w RTV EURO AGD.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link