Kapsułki do prania – jaki rodzaj warto wybrać?

Autor: Sara

Kapsułki do prania zyskują coraz większe grono zwolenników. Skondensowany proszek, płyn piorący bądź połączenie obu środków w jednym produkcie znacznie usprawnia proces prania. Rynek oferuje kilka rodzajów kapsułek, tylko który warto wybrać, aby usunąć zabrudzenia i nie zniszczyć tkanin?

Kapsułki do prania wewnątrz bębna pralki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie kapsułki do prania są dostępne na rynku;
  2. jak prawidłowo używać kapsułek do prania;
  3. jakie kapsułki do prania warto wybrać, a których unikać.

Szeroka oferta kapsułek do prania

Dwie kapsułki do prania zielono - niebieskie

Kapsułki do prania to skondensowana forma różnorodnych detergentów piorących przeznaczonych do mechanicznego czyszczenia na mokro wszelkich tkanin, materiałów i tekstyliów. Stanowiący alternatywę dla tradycyjnych proszków i emulsji piorących produkt dostępny jest najczęściej w formie żelowych kapsułek piorących, wypełnionych gęstym balsamem. Kapsułki do prania z płynem do płukania, takie jak Woolite Kolor 35 szt., wyróżniają się wielokomorową konstrukcją, gdzie w każdym z przedziałów znajduje się innego zabarwienia i rodzaju płynna zawartość. Łączy się ona podczas prania w pralce w skuteczny środek czyszczący, ale jednocześnie ochronny dla tkanin. Kapsułka do prania Woolite Kolor, przeznaczona do prania kolorowych ubrań, zawiera bogatą formułę pielęgnacyjną, dzięki czemu ubrania i różnorodne tekstylia odzyskują i utrzymują intensywność koloru oraz blask. Natomiast wygładzone włókna, zachowując swoją pierwotną elastyczność, pozwolą cieszyć się dobrej jakości odzieżą przez długi czas. Z kolei Woolite Czarny 35 szt. przeznaczony jest do ciemnej garderoby i jeansu.

Żelowe kapsułki do prania czarnego, wzbogacone o keratynę, zapobiegają wypłukiwaniu barwnika z ubrań i tworzeniu się wrażenia postarzenia odzieży. Naprzeciw potrzebom konsumentów, którzy chcieliby połączyć funkcje kapsułki do prania kolorowego i czarnego, wychodzi Woolite Pro-Care 35 szt. Produkt ten jest przeznaczony do wszystkich rodzajów ubrań, ponieważ łączy w sobie właściwości piorące i ochronne, a dodatkowo zawiera substancje zapachowe. Można go również wykorzystać jako kapsułki do prania białego. Szeroka oferta kapsułek do prania wypiera stopniowo z rynku tabletki piorące, czyli sprasowany proszek do prania w kapsułkach. Dla osób niezdecydowanych na wybór pomiędzy innowacyjnymi kapsułkami a tradycyjnymi detergentami polecany jest optymalny zestaw wszystkich produktów, taki jak Woolite ZESTAW. Został on też wzbogacony o środek do higieny i konserwacji wnętrza pralki.

Jakie kapsułki do prania warto wybrać?

Dwie kapsułki do prania różowo - czerwone

Decydując się na kapsułki do prania, warto głównie wziąć pod uwagę potrzeby użytkowników, którzy będą z nich korzystać. Kapsułki do prania dla dzieci wyróżniać się będą przede wszystkim delikatnością detergentów myjących. Nierzadko wymagają mniejszych temperatur do rozpuszczenia ich żelowej powłoki i uwolnienia płynnego balsamu, a ponadto nadają subtelny przyjemny zapach i zmiękczają tkaniny bardziej niż produkty dla dorosłych.

Kapsułki do prania dla niemowląt wzbogacone są o formułę antystatyczną, zapobiegając elektryzowaniu się tkanin i wywoływaniu nieprzyjemnych wrażeń w sytuacji wyładowań. Szczególnej troski wymagają także osoby uczulone na różnego rodzaju środki chemiczne. Niewłaściwie dobrany skład kapsułki może wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne i niekorzystnie wpłynąć na kondycję zdrowotną klienta. Naprzeciw potrzebom tej grupy osób powstały kapsułki do prania dla alergików o ekologicznej recepturze płynu piorącego, która ma na celu czyszczenie ubrań z zapewnieniem bezpieczeństwa ich użytkownikom. Uczulenie na kapsułki do prania nie jest przeciwwskazaniem do ich stosowania. Wystarczy wybrać dobrej jakości produkt.

Jak stosować kapsułki do prania?

Kapsułki do prania zwiększają komfort prania. Pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas przeznaczany na odmierzanie odpowiedniej ilości proszku czy płynu oraz aplikowanie ich w odpowiednie przegrody szuflady pralki, ale też pieniądze. Zestaw różnego rodzaju detergentów wymaga zwiększenia budżetu na ich nabycie i dodatkowo przeznaczenia więcej miejsca w szafce na artykuły gospodarcze. Jedno pranie to jedna kapsułka do prania. Wystarczy umieścić do wnętrza bębna z ubraniami jedną z nich i dostosować program prania do rodzaju ubrań i kapsułki. Tylko najlepsza kapsułka do prania ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Tanie kapsułki do prania mogą nie uwolnić w całości swojego balsamu i pozostawić po sobie resztki żelowej powłoki nawet na ubraniach. Plamy po kapsułkach do prania często są oporne na czyszczenie, dlatego dobrze zainwestować w najlepszej jakości towar. Z kolei kapsułki do prania w formie tabletek umieszcza się w szufladzie na proszek w pralce. W tym przypadku również ważna jest jakość kapsułki w proszku. Niskiej jakości produkt często pozostawia po sobie osad w rynienkach i zakamarkach szuflady już po kilku praniach.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link