Chroń swój dom

Autor: Ewa

Dzięki kamerom IP możesz kontrolować wybrane przez siebie obszary, np. swojego mieszkania. Obraz z kamer IP można odbierać na urządzeniach takich jak komputer czy smartfon. Dowiedz się, jak ochronić swój dom.Czym jest kamera IP?

Kamera IP to urzadzenie, które przypomina kamerę USB. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku mamy obiektyw i matrycę światłoczułą, która odpowiada za rejestrowanie obrazu. W kamerze IP wbudowany został moduł sieciowy, który udostępnia strumień w sieci. 

Dlaczego warto wybrać kamerę IP?

Uruchom monitoring domu lub firmy z wykorzystaniem sieci IP. Dzięki temu w prosty sposób zapewnisz możliwość rejestracji a także udostępniania obrazu przez sieć i jego podglądu na laptopie i smartfonie. Obraz ten jest wysokiej jakości.
Wybór modelu najczęściej powinien być dokonany biorąc pod uwagę warunki, w których przyjdzie pracować urządzenie. Do kamer stosowanych na zewnątrz albo działających w nietypowych warunkach wykorzystywane są obudowy o podwyższonym stopniu szczelności (określanym przez parametr IP, np. IP-36 to obudowa wodoodporna) a także wykonane z metalu. Dobrze mieć także na uwadze to, czy chcemy widzieć obraz dobrej jakości również w nocy. 

Kiedy w miejscu, w którym chcemy zamontować kamerę nie ma bliskiego źródła zasilania, a jego doprowadzenie jest kłopotliwe możemy zastosować kamerę IP przewodową. Zaletą takiego rozwiazania jest stabilność połączenia.

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas zakupu?

Wiele kamer IP ma matrycę CMOS, która charakteryzuje się dobrymi parametrami. Przetwornik obrazu zawsze powinien mieć podawaną rozdzielczość - im jest wyższa, tym lepiej. Rozmiar matrycy odpowiada za odwzorowanie barw, ostrość lub jakość pracy w nocy. Ponadto niektóre modele mają ruchomy obiektyw, którym można zdalnie sterować i zmieniać jego położenie - zarówno ręcznie jak i w menu, wybierając odpowiedni przedział czasowy, w ktorym będzie zmieniał się kąt położenia obiektywu. 
 
 
ZOBACZ KAMERY IP

  • 209 zł
  • 219 zł
  • 179,99 zł
  • 299 zł
  • 219 zł

Dodatkowe funkcje

Wśród dodatkowych funkcji warto wspomnieć o wbudowanym filtrze podzerwieni, który zapewnia lepsze kolory w dzień oraz dobrą jakość obrazu w nocy. Kolejna istotna funkcja to mechanizm wykrywania ruchu. Dzięki niemu, w sytuacji, gdy kamera wykryje ruch może np. zapisać zdjęcia w chmurze internetowej, wysłać automatycznie zdjęcie obiektu za pomocą poczty elektronicznej, wiadomości SMS lub np. właczyć alarm.

Bardziej zaawansowane kamery wyposażono także w wejścia cyfrowe do dodatkowych sensorów – np. alarmów czy wyspecjalizowanych czujników ruchu. Co więcej dobrze pamiętać, że obraz z kamery może być przesyłany za pomocą sieci, ale także może być nagrywany na kartę pamięci SD
 

Systemy alarmowe - postaw na nowoczesną ochronę 

Współczesne systemy alarmowe są zaawansowanymi urządzeniami, które mogą obsługiwać aż 16 bezprzewodowych stref alarmowych. Współpracują one często z centrum monitoringu, który jest wyposażony w moduł GSM do obsługi kart SIM. Urządzenia tego typu są proste w obsłudze i można nimi sterować za pomocą klawiatury lub pilotów.

Systemy alarmowe tego typu pozwalają na zaprogramowanie numerów telefonów, na które zostają przesłane powiadomienia na wypadek np. pożaru, włamania czy wycieku gazu (w zależności od konfiguracji danej strefy alarmowej). Istnieją również systemy, które są wyposażone w czujniki, które poinformują cię o zostawionym otwartym oknie czy o zużywanej energii elektrycznej.


Zobacz ofertę systemów alarmowych
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link