Jaką kamerę samochodową kupić?

Autor: Joanna

Współcześnie technologia wkracza w niemal każdy obszar naszego życia. Kamera samochodowa do 300 zł może być idealnym przykładem przydatnego gadżetu. Najlepsze jest to, że ostatecznie tego typu urządzenie może się przydać każdemu kierowcy. Nie musimy być kierowcą zawodowym lub codziennie pokonywać wielkich odległości, żeby zakup kamery samochodowej był uzasadniony. Taki dodatek do auta jest bardzo dobrym pomysłem, niezależnie od tego, jak często siadamy za kółkiem. W związku z tym pojawia się podstawowe pytanie, mianowicie jaką kamerę samochodową kupić przy zachowaniu niewygórowanej ceny? Postaramy się na to odpowiedzieć w poniższym artykule.

Kamera samochodowa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto mieć kamerę samochodową
  2. jakie kamery samochodowe do 300 zł są dobre

Dlaczego warto mieć kamerę samochodową?

Wideorejestrator w samochodzie

Wideorejestrator do 300 zł może okazać się bardzo dobrym zakupem. Pozostaje zastanowić się skąd w ogóle potrzeba na tego typu gadżety w naszych samochodach? Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, że na drodze może wydarzyć się naprawdę niemało. Niezależnie od tego, czy jesteśmy sporadycznym uczestnikiem ruchu drogowego, czy też codziennie pokonujemy sporo kilometrów, kamera samochodowa będzie świetnym gadżetem. Być może w świadomości niektórych osób utarło się przekonanie, że tylko kierowcy zawodowi potrzebują mieć szansę nagrywania tego, co się dzieje przed, a nawet za samochodem. Nic bardziej mylnego, ponieważ wypadek drogowy lub inne zdarzenie w gruncie rzeczy może spotkać każdego z nas.

Warto pomyśleć o wideorejestratorze do naszych czterech kółek, gdyż stanowi to dobre zabezpieczenie na przeróżne sytuacje. Kolizja samochodowa jest jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi do głowy. Faktycznie takie wydarzenie może sprawić, że będziemy wdzięczni za kamerę, przy pomocy której udało się uchwycić kluczowe chwile niefortunnej sytuacji. Prawda jest taka, że ustalenie kto jest winny, czasem może okazać się problematyczne. Wtedy jak najbardziej można skorzystać z dostępnego nagrania. Warto jednak podkreślić, że kolizje nie stanowią całkowitego wyczerpania tematu. Nasz pojazd może być narażony na przeróżne zagrożenia, które często da się wyjaśnić właśnie dzięki kamerze samochodowej. Jednym z prostych przykładów jest chociażby sytuacja związana z aktem wandalizmu. Jeśli ktoś, na przykład pieszy, dopuści się umyślnego uszkodzenia naszego samochodu, a nam uda się uchwycić to na kamerze, wtedy oszczędzimy sobie problemów. Będziemy w stanie udowodnić winę takiej osoby oraz dochodzić pokrycia strat.

Polecane rejestratory jazdy
  • 399 zł
  • 739 zł
  • 819 zł
  • 329 zł
  • 149,99 zł

Najlepsza kamera samochodowa do 300 zł

Kierowca poprawia kamerę samochodową

Z reguły nie ma czegoś takiego jak jeden model urządzenia, który zawsze i wszędzie uchodzi za ten najlepszy. Rzeczywistość jest taka, że można przedstawić kilka dobrych opcji, a każdy wybierze coś dla siebie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, który dokonuje wyboru. Przejdźmy zatem do paru przykładów wideorejestratorów w cenie do 300 zł. Dlaczego akurat taki poziom potencjalnych kosztów? Po prostu dla większości osób jest to rozsądna cena, która pozwala wejść w posiadanie dobrego urządzenia.

Navitel R200 NV to wideorejestrator, który sprawdzi się podczas rejestrowania naszej jazdy, a także uchwycenia ewentualnych szkód parkingowych. Dla wielu osób atrakcyjną cechą są niewielkie wymiary tej kamery samochodowej. Na uwagę zasługuje również tryb Night Vision, czyli po polsku “tryb nocny”. Świetną jakość zapewniają sensor GC2053 oraz soczewka wykonana z czterowarstwowego szkła. Nagrywanie w rozdzielczości Full HD zadowoli nawet wymagających użytkowników. Ponadto obiektyw o szerokim kącie widzenia jest niezwykle przydatny i pozwala na obserwację większej przestrzeni. Montaż tego wideorejestratora jest łatwy, a w komplecie znajduje się praktyczny uchwyt na przyssawkę.

Xblitz Black Bird 2.0 GPS to kolejna ciekawa propozycja. Ta kamera samochodowa może nagrywać w rozdzielczości Full HD, jest wyposażona w tryb nocny, tryb parkingowy oraz ma szeroki kąt widzenia. Krótko mówiąc, jest to sprzęt dobrej jakości, lecz to nie wszystko. Dzięki zintegrowanemu głośnikowi użytkownik może z łatwością oglądać nagrania bezpośrednio na urządzeniu, mając przy tym możliwość odsłuchania wszelkich dźwięków. Czasem jest to niezwykle pomocne, natomiast nie każdy wideorejestrator to umożliwia. Oczywiście wysoka jakość dźwięku jest zapewniona przez czuły mikrofon, wbudowany do urządzenia. Znajduje się tu także czujnik G-Sensor, pozwalający na wykrycie na przykład gwałtownego hamowania, dzięki czemu urządzenie automatycznie rozpocznie proces nagrywania. Wiele osób doceni również moduł GPS, ponieważ nagrane filmy będą miały znacznik do wykrywania lokalizacji na mapie.

Xblitz Rejestrator w Lusterku Prism to bardziej oryginalna propozycja pod względem wyglądu. Ta kamera znajduje się w lusterku i nie przyciąga uwagi innych osób. Takie połączenie daje dodatkową dyskrecję oraz wygodę. Ekran dotykowy pozwala na łatwą obsługę. Nie brakuje tu rozdzielczości Full HD, trybu nocnego czy na przykład czujnika G-Sensor.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link