Przegląd kamer internetowych z mikrofonem

Autor: Mariusz

Szukasz dobrej jakości kamery internetowej z mikrofonem? Postaw na sprzęt o wysokiej rozdzielczości, który umożliwi zarówno swobodne rozmowy, jak i streaming gier. Sprawdź nasze wskazówki i dowiedz się, które modele kamer warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

spotkanie biznesowe z użyciem kamery internetowej z mikrofonem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaką kamerę internetową warto wybrać do rozmów
 2. jakie modele kamer internetowych z mikrofonem sprawdzą się do streamingu
 3. jakie parametry powinna mieć kamera internetowa z mikrofonem

Najważniejsze parametry kamer internetowych z mikrofonem

zbliżenie kamery internetowej

Kamera internetowa to niezbędny gadżet, przydatny zarówno w pracy czy w szkole, jak i w czasie wolnym. Prowadzenie wideokonferencji, nagrywanie vlogów, łączność z klientami, współpracownikami czy rodziną wymaga dobrej klasy sprzętu. Oferta producentów jest szeroka, a modele kamer różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim specyfikacją. Zakup zewnętrznej kamery internetowej z mikrofonem powinni rozważyć również użytkownicy laptopów. Chociaż przenośne komputery oferują wbudowane kamery, to nie dają one dobrej jakości obrazu i czystego dźwięku. Ponadto często mają tendencję do przerw w łączności, co uniemożliwia swobodne prowadzenie rozmowy. Wybierając kamerę internetową z mikrofonem, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów.

 • Rozdzielczość – to najważniejszy parametr. Im jest wyższa, tym ostrzejszy będzie obraz. Nie warto wybierać sprzętu oferującego jakość mniejszą niż HD, czyli 720 p. Wymagający użytkownicy powinni zdecydować się na model z jakością Full HD, czyli 1080 p, a nawet 4K.
 • Liczba klatek na sekundę – im wyższa wartość, tym bardziej płynny obraz. Obok rozdzielczości to drugi najważniejszy parametr. Dlatego warto wybrać sprzęt rejestrujący 60 klatek na sekundę, a przynajmniej 30 klatek na sekundę. Taka prędkość zapisu pozwoli na prowadzenie codziennych wideorozmów, ale też streamingu.
 • Sposób regulacji ostrości – automatyczny lub ręczny. Producenci oferują również kamery internetowe ze stałą ostrością.

Oprócz podstawowych parametrów warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jak program sterujący funkcjonalnością kamery, który umożliwia np. ustawianie kolorów. Płynność pracy kamery zależy również od tego, czy jest kompatybilna z aplikacjami i komunikatorami do rozmów wideo, m.in. Skype’em, Messengerem, Viberem czy Google Hangouts.

Polecane kamery internetowe
 • 349 zł
 • 219 zł
 • 499 zł
 • 109,99 zł
 • 99,99 zł

Kamera internetowa z mikrofonem do wideokonferencji

kamera internetowa z mikrofonem

Wideokonferencje to niemalże codzienna rutyna w wielu miejscach pracy, szczególnie gdy jest ona wykonywana zdalnie. Jakość obrazu i dźwięku nie tylko wpływa na komfort rozmowy, ale również na prestiż. Tym bardziej warto sięgać po sprzęt wysokiej jakości, który gwarantuje nieskazitelny i szczegółowy obraz. Kluczowym elementem jest rozdzielczość. Nie warto schodzić poniżej jakości HD, a najlepiej celować w sprzęt oferujący jakość Full HD, która jest standardem w wielu firmach. Rozdzielczość tę szczególnie docenią osoby prowadzące szkolenia online lub konferencje, podczas których prezentują dodatkowe materiały. W celu utrzymania płynności obrazu kamera internetowa do wideokonferencji powinna gwarantować częstotliwość odświeżania 60 klatek na sekundę. Bardzo ważny jest również sposób mocowania urządzenia. Producenci oferują modele mocowane za pomocą klipsa lub na podstawce, która umożliwia stabilne ustawienie kamery w dowolnym miejscu.

 • Trust Trino HD – to model stworzony dla biznesu i prowadzenia wideokonferencji. Czysty obraz zapewnia automatyczne ustawienie ostrości i balansu bieli. Podstawka kamery umożliwia jej mocowanie na monitorze lub ustawienie w dowolnym miejscu.
 • Creative Live! Cam Sync – to kamera internetowa z mikrofonem, oferująca rozdzielczość HD i 30 kl./s lub jakość Full HD i również 30 kl./s. Model został wyposażony w mikrofon z automatyczną redukcją szumów. Kamera idealnie sprawdzi się do rozmów prywatnych, wideokonferencji, webinarów i szkoleń.

Kamera internetowa z mikrofonem do streamingu

Streamowanie wymaga najlepszej jakości sprzętu do rozmów wideo. Jakość obrazu, kolorów, dźwięku, a nawet mocowanie kamery wpływają na jakość streamingu i tym samym komfort pracy. Model sprzętu powinien oferować najwyższą jakość przesyłania, która zapewni idealnie płynny i szczegółowy obraz. Bardzo ważny w streamowaniu jest również kąt widzenia, dlatego warto postawić na kamerę z szerokokątnym obiektywem. Kadr, który nie rozproszy widza, powinien wynosić od 60 do 80 stopni. Zanim zdecydujemy się na konkretny model urządzenia, warto przeanalizować najważniejsze kryteria dostępnych na rynku modeli. Rozdzielczość kamery do streamowania powinna zapewniać obraz idealnej jakości. Jeśli zależy nam na tworzeniu atrakcyjnych treści, warto postawić na sprzęt z rozdzielczością minimum Full HD. Wymagający użytkownicy powinni sięgnąć po modele pracujące w jakości 4K. Częstotliwość odświeżania obrazu podczas streamowania powinna być na poziomie 60 klatek na sekundę. Osobom początkującym wystarczy sprzęt, który nagrywa w jakości minimum 30 klatek na sekundę. Bardzo ważny jest również rodzaj podłączenia. Najwyższy komfort pracy zapewnią kamery bezprzewodowe lub mające interfejs USB. W przypadku streamowania istotna jest także jakość dźwięku. Chociaż większość kamer internetowych ma wbudowany mikrofon, to wymagającym użytkownikom zaleca się wybór dodatkowego sprzętu.

 • Tracer WEB007 – to model zaprojektowany z myślą o prowadzeniu konferencji, webinarów, szkoleń, i streamowania. Producent oferuje pracę kamery w rozdzielczości Full HD przy 30 kl./s lub pracę w rozdzielczości HD przy 60 kl./s. Automatyczne ustawienie ostrości jest gwarancją stabilnego i wyraźnego, dobrze naświetlonego obrazu, co przekłada się na komfort pracy. Szeroki kąt zapewnia idealną widoczność dla odbiorców.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link