Jaki adapter Lightning Mini Jack kupić?

Autor: Zosia

Lightning Mini Jack jest nazwą służącą do określania przejściówki ze złącza Lightning do gniazda Mini Jack. Tego typu przejściówka – lub, jeśli ktoś preferuje inną nazwę, adapter – pozwala podłączać elektronikę z 3,5 mm wtyczką audio do urządzeń ze złączem Lightning. Wielu ludzi może nie wiedzieć, czym jest Lightning, ponieważ to nie aż tak powszechne rozwiązanie. Takie złącze to przede wszystkim technologia kojarzona przez użytkowników elektroniki od Apple. Firma ta dość często stawia na własne wizje i zdarza się, że unika rozwiązań stosowanych powszechnie na całym świecie, zamiast tego proponując swoje patenty.

Kabel Mini Jack

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. o podstawach na temat złącza Lightning
  2. o przykładowych adapterach Lightning Mini Jack

Podstawowe fakty o złączu Lightning

Mini Jack z bliska

Lightning Mini Jack to jedna z wielu przejściówek stosowanych w produktach Apple. Filozofia tej firmy sprawia, że adaptery są bardzo popularnym rozwiązaniem. Oczywiście nie jest tak, że tylko do sprzętu Apple należy kupować przejściówki. Jednak trzeba przyznać, że właśnie przez podejście tego producenta elektroniki do pewnych kwestii użytkownicy muszą często szukać takich czy innych adapterów. Ludzie mający np. smartfony iPhone czasem są zmuszeni rozglądać się za przejściówkami, bo inaczej nie będą mieli szans na korzystanie z zakupionych urządzeń dokładnie tak, jakby chcieli. Lightning Mini Jack jest jedynie przykładem wielu przejściówek cenionych przez użytkowników sprzętu Apple.

Kiedy na rynku pojawiło się złącze Lightning? Wszystko zaczęło się w 2012 roku, gdyż to wtedy świat obiegła informacja zarówno o Lightning, jak i o smartfonie iPhone 5. Prezentacje, na których wyłania się największe nowości firmy są lubiane przez klientów i potrafią dać sporo ekscytacji. Czy informacja o przejściu na inny rodzaj kabla mogła być interesująca? Dla wielu ludzi tak, ponieważ mogli się dowiedzieć, że Lightning w odróżnieniu od poprzedniego rozwiązania zamiast 30 pinów będzie miało ich 8. Jak to często bywa w produktach Apple, wygląd również ma znaczenie, a Lightning po prostu okazał się mniejszy i całkiem ładny pod względem wizualnym. Można powiedzieć, że było to przejście z czegoś topornego na coś smuklejszego. Na plus zalicza się także to, że jest to złącze dwustronne, w związku z czym nie ma możliwości niewłaściwego podłączenia.

Dla równowagi warto wspomnieć też o wadach. Czasem zależy to od podejścia, lecz dla wielu osób minusem może być to, że zamiast powszechnych rozwiązań użytkownik musi korzystać z tych odrobinę mniej popularnych, które siłą rzeczy mogą być rzadziej spotykane. W związku z tym nie zawsze damy radę podpiąć się pod urządzenia, które znajdują się np. w pracy, czy też nie zdołamy skorzystać z pożyczonej ładowarki (bo ktoś ma USB zamiast Lightning).

  • 219 zł
  • 39,99 zł
  • 9,99 zł
  • 19,99 zł
  • 14,99 zł

Adaptery Lightning Mini Jack – jaki wybrać?

Adapter Lightning Mini Jack

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów, warto wspomnieć jeszcze o tym, że w temacie wtyków Jack istnieją pewne uproszczenia. Tak naprawdę mamy parę rodzajów takich wtyków, czyli te o średnicy 6,3 mm z nazwą Jack, o średnicy 3,5 mm z nazwą Mini Jack, a także o średnicy 2,5 mm z nazwą Micro Jack. Mimo tego użytkownicy popularnych urządzeń elektronicznych, tzn. smartfonów, tabletów czy laptopów, po prostu stosują określenie Jack i Mini Jack zamiennie – w domyśle mając na myśli najpopularniejszą średnicę 3,5 mm.

Doskonałym przykładem adaptera Lightning Mini Jack jest Apple MMX62ZM/A. Oczywiście pasuje on do takich urządzeń jak iPod, iPad czy iPhone. To świetny sposób na łatwe zapewnienie sobie dostępu do muzyki. Jeżeli chcemy podłączyć nasze słuchawki, lecz brakuje nam takiej możliwości (w urządzeniach Apple często występująca sytuacja), to można zaopatrzyć się właśnie w taką przejściówkę. Ponadto do zalet da się zaliczyć ładny wygląd, który z pewnością wkomponuje się w resztę naszej elektroniki od Apple. Białe, smukłe, przemyślane w swym projekcie – miłośnicy technologii cenią sobie tak zaprojektowane produkty, ponieważ współcześnie gadżety uchodzą za coś więcej, mianowicie za swego rodzaju biżuterię. Kolejnym atutem jest solidne wykonanie adaptera, bo jeśli mamy coś przy sobie niemal każdego dnia, to z zasady chcemy mieć pewność, że nie ulegnie ono łatwemu uszkodzeniu.

USAMS Adapter AU06 2w1 Lightning to kolejny przykład świetnej przejściówki. Jest to adapter wysokiej jakości, który daje opcję słuchania muzyki i ładowania baterii w tym samym czasie. Czasem nie chcemy rezygnować z żadnej z tych czynności, więc zdecydowanie będzie to zaletą. Warto nadmienić, że jest tu także obsługa szybkiego ładowania 2A. Znalazło się też miejsce na zintegrowany uchwyt pierścieniowy, a wbudowany magnes jest kompatybilny z magnetycznymi uchwytami samochodowymi. Materiał zastosowany w tym adapterze jest wytrzymały, więc użytkownik nie musi się nadmiernie martwić o uszkodzenia.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link