Wybieramy uchwyt na kubek do samochodu, nie tylko termiczny

Autor: Grzegorz

To bardzo wygodne i przyjemne – mieć pod ręką gorącą, ulubioną herbatę lub kawę, gdy spędzamy za kółkiem kolejną długą godzinę. Korzystanie z tej przyjemności znacznie ułatwia uchwyt na kubek do samochodu. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć i jaki wybrać.

Kubek znajdujący się w uchwycie obok skrzyni biegów wewnątrz auta.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie zalety ma uchwyt na kubek do samochodu
  2. dlaczego warto mieć w swoim aucie taki uchwyt
  3. na jaki model uchwytu warto zwrócić uwagę

Kubek termiczny – świetne rozwiązanie do auta

Ręka mężczyzny trzymająca aluminiowy kubek wewnątrz auta.

Wielokroć zdarza się, że podczas podróży samochodem trzeba zaspokoić pragnienie. Nie każdy kierowca ma jednak ochotę na wożenie ze sobą i spożywanie zimnych napojów w plastikowych butelkach. Do wszystkich, którym marzy się gorąca kawa lub herbata podczas prowadzenia auta, z pomocą przychodzi kubek termiczny. Ten swoisty, poręczny termos jest w stanie utrzymać przyjemną dla gardła temperaturę napoju nawet przez kilka godzin, w zależności od częstotliwości picia i wykorzystanych przy produkcji kubka materiałów.

Gdy już wydaje się, że znaleźliśmy dobre rozwiązanie, pojawia się kolejna przeszkoda – nie mamy gdzie postawić kubek. Tradycyjny, termiczny czy plastikowy ze stacji benzynowej, każdy kubek musi stać prosto i znajdować się blisko kierowcy, by ten mógł szybko i sprawnie po niego sięgnąć, gdy tylko zechce zaspokoić pragnienie. Z kolei tę przeszkodę z powodzeniem burzy kolejne skuteczne rozwiązanie, jakim jest uchwyt na kubek do samochodu.

Zalety korzystania z samochodowego uchwytu na kubek

Codziennie możemy się spotkać z różnego rodzaju uchwytami stosowanymi we wnętrzach pojazdów. Przede wszystkim są to uchwyty na smartfony, tablety czy nawigacje (np. Setty GSM019263 lub Samsung EE-V200SA), a także bardziej uniwersalne (jak choćby Omega Uniwersalny), które są w stanie podtrzymać również przenośne odtwarzacze audio. Nie tak często spotykanym, a równie przydatnym gadżetem tego typu jest uchwyt na kubek do samochodu. Jak się okazuje, ma on wiele zalet.

Samochodowe uchwyty na kubki, poza swoją podstawową funkcją, jaką jest stabilne utrzymanie napoju w pobliżu kierowcy, nierzadko dają wiele fantastycznych możliwości, dzięki którym dobry kubek termiczny lub termos (taki jak WMF Impulse) znacznie zyska na swojej praktyczności. Jedną z nich jest na przykład możliwość regulacji temperatury. Latem napój będzie jeszcze bardziej orzeźwiający niż zwykle, a podczas jazdy w mroźne dni kierowca będzie mógł pokrzepić się prawdziwie gorącą herbatą lub kawą.

  • 89,99 zł
  • 529 zł
  • 169 zł
  • 34,99 zł
  • 999 zł

Uchwyt na napoje Navitel – niedrogi i funkcjonalny

Plastikowy kubek z kawą obok drążka skrzyni biegów.

Przykładem znakomitego połączenia prostoty i wysokiej jakości jest samochodowy uchwyt na kubek Navitel TC500. Produkt można kupić za niecałe sto złotych. Znakomicie sprawdzi się w aucie każdego kierowcy, który nie chce zbytnio trudzić się przy obsłudze urządzenia. Uchwyt na kubek do auta Navitel TC500 ma funkcję chłodzenia i podgrzewania napoju, dzięki której utrzymanie jego idealnej temperatury nie stanowi najmniejszego problemu, bez względu na warunki panujące wewnątrz czy na zewnątrz pojazdu. Gadżet jest w stanie podgrzać każdy płyn do temperatury sięgającej nawet 60 stopni Celsjusza. Ponadto uchwyt posiada otwory wentylacyjne oraz dodatkową podkładkę. Można go więc łatwo, szybko i bezpiecznie zamontować na przykład w odpowiedniej wielkości schowku lub kasecie na napoje. Sama obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta. Wystarczy tylko umieścić kubek, butelkę lub puszkę w specjalnie na to przeznaczonym otworze i, naciskając odpowiedni przycisk, wybrać jeden z dwóch trybów pracy, aby dostosować temperaturę napoju do swoich oczekiwań.

Wizualnie i stylistycznie uchwyt doskonale wpasowuje się w każde samochodowe wnętrze, a kolorowe diody informują kierowcę, czy urządzenie jest aktywne i w jakim trybie obecnie pracuje. Wykonana z tworzywa ABS i aluminium obudowa gwarantuje dużą wytrzymałość sprzętu oraz chłodzenie i podgrzewanie napojów bez jakichkolwiek obaw o uszkodzenie jego konstrukcji. Samochodowy uchwyt na kubek Navitel może być zainstalowany w każdym aucie z napięciem elektrycznym 12 lub 24 V, co oznacza, że korzystać z niego może praktycznie każdy, kto prowadzi osobowy bądź ciężarowy pojazd.

Oczywiście w zestawie znajduje się również ładowarka, dzięki której łatwo można podłączyć uchwyt do gniazda zapalniczki samochodowej. To zwykle uaktywnia się wraz z przekręceniem kluczyka w stacyjce, więc nie trzeba martwić się na przykład o zwarcie lub niekontrolowaną pracę urządzenia pod naszą nieobecność. Co równie istotne, zwłaszcza dla kierowców mniejszych samochodów osobowych, ten uchwyt do napojów jest naprawdę mały, przez co nie zajmuje wiele cennego miejsca. Tak więc korzyści z zamontowania i używania tego niewielkiego gadżetu są o wiele większe, niż sugerowałby to jego rozmiar.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link