Uchwyt do telewizora 42 cale – jakie są rodzaje, który model wybrać, czym kierować się przy zakupie?

Autor: Agnieszka

Uchwyt do telewizora 42 cale to praktyczne rozwiązanie zwiększające przestrzeń użytkową salonu nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale także w tradycyjnych aranżacjach pokoju. Wieszak jest nieocenionym gadżetem w domu, w którym mieszkają małe dzieci. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć!

Mężczyzna instaluje uchwyt do telewizora

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki uchwyt do telewizora 42 cale warto kupić
  2. czym kierować się przy wyborze wieszaka na telewizor
  3. jakie rodzaje uchwytów oferuje rynek

Uchwyt na telewizor 42 cale – dlaczego warto?

Uchwyt na telewizor

Uchwyt na telewizor 42 cale to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli przede wszystkim nadać wnętrzu bardziej nowoczesnego wyglądu. Poza tym wyeliminowanie tradycyjnego stojaka, wymagającego zainstalowania dodatkowo odpowiednio wytrzymałej i dużej komody pod nim, sprawia, że w pokoju robi się przestronnie i zwiększa się przestrzeń użytkowa salonu. Ponadto pomieszczenie powiększa się optycznie. Podwieszenie telewizora zapewnia większą swobodę w układzie powierzchni pod nim, a do tego umożliwia schludne i dyskretne zamaskowanie kabli. Wieszak na telewizor 42 cale, taki jak Reinston EU016 23” – 50”, można kupić osobno, jako funkcjonalne akcesorium do kina domowego. Coraz częściej jednak nowoczesne telewizory fabrycznie wyposażone są w kompatybilne do zakupionego modelu wieszaki, umożliwiające szybki i wygodny montaż ścienny, a nawet sufitowy. Dzięki zawieszeniu telewizora na ścianie kino domowe stanie się eleganckim i designerskim centrum rozrywki. Uchwyt na telewizor 42 cale jest nieocenionym gadżetem w mieszkaniu, w którym obecne są małe dzieci i czworonożni pupile, szczególnie duże psy. Aktywne, dynamiczne zabawy w pokoju dziennym zwiększają ryzyko uszkodzenia telewizora stojącego na stojaku, co może wiązać się też z różnorodnymi urazami ciała oraz kosztownymi naprawami lub wymianą sprzętu. Reinston EU013 40” – 70” nie tylko zmieni charakter aranżacji pokoju, ale również znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo strącenia telewizora i związanych z tym zniszczeń.

  • 119,99 zł
  • 259 zł
  • 629 zł
  • 219 zł
  • 119,99 zł

Wieszak na telewizor 42 cale – rodzaje

Salon z telewizorem podwieszonym na ścianie

Nawet najbardziej wymagający amator filmów czy gier wideo znajdzie na rynku odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb wieszak na telewizor 42 cale. Wiele rodzajów uchwytów pozwoli nie tylko na bezpieczne podwieszenie sprzętu, ale również oglądanie ulubionych projekcji w komfortowy sposób. Najbardziej powszechnym rodzajem wieszaka do telewizora 42 cale jest uchwyt stały, nieruchomy, nazywany też płaskim. Jego cechą charakterystyczną jest opcja zawieszenia blisko ściany, sztywno i równolegle, z możliwością regulacji wysokości ekranu, tak jak w modelu Reinston Ultra EU022 40” – 75”. Przesunięcie sprzętu w osi pionowej pozwala uzyskać właściwy dla widzów kąt oglądania i zminimalizowanie niedoskonałości obrazu. To rozwiązanie polecane jest zwłaszcza w pomieszczeniach o małym metrażu. W dużych salonach lepiej sprawdzi się uchwyt na telewizor 42 cale uchylny, np. Reinston Ultra EU023 40” – 75”. Umożliwia on nie tylko instalację telewizora blisko ściany, dzięki swojej smukłej konstrukcji, ale także pochylenie ekranu do przodu lub w tył w zakresie nawet 12 stopni. Ruchomy mechanizm wieszaka do telewizora 42 cale pozwala na oglądanie w wygodny sposób bajek i innych filmów przez najmłodszych z bliskiej odległości nawet z podłogi, bez obaw o niską jakość obrazu wywołaną nieodpowiednim kątem nachylenia. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, zapewniającym maksymalny komfort oglądania telewizji, jest uchwyt do telewizora obrotowy. Pozwala on na regulację pochylenia sprzętu zarówno w osi pionowej, poziomej, jak i horyzontalnej.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać – czym się kierować podczas zakupu?

Wybór rodzaju i modelu uchwytu na telewizor zależy od kilku czynników, m.in. wagi i rozmiaru telewizora. Przy zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na maksymalny udźwig wieszaka. Niedostosowanie wartości parametru grozi obluzowaniem się śrub montażowych. Przykładowo Reinston Ultra EU024 40” – 70” pozwoli na podwieszenie sprzętu ważącego nawet 40 kg. Równie ważny jest rozstaw otworów montażowych, tzw. standard VESA (Video Electronics Standards Association), umożliwiający dobór uchwytu niezależnie od producenta telewizora. Nie mniej istotny jest też zakres cali telewizora, jaki przewiduje producent do danego modelu wieszaka. Stosowny rozmiar uchwytu pozwala na jego ergonomiczne i wygodne użytkowanie. Uchwyt do telewizora 42 cale bez trudu można zamontować samodzielnie. W zestawie z wieszakiem znajduje się instrukcja obsługi i montażu, a nierzadko również odpowiednie śruby montażowe i mała poziomica ułatwiająca określenie właściwego poziomu otworów w ścianach. Rozważenia zakupu wieszaka na telewizor warto dokonać już na etapie projektowania wnętrza pokoju, kiedy ustala się liczbę i rozstaw gniazd elektrycznych. Mamy wówczas także okazję na wykonanie w ścianie tuneli na przewody.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link