Data publikacji: 31 lipca 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaki telewizor 50 cali kupić?

Poleć znajomemu Drukuj

Chcesz wyposażyć swój salon w telewizor, który wyświetla obraz w znakomitej jakości, a jednocześnie dobrze sprawdzi się w średniej wielkości pokoju? Telewizor 50 cali ma wymiary idealne do komfortowego oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Sprawdź, jaki telewizor 50 cali kupić!

Telewizor 50 cali w przytulnym salonie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

-  czym kierować się przy wyborze telewizora,

- jaki telewizor 50 cali kupić do 2 000 zł,

- jakie są najlepsze telewizory LED 50 cali do 3 000 zł,

- jaki telewizor 50 cali powyżej 3 000 zł warto wybrać.

Telewizor 50 cali – czym kierować się przy zakupie?

Mężczyzna ogląda serial na telewizorze 50 caliDostępne na rynku telewizory LED 50 cali różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami i jakością obrazu. Podejmując decyzję o zakupie, weź pod uwagę następujące cechy:
  • rozdzielczość – im wyższa, tym wyświetlany obraz będzie bardziej szczegółowy. Upewnij się, że rozdzielczość ekranu wynosi co najmniej 1920 x 1080 pikseli, co odpowiada zgodności telewizora z filmami Full HD. Jeśli zależy Ci na nieskazitelnym obrazie, wybierz model zgodny z Ultra HD 4K (3840 x 2160 pikseli),
  • technologia HDR – pozwala osiągnąć znacznie lepszy kontrast, a co za tym idzie – wyższą jakość wyświetlanego obrazu,
  • optymalizacja ruchu – jest to współczynnik określający płynność obrazu w telewizorze. Po modelach z większym współczynnikiem optymalizacji ruchu możesz spodziewać się lepszej płynności podczas dynamicznych scen.

WARTO WIEDZIEĆ

Producenci posługują się różnymi wskaźnikami płynności ruchu (np. Picture Quality Index, Picture Performance Index). Weź to pod uwagę, porównując modele telewizorów różnych marek.

Telewizor 50 cali do 2 000 zł

Zastanawiasz się, jaki telewizor 50 cali wybrać? Decyzja będzie zależeć między innymi od Twojego budżetu. W naszym sklepie znajdziesz ciekawe modele w różnych przedziałach cenowych.
Jeśli szukasz telewizora do 2 000 złotych, zwróć uwagę na model Philips 50PUS6262/12. Jest wyposażony w ekran LED o rozdzielczości Ultra HD 4K, oferujący obraz o bardzo wysokiej jakości. Jego atutem jest funkcja skalowania Ultra Resolution, dzięki której możesz cieszyć się wyrazistym obrazem niezależnie od tego, z jakiego nośnika korzystasz. Model zasługuje na uwagę również dzięki funkcji Ambilight. Z tyłu telewizora znajduje się dodatkowe, kolorowe podświetlenie, tworzące specjalną poświatę będącą tłem dla obrazu. Dzięki temu ekran wydaje się większy. 
Proponowane produkty:
Hitachi 24HE1000 <%– –%>
Hyundai ULV 50TS292 SMART <%– –%>
Lin 32LHD1510 <%– –%>
Hitachi 55HK6500 <%– –%>
Samsung QLED QE75Q90RAT <%– –%>

Telewizor 50 cali – jaki model do 3 000 zł?

Stojący telewizor 50 cali na drewnianym stolikuNa telewizor 50 cali chcesz przeznaczyć do 3 000 złotych? Wybierz model Philips 50PUS7303/12. Cechuje się wysokim współczynnikiem optymalizacji ruchu – Picture Performance Index 1600, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w czasie oglądania dynamicznych filmów lub np. meczy. Telewizor oferuje świetną jasność i kontrast, a także żywe, wyraziste kolory. Został wyposażony w platformę Android TV, za pośrednictwem której masz dostęp do wielu filmów i aplikacji. Z Internetem telewizor łączy się za pomocą Wi-Fi – nie potrzeba dodatkowych przewodów.

Telewizor 50 cali powyżej 3 000 zł

Wśród modeli w cenach powyżej 3 000 zł na uwagę zasługuje Samsung UE50NU7472. Ekran o przekątnej 50 cali oferuje wysokiej jakości obraz w jakości UHD 4K. Telewizor jest wyposażony w funkcję HDR zwiększającą kontrast, a także Dynamic Crystal Color, która odpowiada za głębię i doskonałe odwzorowanie kolorów. Jest to nowoczesny Smart TV, którym możesz łatwo sterować za pomocą smartfona. Atutem tego modelu Samsunga jest jego design – telewizor jest smukły i elegancki, a wszystkie kable są ukryte w estetycznym stojaku.
Zastanawiasz się nad wyborem modelu z większym ekranem? Przeczytaj nasz poradnik Jaki telewizor 60 cali kupić.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas