Jaki subwoofer do muzyki wybrać? Porady i proponowane modele

Autor: Zosia

Subwoofer dodaje mocy i charakteru różnym dźwiękom, dlatego wiele osób wykorzystuje go jako funkcjonalny gadżet do kina domowego, zestawu audio oraz systemu stereo. Wybierając subwoofer do muzyki, warto zwrócić uwagę na jego parametry, a także rodzaj modelu.

Zbliżenie subwoofera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie funkcje pełni subwoofer
 2. jaki subwoofer do muzyki wybrać
 3. na jakie modele subwooferów warto zwrócić uwagę

Subwoofer do muzyki: co to jest i jakie są rodzaje

Nowoczesny subwoofer podłączony do gramofonu

Subwoofer najczęściej jest kojarzony z kinem domowym, ale można go także zakupić do sprzętu audio lub stereo. Warto jednak pamiętać o tym, że subwoofer do muzyki nie jest elementem niezbędnym, lecz należy go nabyć wtedy, gdy przetwarzanie niskich częstotliwości przez kolumny ma zbyt niską jakość. Czasami zdarza się, że kolumny nie potrafią wygenerować basu, aczkolwiek na to wpływ może mieć nie tylko jakość sprzętu, lecz również wielkość pomieszczenia. W praktyce więc subwoofer przyda się tym osobom, którym zależy na wyższej jakości basów, a nie ogólnym wrażeniu słyszanej muzyki. Trzeba też zaznaczyć, że nie wszystkie modele subwooferów nadają się do sprzętu stereo, ponieważ spora ich część jest dedykowana dla kina domowego. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzenie wszystkich parametrów danego modelu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje subwooferów – aktywne i pasywne. W przypadku pierwszego typu wzmacniacz jest wbudowany, dzięki czemu całość zestawu głośnikowego dużo łatwiej da się uruchomić. Oznacza to, że wybierając subwoofer do muzyki, lepiej będzie postawić na model aktywny, a nie pasywny.

Polecane subwoofery
 • 1 899 zł
 • 779 zł
 • 3 149 zł
 • 2 499 zł
 • 1 319 zł

Jaki subwoofer do muzyki wybrać? Propozycje modeli

Pomarańczowy subwoofer w bagażniku samochodu

Decydując się na zakup subwoofera, powinniśmy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • moc, którą należy dobierać do wielkości pomieszczenia – bowiem w przypadku mniejszego pokoju wystarczy 100 W, natomiast w dużych domach lepiej jest postawić na większa moc, na przykład 300 W;
 • konstrukcja, przy czym lepiej zdecydować się na model otwarty, gdzie basy rozbrzmiewają dużo lepiej;
 • sposób zasilania, co oczywiście ma znaczenie w kontekście preferencji użytkownika, ponieważ można zdecydować się zarówno na model zasilany sieciowo, jak i bezprzewodowo;
 • kierunek promieniowania dźwięku, czyli sposób jego rozchodzenia się.

Warto pamiętać o tym, że decydując się na zakup konkretnego urządzenia, musimy zwrócić uwagę także na producenta. Dobrze postawić na takie marki, które są znane i renomowane, gdyż zapewniają one większą gwarancję prawidłowej pracy produktu. Ponadto należy zaznaczyć, że w kontekście odtwarzanego dźwięku oraz jego jakości znaczenie ma sama konstrukcja subwoofera. Chodzi tu o to, czy jest on otwarty, czy też zamknięty, jaką ma wielkość i czym się charakteryzuje. Membrana subwoofera powinna mieć jak największą średnicę, bo dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniego ciśnienia akustycznego oraz dynamiki. Obudowa musi być więc stabilna, a zakres częstotliwości nie za duży. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach znaczenie mają nie tylko cena i parametry techniczne subwoofera, ale też jego wielkość oraz design. Ważne jest więc, aby urządzenie dobrze prezentowało się w mieszkaniu, ponieważ dzięki temu całe mieszkanie będzie wyglądało nowocześniej. Na poszukiwanie subwoofera można wybrać się najpierw do sklepu stacjonarnego i posłuchać brzmień, a dopiero później rozejrzeć się po ciekawych ofertach w internecie i znaleźć dla siebie coś w atrakcyjnej cenie.

Na rynku znajdziemy całkiem spory wybór subwooferów do muzyki, a wśród proponowanych modeli warto wyróżnić następujące:

 1. Dali SUB E-12 F – to elegancki subwoofer do muzyki, który również sprawdzi się w przypadku kina domowego. Posiada 12-calowy głośnik niskotonowy, a dodatkowo aluminiową podstawę, która daje iluzję zawieszenia subwoofera w powietrzu. Moc wyjściowa tego subwoofera aktywnego wynosi 170 W, a pasmo przenoszenia to przedział między 28 a 190 Hz.
 2. Yamaha NS-SW700 – to świetny sprzęt, który zapewnia balans między mocnym i głębokim dźwiękiem. W ten sposób subwoofer zapewnia idealną równowagę, a głośniki dostarczają czystego i klarownego brzmienia. Imponująca moc 300 W sprawia, że subwoofer doskonale nadaje się do każdego rodzaju muzyki.
 3. Yamaha NS-SW050 – to tańszy subwoofer do muzyki, którego moc wyjściowa wynosi 50 W. Pozwala on na wzmocnienie brzmień muzyki, a także redukuje zewnętrzny szum.
 4. Yamaha NS-SW100 – to subwoofer do muzyki, który gwarantuje doskonały bas, a specjalny kształt wylotu portu wentylacyjnego rozprasza wir powietrza i zapewnia płynność. Subwoofer gwarantuje bardzo dobry poziom basu i zapewnia wysoką jakość dźwięku.
 5. Bose Bass Module 700 – to moduł basowy, który redukuje zniekształcenia i charakteryzuje się głębokim basem oraz elegancką zabudową. Dzięki temu znakomicie sprawdzi się w salonie lub pokoju wypoczynkowym.

Wybierając subwoofer do muzyki, powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry, a także zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz wielkością pomieszczenia, w którym sprzęt będzie się znajdować. Warto zaznaczyć też, że po zakupie subwoofera musimy dokładnie skonfigurować sprzęt. Dzięki temu bowiem zyskamy pewność, że sprawdzi się on w konkretnych warunkach domowych. Subwoofer do muzyki to naprawdę dobry wybór, zdecydowanie zda egzamin w przypadku osób, którym zależy na wysokiej jakości basów. Gdy więc zbieramy różne elementy do swojego systemu stereo lub sprzętu audio, to nie możemy zapominać o subwooferze, który odgrywa znaczącą rolę.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów