Samochód zdalnie sterowany – jaki wybrać? Co warto wiedzieć?

Autor: Piotr

Samochody zdalnie sterowane kojarzą nam się głównie z zabawką dla 4-, 5- czy 6-latków. Jednak z takiego samochodu, odwzorowującego model Audi czy BMW, ucieszy się niejeden dorosły.

Na głównym planie kontroler do auta zdalnie sterowanego leżący na ziemi,w tle samochód.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na co zwrócić uwagę, wybierając samochód zdalnie sterowany;
  2. jaki samochód będzie idealny dla najmłodszych i starszych dzieci;
  3. jakie są polecane modele samochodów zdalnie sterowanych.

Samochód zdalnie sterowany – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Samochód zdalnie sterowany typu truck w trakcie jazdy po piaszczystej powierzchni.

Spędzanie czasu na zabawie z dzieckiem może być także świetną rozrywką dla rodzica. Samochód zdalnie sterowany pozwoli wciągnąć do zabawy na długi czas nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców. Na rynku jest wiele modeli zdalnie sterowanych samochodów dla 4-, 5- czy 6-latków. Na jakie parametry i funkcje warto zwrócić uwagę, aby nasz zakup był udany i byśmy mogli cieszyć się w jak największym stopniu z urządzenia? Pierwszym parametrem, na jaki zwracamy uwagę jest skala samochodu. Wskazuje ona o ile oglądany model jest mniejszy od oryginału (prawdziwego pojazdu). Przeważnie aut zdalnych używamy w zabawach na świeżym powietrzu, rzadziej po jeździe w domu.

Samochody zdalnie sterowane dla dzieci są przeważnie w skali 1:43. Część modeli jest nieco większa, a skala wówczas wynosi 1:30 czy nawet 1:10. W tym ostatnim przypadku mówimy już o profesjonalnych autach zdalnie sterowanych, przeznaczonych dla osób bardziej doświadczonych w ich obsłudze. Kolejnym parametrem jest zasięg, czyli maksymalna odległość, na jaką może oddalić się auto od osoby sterującej.

W autach dla dzieci zasięg wynosi około 10–12 metrów. Należy wspomnieć też o sterowaniu pojazdem. Zazwyczaj odbywa się ono przy użyciu pilota, działającego na określonej częstotliwości (w większości przypadków jest to 2.4 GHz). Piloty mogą być w różnym kształcie: od klasycznego, podobnego do tych używanych do grania na konsoli, po np. kierownicę. Często zdarza się, że pilot jest wyposażony w kilka funkcji, np. klaksonu. Dobrze zwrócić uwagę na sposób zasilania oraz prędkość z jaką pojazd może jechać. Samochody zdalnie sterowane dla dzieci zazwyczaj zasilane są bateriami lub akumulatorami, podobnie jak kontroler, czyli pilot. Jeśli auto jest zasilane akumulatorami, to w zestawie powinna znaleźć się dedykowana ładowarka. Warto jeszcze wspomnieć o prędkości. Zazwyczaj auta dla dzieci nie rozwijają większej prędkości niż 10 km/h.

  • 519 zł
  • 219 zł
  • 189 zł
  • 40,99 zł
  • 159 zł

Jaki samochód zdalnie sterowany dla najmłodszych a jaki dla starszych?

Na białym tle czerwony samchód zdalnie sterowany i kontroler.

Samochód zdalnie sterowany dla 3-latka czy dla 4-latka, a więc dla grupy najmłodszych dzieci, powinien być odpowiednio dopasowany zarówno wyglądem i konstrukcją, jak i funkcjami. Przede wszystkim rynek oferuje tutaj kolorowe auta wykonane z tworzywa sztucznego. Mogą one mieć opcję zmiany koloru świateł. Skala takiego samochodu zazwyczaj będzie wynosić 1:30. Kontrolerem jest pilot w kształcie kierownicy, posiadającej przyciski, dzięki którym auto wydaje różne dźwięki. Funkcje takiego samochodu również będą ograniczone. Auto ma możliwość jazdy w przód i tył, zatrzymywania się czy kręcenia się wokół własnej osi. Najpopularniejsze pojazdy tego typu to: ciężarówki, trucki, walce czy traktory. Są to zazwyczaj samochody zdalnie sterowane do 100 zł.

Samochody zdalne dla starszych dzieci będą posiadać więcej funkcji. Z całą pewnością mogą rozwijać większe prędkości, mają lepszą zwrotność, a w wyglądzie cechuje je więcej szczegółów przypominających prawdziwe auta. Często starsze dzieci lubią wybierać auta znanych marek, np. samochody zdalnie sterowane przypominające Audi, BMW, Mercedesa czy Porsche. Auta te charakteryzują się również solidniejszą konstrukcją, zwiększającą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz innymi ulepszeniami, np. gumowymi oponami czy kontrolą prędkości. Od tego, jaką funkcjonalność będzie miał samochód zależy także jego cena.

Jakie modele samochodów zdalnie sterowanych wybrać?

Na rynku jest kilka ciekawych modeli aut dla młodszych i starszych dzieci. Pierwszym z nich, który warto wymienić jest UGo POLICJA URC-1328. Samochód posiada zasilanie czterema bateriami AA i ma zasięg do 10 metrów. To model idealny dla 3- i 4-latka. Jego atutami są niezły zasięg (do 10 metrów) i atrakcyjna cena – 49,99 zł. Bardziej profesjonalnym modelem auta zdalnie sterowanego będzie UGo WYWROTKA URC-1311. Zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym, a jej maksymalny zasięg to 50 metrów. Maksymalna prędkość, jaką osiąga ten model to 10 km/h.

Ciekawą opcją jest też UGo BUGGY URC-1171. Na uwagę zasługuje maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć, czyli 25 km/h oraz zasięg – wynoszący 60 metrów. Bardziej profesjonalnym modelem będzie UGo MONSTER URC-1152. Osiąga on prędkość aż 45 km/h i posiada zasięg do 100 metrów. To idealne rozwiązanie dla starszych dzieci. Warto także zwrócić uwagę na UGo SCORPIO URC-1153. To model idealny dla fanów Formuły 1, ponieważ przypomina bolid.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link