Rejestrator do jazdy do 200 zł – który wybrać?

Autor: Zosia

Rejestrator jazdy jest często spotykanym gadżetem w naszych samochodach. Szczególnie często korzystają z niego kierowcy, którzy na co dzień muszą poruszać się po wielkich miastach, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże. Czy żeby znaleźć urządzenie spełniające nasze oczekiwania musimy zapłacić za nie kilkaset złotych? Na rynku jest wiele dobrych budżetowych kamer samochodowych, w tym modele do 200 zł. Zobaczmy, czym kierować się przy ich wyborze.

Dłonie montujące rejestraor jazdy w samochodzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na jakie parametry zwrócić uwagę kupując rejestrator samochodowy do 200 zł
  2. w jaki sposób sprawdzić jakość nagrań w kamerach samochodowych
  3. które modele wideorejestratorów do 200 zł warto kupić

Kamera samochodowa do 200 zł a jakość nagrań

Rejestrator jazdy zainstalowany do szyby samochodowej

Bardzo często głównym kryterium wyboru kamery samochodowej jest jakość nagrań. Wiele osób z pewnością uważa, że jakość musi iść w parze z ceną. Czy jest możliwe kupno budżetowego rejestratora jazdy, który będzie spełniał nasze oczekiwania? Oczywiście, że tak – dobry wideorejestrator nie musi być bowiem wcale drogi. Jeśli nie dysponujemy nieograniczonym budżetem, a chcemy zabezpieczyć się w jakimś stopniu na skutki kolizji drogowych, to warto taki rejestrator nabyć. Trzeba pamiętać, że jakość nagrań, jakie otrzymujemy z rejestratora – i to bez względu na jego cenę – jest nie tylko zależna od parametrów samego urządzenia, ale też w bardzo wielu przypadkach od warunków pogodowych, jakie panują danego dnia. W niesprzyjającej aurze nawet najlepszy wideorejestrator może mieć problem z dokładnym uchwyceniem tablic rejestracyjnych innych samochodów. Ponadto optymalny obraz nagrania jest zależny od wielu innych kwestii, w tym oświetlenia czy kąta, pod jakim została umieszczona tablica z numerami rejestracyjnymi nagrywanego auta. Nie zmienia to faktu, że parametry konkretnego modelu kamery są bardzo ważne i rzutują na jakość nagranego filmu. Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, warto więc zapoznać się z jego specyfikacją, aby upewnić się, że spełni ono nasze oczekiwania. Oprócz samych parametrów zwróćmy jeszcze uwagę na dodatkowe funkcje. Często są one kolejnym atrybutem poszczególnych urządzeń, decydującym o tym, że akurat wybierzemy ten model, a nie inny.

Polecane rejestratory jazdy
  • 79,99 zł
  • 89,99 zł
  • 138,99 zł
  • 139,99 zł
  • 169,99 zł

Na co zwrócić uwagę kupując wideorejestrator do 200 zł?

Rejestrator jazdy obok lusterka samochodowego

Jeśli zdecydujemy się na zakup budżetowej kamery samochodowej, to trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, które to obligatoryjnie musimy uwzględnić. Warto pamiętać, że dobry rejestrator samochodowy do 200 zł może mieć wiele parametrów nie gorszych od kamer, których cena sięga kilkuset złotych. Przegląd parametrów powinno się zacząć od złącza. Zazwyczaj w tańszych kamerach stosowane są dwa rodzaje złącz – USB i mini USB. Niektóre jednak urządzenia mogą mieć złącza HDMI i micro USB. Dlatego też wybór kamer pod względem tego parametru jest naprawdę spory. Przy zakupie kamery powinniśmy uwzględnić rozdzielczość urządzenia. W tym przedziale cenowym można znaleźć urządzenia o rozdzielczości nawet 4032 x 3024, choć więcej modeli będzie na poziomie od 1280 x 720 do 1920 x 1080. Kolejnym kryterium wyboru jest przekątna ekranu. Przeważnie w niskobudżetowych urządzeniach, w tym rejestratorach jazdy do 200 zł, wynosi ona 2,4 cala lub 2 cale. Na rynku da się jeszcze znaleźć kamery samochodowe o przekątnej 3 cale, ale jest ich stosunkowo mało. Dobrze, aby model, który sobie upatrzymy, był wyposażony w funkcję GPS, jednak w przedziale cenowym do 200 zł może być to trudne. Oczywiście nie można zapomnieć o sprawdzeniu wyświetlacza kamery. W większości modeli stosowane są ekrany LCD i to one są najpraktyczniejsze. Istotnym parametrem jest też funkcja obsługiwania kart pamięci. Należy zwrócić uwagę, z jakimi kartami kamera samochodowa jest kompatybilna. Przede wszystkim będą to karty microSD. Z dodatkowych parametrów powinniśmy uwzględnić jeszcze format zapisu plików. Najczęściej będzie to format JPG lub AVI. Niektóre wideo rejestratory umożliwiają wykonywanie zdjęć, co jest przydatne w codziennym użytkowaniu urządzenia. Kupując kamerę, trzeba jeszcze zwrócić uwagę, w jaki sposób jest ona zasilana oraz jaki posiada kąt widzenia. Modele do 200 zł zazwyczaj będą mieć kąt widzenia od 120 do 170 stopni.

Jaki rejestrator jazdy do 200 zł wybrać?

Spośród kamer samochodowych do 200 zł warto zwrócić uwagę na model Navitel R200 NV. Urządzenie to zostało wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, jak np. nagrywanie w trybie nocnym czy nagrywanie obrazu w pętli. Na uwagę zasługuje też szeroki kąt widzenia kamery, który wynosi 140 stopni. SmartGPS DriveCam DVR-901 to kolejny dobry wideorejestrator do 200 zł, o kącie widzenia wynoszącym 120 stopni. Urządzenie nagrywa materiały w rozdzielczości Full HD. Producent ponadto wyposażył je w opcję wykonywania zdjęć o rozdzielczości 3 miliony pikseli. Jeśli zastanawiamy się, jaka kamera samochodowa do 200 zł będzie dobrym zakupem, to dobrze będzie uwzględnić jeszcze model Mio MIVUE 312, o rozdzielczości nagrywania filmów w jakości Full HD i formacie zapisu plików MPEG. Atutem urządzenia są na pewno stabilne ujęcia realizowane w czasie jazdy. Navitel DVR R400 NV to następny rejestrator jazdy do 200 zł, którego zakup będzie dobrym wyborem. Godnym polecenia urządzeniem jest także Tracer MobiDouble FHD.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link