Jaki przenośny odtwarzacz DVD wybrać?

Autor: Joanna

Oglądanie filmów poza domem – na wakacjach czy w podróży – jest możliwe bez użycia laptopa czy tabletu. Wystarczy, że będziesz miał przenośny odtwarzacz DVD. To znaczna oszczędność miejsca w torbie podróżnej. Urządzenie jest kompaktowe i lekkie. Wykorzystasz je też jako przenośny odtwarzacz DVD do samochodu. Przekonaj się, na jakie aspekty zwracać uwagę, by wybrać wydajny i funkcjonalny model.

przenośny odtwarzacz dvd do samochodu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie filmy można oglądać na przenośnym odtwarzaczu DVD
  2. jak wybrać przenośny odtwarzacz DVD do samochodu
  3. jakie są najważniejsze aspekty wyboru przenośnego odtwarzacza DVD

Jakie filmy można oglądać na przenośnym odtwarzaczu DVD?

popularny przenośny odtwarzacz dvd Vordon DVD 10.2"Aby wybrać funkcjonalny przenośny odtwarzacz DVD, podczas przeglądania modeli zwróć uwagę na liczbę i rodzaj rozszerzeń, które obsługuje. Dobrze, by w specyfikacji znalazło się ich jak najwięcej, wówczas nie będziesz miał problemu z odtworzeniem różnych formatów filmów.

Przenośny odtwarzacz DVD Vordon DVD 10.2" to model, w którym masz do dyspozycji następujące formaty wideo: DivX, MPEG-4, AVI, VOB, audio: MP3, WMA, a także standardy odtwarzania zdjęć: JPEG i Photo CD. Warto wiedzieć, że na przenośnym odtwarzaczu DVD wyświetlisz nie tylko filmy czy bajki dla dziecka, ale również fotografie. Dodatkowo na urządzeniu możesz słuchać muzyki podczas jazdy samochodem czy opalania się na plaży.

Zwróć uwagę na rodzaje odtwarzanych płyt. Mimo iż w nazwie urządzenia pojawia się słowo DVD, sprzęt może rozpoznawać o wiele więcej typów. W modelu Lenco DVP-939 x2 jest ich aż 7: DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD Video, CD-Audio, CD-R/RW, SVCD, VCD.

ILMY Z LEKTOREM CZY NAPISAMI?

Jeżeli na przenośnym odtwarzaczu DVD chcesz oglądać filmy nie tylko z dubbingiem i lektorem, lecz także z napisami, koniecznie sprawdź, jakie formaty tekstu obsługuje oglądany przez Ciebie model. Niektóre urządzenia w ogóle nie obsługują tekstu.

Jak wybrać przenośny odtwarzacz DVD do samochodu?

Przenośny odtwarzacz DVD do samochodu możesz uzyskać nawet z podstawowego modelu. Sprawdź w specyfikacji, czy dane urządzenie jest dostosowane do montażu w aucie. Alternatywne rozwiązanie to wykorzystanie miękkiej torby do montażu na zagłówku, w którą wkłada się przenośny odtwarzacz DVD. Model Vordon DVD 10.2" ma ją dodaną do kompletu. W trakcie podróży samochodem przydatny będzie również zasilacz samochodowy i pilot.

Niektóre przenośne odtwarzacze DVD do samochodu mają czytnik kart pamięci SD, dzięki któremu Twoje dziecko podczas podróży obejrzy najnowsze bajki lub pogra w ulubione gry. Aby dźwięki z urządzenia nie zagłuszały komend stacji nawigacyjnej, wybierz model przenośnego odtwarzacza DVD wyjściem słuchawkowym.

  • 629 zł
  • 1 119 zł
  • 1 099 zł
  • 1 059 zł

Najważniejsze aspekty wyboru przenośnego odtwarzacza DVD

W aucie urządzenie podłączysz do gniazda za pomocą zasilacza samochodowego, w domu zaś skorzystasz z zasilacza sieciowego. A co jeśli przenośnego odtwarzacza DVD zechcesz używać poza domem, na świeżym powietrzu? Wybierz model z pojemnym akumulatorem litowo-jonowym, który pracuje przez kilka godzin – informację znajdziesz w specyfikacji. Mogą to być dwie godziny, ale także pięć.

przenośny odtwarzacz dvd dla dzieciPorównaj przekątne ekranu. Jeśli chcesz oglądać filmy lub grać w gry z bliska, wystarczy Ci 9-calowy wyświetlacz, taki jak w Lenco DVP-947. Jeśli lubisz patrzeć na ekran z dalszej perspektywy, wybierz większy wyświetlacz, np. 11,6-calowy, taki jak w Lenco DVP-1273. Ekran może być obrotowy, co jest ważne podczas wykorzystywania urządzenia w funkcji przenośnego odtwarzacza DVD do samochodu.

Wiele modeli umożliwia dostosowanie koloru czy jasności wyświetlanego obrazu do potrzeb widza. W Lenco DVP-911 skorygujesz zarówno jasność, jak i kontrast. Do urządzenia podłączysz dysk zewnętrzny wyposażony w złącze USB. Wykorzystasz też wejście i wyjście kompozytowe, by przesłać obraz z przenośnego odtwarzacza DVD na większy ekran: telewizor lub monitor komputera.

Miej w pamięci wszystkie powyższe cechy i przejrzyj ofertę przenośnych odtwarzaczy DVD dostępnych w RTV EURO AGD. Znajdź urządzenie, na którym filmy obejrzysz wygodnie i w wielu formatach. Jeśli będziesz potrzebował podpowiedzi, który model jest najlepszy, przeczytaj opinie zadowolonych użytkowników.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link