Czy pad sprawdzi się w parze z Mi Box?

Autor: Marcin

Sporo osób ma w swoich domach starsze telewizory, które nie posiadają wielu nowoczesnych funkcji. Przykładowo nie każdy TV pozwala na uruchamianie YouTube’a, HBO GO czy Netfliksa. Innymi słowy, starsze telewizory nie są wyposażone w komponenty, które dadzą możliwość łączenia się z internetem oraz korzystania z przeróżnych udogodnień związanych z taką opcją. Czy jest to powód do udania się na zakupy, żeby nabyć najnowocześniejszy telewizor dostępny w sklepie? Niekoniecznie, ponieważ można jeszcze korzystać z takich rzeczy, jak Mi Box. Niektórzy kupują też pada i szukają sposobów na granie pomimo braku konsoli.

Mężczyzna trzymający kontroler do gier

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest Mi Box
  2. jaki pad kupić do Mi Boksa

Co to jest Mi Box?

Granie za pomocą pada

Jaki pad warto wybrać do naszego urządzenia Mi Box? Czy to w ogóle ma sens? Zanim przejdziemy do omawiania takich kwestii, najlepiej będzie wspomnieć o podstawowych rzeczach, które na pewno zostaną docenione przez osoby mniej zapoznane z tematem. Xiaomi to chińska firma, która jest znana przede wszystkim z produkcji elektroniki. Kiedyś spółka mogła być kojarzona głównie ze smartfonami, lecz z czasem wśród konsumentów utrwalił się obraz firmy o bardzo szerokim asortymencie. Xiaomi to zarówno urządzenia mobilne, jak i telewizory, głośniki, tablety, opaski, słuchawki, powerbanki, smartwatche, hulajnogi, oczyszczacze powietrza i wiele innych produktów. Ponadto chińska firma sprzedaje również przystawki Smart TV, które zamieniają przestarzały telewizor w sprzęt o znacznie większych możliwościach. Właśnie to będzie nas interesować w tym tekście.

Co to właściwie jest przystawka Smart TV? Ogólnie mówiąc, jest to doskonała metoda na rozszerzenie funkcjonalności telewizora starszej daty. Jeśli nie mamy tak zwanego Smart TV, ale mimo to pragniemy cieszyć się funkcjonalnością takiego urządzenia, to możemy w łatwy sposób ulepszyć to, czym akurat dysponujemy. Do tego przyda się właśnie przystawka Smart TV. Wielu ludzi kupuje ją z myślą o oglądaniu YouTube’a na telewizorze. Inne popularne warianty to na przykład oglądanie serwisu Netflix, HBO GO albo jakiegoś innego VoD. Angielskie określenie Video on Demand ma związek właśnie z dostarczaniem seriali czy filmów na żądanie. Dana osoba nie musi układać całego dnia pod ramówkę telewizji, bo zamiast tego może rozpocząć seans wtedy, gdy akurat dysponuje wolnym czasem. Jest to niewątpliwa zaleta i motywacja do zakupu jakiejś przystawki Smart TV. Przykładem takiego urządzenia jest oczywiście Mi Box od Xiaomi.

Pomimo tego, że powyżej bardzo skrótowo omówiliśmy temat przystawek Smart TV oraz możliwości takiej elektroniki, to wciąż nie udało się wspomnieć o wszystkim. Właśnie dlatego należy podkreślić jeszcze jedną, całkiem istotną rzecz. Na Mi Box od Xiaomi można również grać w gry. Co prawda nie jest to podstawowa funkcja tego sprzętu, ale sporo osób szuka sposobów na zapewnienie sobie także takiej rozrywki. Dlatego też niektórzy rozglądają się za padem do Mi Box i zastanawiają się, który będzie odpowiedni. W związku z tym można pokusić się o wymienienie kilku propozycji na kontroler do gier dla Mi Box.

  • 949 zł
  • 329 zł
  • 609 zł
  • 1 549 zł
  • 899 zł

Jaki pad do Mi Box?

Kontrolery do gier

Wielu ludzi ucieszy się na wieść o tym, że całkiem sporo padów może działać z Xiaomi Mi Box. Nawet te od najpopularniejszych konsol, jak na przykład PlayStation 4 od Sony czy Xbox One od Microsoftu. Jeżeli zatem ktoś ma w domu kontroler do PS4 lub Xboksa, wtedy może łączyć go ze swoim Mi Boksem i próbować grać w różne gry. Trzeba koniecznie podkreślić fakt, że przystawki Smart TV nie są tworzone z myślą o graniu – to co najwyżej dodatkowa funkcja. Sprzęt taki jak Mi Box nie ma odpowiedniej mocy obliczeniowej, żeby radzić sobie z najnowszymi grami albo nawet tymi ze średniej półki. Co najwyżej można spróbować z jakimiś mało wymagającymi produkcjami. Trudno też zagwarantować, że każda gra będzie kompatybilna z padem.

Wiele osób ceni sobie świetne kontrolery firmy 8BitDo, które również działają z niektórymi grami uruchamianymi na Mi Box. Te pady są znane na całym świecie, a gracze lubią je za solidne wykonanie oraz wygląd nawiązujący do klasycznych konsol, jak na przykład Nintendo Entertainment System czy Super Nintendo Entertainment System. Czasem granie w proste, dwuwymiarowe gry, kojarzące się właśnie z erą tych starych już konsol, potrafi dać wiele zabawy. W związku z tym zadbanie o to, żeby kontroler przypominał klasyczny sprzęt, może zapewnić dodatkową frajdę.

Podsumowując, bardzo pewny wybór stanowią pad do PlayStation 4, pad do Xbox One bądź jeden z kontrolerów firmy 8BitDo. Nie oznacza to jednak, że nie można eksperymentować z innymi, mniej znanymi padami, które wykorzystują złącze USB. Ale powinniśmy pamiętać, że nie każda gra na Mi Box będzie kompatybilna z taką formą sterowania. Jeśli nam to nie przeszkadza, zawsze można grać jeszcze za pomocą standardowego pilota, który jest dołączony do Mi Box.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link