Jaki głośnik Bluetooth do 150 zł? Czym się kierować przy wyborze?

Z tego artykułu dowiesz się:czy głośnik Bluetooth do 150 zł może mieć dobrą jakość dźwięku na co zwracać uwagę przy wyborze głośnika Bluetooth do 150 zł jaki głośnik Bluetooth do 150 zł wybrać
Autor: Agnieszka

Jeżeli nie możemy się zdecydować, jaki głośnik Bluetooth do 150 zł wybrać, swoją uwagę powinniśmy zwrócić w stronę specyfikacji technicznej. Nasz wybór powinien paść na model, który nie tylko zagwarantuje wysoką jakość dźwięku, ale także będzie nam służył przez długi czas.

Głośnik Bluetooth do 150 zł a dobra jakość dźwięku

Urządzenia elektroniczne mają to do siebie, że im wyższa jest ich cena, tym lepszą jakość możemy uzyskać. Dzieje się tak zarówno w przypadku laptopów, smartfonów, aparatów cyfrowych czy telewizorów, jak również pendrive'ów, kart pamięci czy głośników bezprzewodowych. Jest to całkowicie zrozumiałe - wydając więcej na daną rzecz, w zamian otrzymujemy lepszy dźwięk, większą pojemność dysku, lepszą kartę graficzną czy też większą liczbę megapikseli. Nie zmienia to jednak faktu, że uszczuplając nieco budżet i przeznaczając na konkretne urządzenie mniejszą kwotę, nie możemy uzyskać w zupełności wystarczającej jakości.

W przypadku urządzeń do odtwarzania muzyki kluczowym aspektem dla wielu użytkowników jest możliwa do uzyskania jakość dźwięku. Wybierając dane urządzenie, za każdym razem liczymy na to, że muzyka nie będzie zniekształcona, poziom basów będzie odpowiednio wysoki, zaś w momentach odtwarzania samej melodii będzie ona niezwykle czysta. Mając to na uwadze, wątpliwości co do tego, czy głośnik Bluetooth do 150 zł może być w stanie zagwarantować wystarczająco jakościowe brzmienie można odłożyć na bok.

Czym się kierować przy wyborze głośnika bezprzewodowego do 150 zł?

Tak jak w przypadku wielu innych urządzeń, dokonując wyboru konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, od których w dużej mierze może zależeć poziom zadowolenia z użytkowania sprzętu. Są nimi przede wszystkim:

  • forma komunikacji - zdecydowana większość producentów umieszcza w głośnikach Bluetooth zarówno moduł Bluetooth, jak i Wi-Fi. Daje to większą swobodę i komfort przy okazji wyboru sposobu przesyłania muzyki do urządzenia,
  • rodzaj zasilania - na rynku można znaleźć modele zasilane sieciowo, akumulatorowo lub przez port USB. Przy zakupie warto zatem zastanowić się, w jakich sytuacjach najczęściej będziemy używali urządzenia,
  • pojemność akumulatora - czas pracy w przypadku głośników Bluetooth do 150 zł jest niekiedy najważniejszym z czynników. Dostępne na rynku modele oferują nieprzerwane działanie od 3-4 do nawet 12 godzin,
  • wymiary i waga - z uwagi na fakt, że przenośne głośniki zazwyczaj wykorzystywane są podczas podróży, urządzenia te powinny cechować się również odpowiednią mobilnością. Przed zakupem warto zatem sprawdzić wagę i rozmiar danego modelu i dopasować je do swoich planów.

Do powyższej listy można dodać kilka innych kwestii, takich jak wygląd zewnętrzny głośnika, dodatkowe funkcje czy ewentualne podświetlenie. Są to jednak czysto subiektywne aspekty, które z drugiej strony nie powinny być decydujące przy zakupie.

  • 219,99 zł
  • 129,99 zł
  • 149,99 zł
  • 229 zł
  • 129,99 zł

Jaki głośnik Bluetooth do 150 zł wybrać?

Wśród modeli z tej półki cenowej jednym z najlepszych wyborów jest Sencor Sirius Mini SSS 6100N. Moc wyjściowa na poziomie 16 W, czas pracy nawet do 8 godzin, odporność na kurz i zachlapania, a także dostępność złącza micro USB i wejścia liniowego audio AUX to jego największe zalety. Model ten wyposażono również w technologię NFC, która pozwala na łatwe i szybkie połączenie ze smartfonem, a także funkcję TWS, dzięki której możemy połączyć ze sobą dwa głośniki. Urządzenie to znajdzie uznanie wśród osób, którym zależy również na walorach estetycznych - jest ono dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a ponadto posiada sygnalizator LED, informujący o statusie parowania, baterii lub źródła.

Biorąc pod uwagę kształt przypominający tubę, wśród głośników Bluetooth do 150 zł można wyróżnić jeszcze dwa modele. Pierwszy z nich, Manta SPK12GO to rozwiązanie dla osób, które poszukują dobrej jakości dźwięku, kompaktowości i opcji zestawu głośnomówiącego. Czas pracy do 5 godzin, moc 10 W i moduł Bluetooth to w zupełności wystarczające cechy, aby zapewnić udaną zabawę przy ulubionej muzyce. Drugie z urządzeń to Creative MUVO Play, pozwalające na nawet 10 godzin nieprzerwanego odtwarzania i skorzystanie z asystenta głosowego Google. Model ten również jest odporny na zachlapania, a także umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych.

Osoby, którym zależy z kolei na małych wymiarach głośnika Bluetooth do 150 zł, mogą postawić na JBL GO 2 lub JBL Go 3. Waga obu tych modeli nie przekracza 210 g, natomiast wysokość i szerokość 9 centymetrów. Mimo to pojemne akumulatory czy dostępność modułu Bluetooth gwarantują to, czego użytkownicy wymagają od przenośnych urządzeń do odtwarzania muzyki.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link