Jaki gimbal wybrać na aktywne wakacje – poznaj opinie klientów

Autor: Ola

Piękne, nieporuszone zdjęcia z wakacji? Potrzebny Ci gimbal ręczny! Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze takiego akcesorium? Być może ułatwią Ci to opinie naszych klientów. Zobacz, które gimbale cieszą się ich największym uznaniem i dlaczego!

gimbal

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- które gimbale marki Feiyu-Tech warto rozważyć,

- które gimbale ręczne od DJI są warte zakupu,

- które inne modele mogą Cię zainteresować.

Gimbale ręczne marki Feiyu-Tech – na które warto zwrócić uwagę?

gimbalPrzyglądając się gimbalom ręcznym dostępnym w asortymencie RTV EURO AGD, nietrudno zauważyć, że ich zdecydowana większość to modele marki Feiyu-Tech. Na Twoją uwagę zasługuje chociażby akcesorium Feiyu-Tech Gimbal 3-OSIOWY G5 V2, które jest kompatybilne z większością kamer GoPro, a konkretnie z wersjami 5 Black / 4 / 3+ / 3 oraz innymi o podobnych wymiarach. Czym zaskakuje ten model? W szczególności możliwością pracy w odwróconej pozycji, dzięki czemu wykonasz jeszcze ciekawsze ujęcia. Nasz klient Sławek71 również wypowiada się na temat tego gimbala w samych superlatywach:

Trochę wprawy należy złapać, ale nie zajmuje to dużo czasu. Samo działanie jest bez zastrzeżeń. Owszem, możliwe jest takie ustawienie, że kamera uderzy w którąś oś, ale to właśnie jest kwestia wprawy i opanowania trybów pracy. A te są fajne.

Miłośnicy zautomatyzowanych rozwiązań z pewnością docenią także gimbal Feiyu-Tech Vimble 2, w którego przypadku można zaprogramować samoczynny obrót smartfona w taki sposób, by powstały dynamiczne, panoramiczne ujęcia. Teraz zrobienie zdjęcia zachodu słońca nad morzem stanie się jeszcze prostsze!

Które gimbale DJI są godne zainteresowania?

Marka DJI to obecnie największa konkurencja dla Feiyu-Tech. Wśród produktów z jej oferty nasi klienci wyróżnili chociażby model DJI Osmo Mobile 2. Do jego zalet należy zaliczyć przede wszystkim:

  • funkcję ActiveTrack – kamera samoczynnie przesunie się w kierunku wyznaczonego celu,
  • bezszczotkowy silnik zapewniający płynność ruchu,
  • suwak powiększenia bezpośrednio na gimbalu – nie musisz przybliżać obrazu na telefonie i dopiero chwytać za stabilizator,
  • długi czas pracy wynoszący aż 15 godzin. Z pewnością docenią to osoby nagrywające długie filmy lub prowadzące transmisje na żywo.

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli zamierzasz nagrywać przez dłuższy czas, zabierz ze sobą zapasową baterię do gimbala. Wymienisz ją, gdy poprzednia się wyczerpie, i będziesz mógł dalej nagrywać bez przeszkód. Pamiętaj również o tym, że w niskiej temperaturze akumulator może się rozładowywać szybciej, niż myślisz!

Czy taki sprzęt sprawdzi się podczas wakacji? Nasz klient Jaszczur przekonuje, że tak:

Kupiłem trochę nadmiarowo, trochę dla testów, trochę dla zaspokojenia ciekawości. Samo działanie gimbala bez zarzutu. Robi doskonale to, co ma robić. Obraz bardzo stabilny. Fajne panoramy. Jako że nie jestem youtuberem ani innym internetowym freakiem, to dla mnie produkt w pełni satysfakcjonujący. Wiem, że są w necie opisane braki, ale jako że nie dotyczą one mnie, to nie będę się nad nimi rozpisywać. Jak dla mnie, to narzędzie do nagrań rodzinnych spotkań, wakacji itp. I w tej roli spisuje się świetnie.

Jakie inne gimbale ręczne znajdziesz w naszym asortymencie?

Feiyu-Tech Gimbal 3-OSIOWY G5 V2Spośród pozostałego asortymentu gimbali dostępnych w naszych sklepach, w roli sprzętu wakacyjnego sprawdzą się również:

  • Wewow Fancy – idealny model dla osób, które zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, lecz również na estetykę wakacyjnych akcesoriów. Gimbal od Wewow jest dostępny jeszcze w 2 innych kolorach do wyboru: srebrnym i złotym.
  • Zhiyun Gimbal Smooth 4 – na uchwycie znajduje się mnóstwo przycisków funkcyjnych, przy których użyciu łatwo zmienisz ostrość, przybliżysz obraz i nie tylko. A to wszystko bez wyjmowania telefonu ze stabilizatora.
  • Wewow P3 – urządzenie może pracować w temperaturze od -10 do +40°C, dlatego też możesz je zabrać tak na letnie, jak na zimowe wakacje.

Zobacz również, jaki stabilizator sprawdzi się podczas nagrywania w plenerze!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link