Fotel gamingowy – jaki model warto wybrać?

Autor: Joanna

Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej na zwykłym krześle czy fotelu jest zazwyczaj niekomfortowe i niezdrowe. Popularnym i niezbyt kosztownym rozwiązaniem, które może pomóc osobom prowadzącym siedzący tryb życia, jest fotel gamingowy. Jaki mebel będzie najlepszy?

Fotele komputerowe dla graczy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie cechy powinien mieć dobry fotel gamingowy
  2. jakie modele do 300 i 500 zł są godne polecenia
  3. co warto wiedzieć o krzesłach gamingowych

Jaki fotel gamingowy kupić? Ważne cechy

Krzesło gamingowe

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli. Można kupić solidny fotel za 300 czy 500 zł, a można wydać nawet 800 – wszystko zależy od oczekiwań i zasobności portfela. Niezależnie od ceny, należy zwracać uwagę na jakość wykonania. Krzesło gamingowe musi być zrobione z solidnego materiału – najlepiej ze skóry lub skóry ekologicznej, a także mieć ergonomiczne oparcie, miękkie siedzenie, które jednocześnie się nie odkształca. Ważną cechą takiego mebla jest uniwersalność – przyda się nie tylko graczom, lecz także pracownikom biurowym, którzy spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej. Zobaczmy, jakie produkty tego rodzaju są dostępne na rynku.

Fotele gamingowe. Jaki model wybrać?

Podstawową kwestią dla wielu osób jest cena. Niektórzy myślą pewnie, że sprzęt solidny nie może być tani. Dobry fotel gamingowy jak najbardziej można kupić za rozsądne pieniądze i spełni on swoje podstawowe zadania – ustabilizuje sylwetkę i zapewni wygodę. Do 300 zł można wybrać, chociażby, Pro-Gamer Strike. Jest to bardzo solidne siedzisko, dzięki któremu osoby spędzające długie godziny przed komputerem będą mogły siedzieć w pozycji bezpiecznej dla kręgosłupa. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby z tego obrotowego fotela korzystali gracze komputerowi. Fotel Pro-Gamer Strike jest wyposażony w podłokietniki, które można dostosowywać do indywidualnych potrzeb, by zapewnić sobie jak największy komfort podczas pracy czy rozgrywki. Mechanizm TILT zastosowany w tym modelu umożliwia zarówno bujanie się, jak i blokadę siedziska oraz oparcia.

  • 1 339 zł
  • 1 529 zł
  • 1 599 zł
  • 1 619 zł
  • 669 zł

Jaki fotel gamingowy do 500 zł może być solidny?

Fotel gamingowy Genesis Nitro 330

Genesis Nitro 330 to fotel dla graczy wykonany z odpornej na zabrudzenia ekoskóry, mający także elementy nylonowe. Warto zwrócić uwagę na regulowaną poduszkę pod częścią lędźwiową, która zapewnia duży komfort i wykonana jest z odpornego na ścieranie materiału. Nylonowe kółka tego fotela pozwalają go swobodnie przesuwać, a jednocześnie nie rysują powierzchni. Siedzisko można regulować na różne sposoby dzięki trybowi bujania; możliwe jest także obracanie fotela wokół osi.

Granie na komputerze czy konsoli jest powszechną rozrywką dzieci i młodzieży. Producenci foteli gamingowych, mając tego świadomość, tworzą krzesła przeznaczone dla niższych osób. Jest to szczególnie istotne, by kręgosłupy młodych ludzi były prawidłowo ukształtowane. Jaki fotel gamingowy dla dziecka będzie odpowiedni? Diablo Chairs X-Ray Kids to znakomity wybór dla osób mierzących poniżej 150 cm. Gruba tapicerka, wykonana z ekologicznej skóry, jest jednocześnie solidna i przewiewna, dzięki czemu nawet w upalne dni można komfortowo korzystać z fotela. Szczególnie istotne jest to, że ryzyko wad postawy u dzieci i młodzieży znacznie się dzięki niemu zmniejsza. Funkcja Pivot umożliwia swobodne obracanie fotela. Model X-Ray Kids ma regulację wysokości, więc dziecko może dopasować go idealnie do swojego wzrostu.

Spośród droższych modeli można wybrać fotel gamingowy Genesis Nitro 880. Jest on niezwykle solidny i trwały – posłuży przez długie lata. W jego konstrukcji zastosowano podnośnik gazowy IV klasy, co sprawia, że można go obciążyć nawet 150-kilogramowym ciężarem. Dzięki temu komfort i bezpieczeństwo są niezależne od wagi użytkownika. Gracze mogą swobodnie regulować wysokość siedziska i podpórek, kąt ich nachylenia, a także nachylenie oparcia, więc fotel służy nie tylko do siedzenia, lecz także jako wygodny mebel do urządzenia sobie drzemki i odpoczynku. Ponadto warto polecić mebel E-BLUE Auroza II. Ten fotel gamingowy ma wszystko, co powinno mieć dobre siedzisko dla gracza: wyprofilowane oparcie i ergonomiczny kształt, skórzane i zamszowe obicie wypełnione miękką pianką oraz regulowane siedzisko, podłokietniki i kąt oparcia. To wszystko zapewnia komfortową rozgrywkę przez wiele godzin. A czym wyróżnia się ten fotel gamingowy? Jest podświetlany na czerwono i niebiesko w kilku konfiguracjach, które sygnalizują, czy fotel jest zajęty, czy też można z niego skorzystać. Podświetlenie może być stałe, wyłączone lub pulsujące. Dobór jest swobodny i można wybrać spośród czterech ustawień. Jest to naprawdę bardzo ciekawy dodatek do podstawowych funkcji fotela.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link