Dzbanek filtrujący Brita – czym charakteryzują się popularne modele?

Autor: Adam

Osoby, które nie chcą kupować butelkowanej wody, a mają też opory przed bezpośrednim spożywaniem tej z kranu, powinny wyposażyć się w dzbanek filtrujący. Szeroki wybór różnych modeli dzbanków oferuje firma Brita. Jednymi z bardziej znanych są Marella, Elemaris, z wkładem Maxtra.

Woda nalewana do szklanki z dzbanka filtrującego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym są dzbanki Brita
  2. czym charakteryzuje się dzbanek Brita z filtrem Maxtra
  3. czym charakteryzuje się dzbanek Brita Marella
  4. czym charakteryzuje się dzbanek Brita Elemaris

Dzbanek Brita – co to jest?

Męska dłoń trzyma opakowanie filtrów Maxtra

W opinii specjalistów ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych znajdująca się w kranie woda spokojnie nadaje się do spożycia. Woda z sieci wodociągowej podlega ścisłej regulacji i monitoringowi. Na dodatek zawiera niekiedy więcej składników mineralnych w porównaniu z wodami butelkowanymi. Chcąc podnieść jeszcze bardziej jej jakość, warto zainwestować w dzbanek filtrujący. Brita to założone w 1966 roku przez Heinza Hankammera niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produktach do filtracji wody, które sprzedawane są na 5 kontynentach. Firma oferuje szeroki wybór dzbanków filtrujących, które wyposażone są w specjalny filtr zatrzymujący substancje, mogące negatywnie rzutować na wodę. Dzięki temu jest smaczniejsza, zmiękczona i zdrowsza. Można ją używać zarówno na zimno, jak i do przygotowania ciepłych napojów. Uwalnia smak i aromat herbaty i kawy. Co więcej, stanowić może doskonałą bazę do przygotowania potraw. Redukując ilość kamienia w wodzie, dba o żywotność wielu kuchennych sprzętów. Jeśli szukasz dobrych dzbanków filtrujących, to te oferowane przez Brita będą doskonałym wyborem, bez względu na który model się zdecydujesz.

Dzbanek Brita z filtrem Maxtra – czym się charakteryzuje?

Dzbanek filtrujący Brita z filtrem Maxtra to nowa generacja filtrów do wody. Wykorzystano w nim perełki węgla aktywnego wytworzone z łupin orzechów kokosowych. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze czystszą wodę, a to dlatego, że redukuje chlor i jego pochodne oraz śladowe ilości występujących w wodzie zanieczyszczeń, jak wybrane pestycydy, herbicydy i substancje farmaceutyczne. Dzbanek z filtrem Brita Maxtra za sprawą perełek wymiennika jonowego zmiękcza wodę i redukuje metale takie, jak miedź i ołów. Niezwykle gęsta siateczka zatrzymuje zanieczyszczenia pochodzące z rur wodociągowych. Filtr działa przez okres do 4 tygodni. Z pewnością doceniony zostanie przez osoby ceniące sobie dobro środowiska. Jego użycie znacznie ogranicza zużycie plastikowych butelek. To bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce zużywa się 3,5 miliona ton plastiku rocznie.

W jaki sposób przygotować filtr Brita Maxtra w dzbanku? To bardzo proste. Najpierw umyj dzbanek i napełnij go zimną wodą. Następnie zanurz w niej wkład i delikatnie nim potrząśnij. W ten sposób pozbędziesz się niepotrzebnych pęcherzyków powietrza. Teraz trzeba wcisnąć wkład do lejka. O pomyślności tego zabiegu świadczy kliknięcie. Kolejnym krokiem jest dwukrotne przefiltrowanie i wylanie wody. Wodę z kolejnych napełnień można już spożywać.

  • 39,99 zł
  • 199 zł
  • 39,99 zł
  • 69 zł
  • 89,99 zł

Dzbanek Brita Marella - czym się charakteryzuje?

Kobieta trzyma w ręku dzbanek filtrujący i nalewa z niego wodę do szklanki

Dzbanek filtrujący Brita Marella dostępny w wielu kolorach i rozmiarach. Do wyboru jest wersja Cool o pojemności 2,4 l (1,4 l filtrowanej wody) oraz XL, do której się zmieści aż 3,5 l (2 l filtrowanej wody). Niewątpliwym atutem tych dzbanków filtrujących jest elektroniczny wyświetlacz Brita Memo, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o wymianie filtra. Urządzenie samo Cię o tym poinformuje, wyświetlając komunikat na pokrywce. Dzbanek Brita Marella charakteryzuje się solidnym wykonaniem. Jest praktyczny i wygodny - pokrywka ma uchylną klapkę wlewu wody, co pozwala na obsługę urządzenia jedną ręką. Dzbanek z wyjątkiem pokrywki można myć w zmywarkach. Wersja Cool zmieści się na półce w drzwiach lodówki. Nie wolno zapomnieć, że dzbanek Brita Marella ma bardzo estetyczny wygląd. Zastosowano w nim filtr Maxtra +, przez co masz pewność, że woda zostanie w odpowiedni sposób oczyszczona. Jeden filtr wystarcza nawet na 100 l wody. Oprócz samego dzbanka, jak np. Brita Marella XL (biały), Brita Marella XL (niebieski) można też kupić zestaw dzbanek i wymienne wkłady, jak np. Brita Marella XL (biały) + 4 wkłady.

Dzbanek Brita Elemaris - czym się charakteryzuje?

Dzbanek Brita Elemaris to dzbanek z najwyższej półki dostarczający czystej wody i wszystkich niezbędnych informacji o niej. Podobnie, jak Marella do wyboru są dwie pojemności dzbanka 2,4 l i 3,5 l. Urządzenie cechuje się niezwykłą łatwością obsługi za sprawą pokrywki z mechanizmem automatycznego przelewu. Dzbanek posiada wskaźnik Brita Meter, który powie kiedy dokonać wymiany filtra, ale i kontroluje ilość oraz jakość przefiltrowanej wody. Za pomiar odpowiada specjalny zegar i trzy elektrody. Na uwagę zasługuje eleganckie i nowoczesne wzornictwo oraz ergonomiczny design - podstawa antypoślizgowa i miękka gumowana rączka, która ułatwia przenoszenie. W RTV EURO AGD wybierać można spośród samych dzbanków, jak np. Brita Elemaris XL (biały) lub dzbanków z wkładami, jak np. Brita Elemaris XL (czarny) + 2 wkłady, Brita Elemaris XL (biały) + 2 wkłady. Sprzęt można myć w zmywarce. Dzbanek filtrujący wodę Brita Elemaris posiada wkład Maxtra +.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link