Jakie urządzenia sprawdzą się do depilacji pod wodą?

Autor: Marcin

Depilacja pod wodą to zabieg, który znajduje wielu zwolenników. Ciepła woda redukuje bowiem odczucie bólu podczas usuwania owłosienia, więc znika związany z tym dyskomfort. Zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego depilatora do stosowania pod prysznicem lub w czasie kąpieli.

Kobieta owinięte białym ręcznikiem depiluje nogi na białym tle

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest depilator pod wodę i dlaczego warto go mieć
  2. jakie parametry są istotne w dobrej jakości depilatorach pod wodę
  3. które modele depilatorów pod wodę mogą okazać się strzałem w dziesiątkę

Dlaczego warto kupić depilator pod wodę?

Kobieta goli nogi w białej wannie

Wiele kobiet jest przyzwyczajonych do usuwania zbędnego owłosienia np. pod prysznicem czy w czasie kąpieli. Maszynka do golenia nie gwarantuje jednak długotrwałych efektów. Jeśli zatem marzy nam się jedwabiście gładka skóra bez włosów przez kilka tygodni, to z pomocą przychodzi innowacyjny gadżet, jakim jest depilator pod wodę. Urządzenie to zwykle jest zasilane akumulatorowo, a jedno ładowanie starcza na kilkadziesiąt minut pracy. Dzięki temu proces usuwania owłosienia odbywa się bez kabla.

Jednym z ważniejszych powodów, dla których warto mieć to urządzenie jest fakt, że depilacja pod wodą okazuje się dużo przyjemniejsza niż ta przeprowadzana na sucho. Usuwanie włosków na mokro pozwala bowiem zmniejszyć podrażnienie skóry. Użytkownicy doceniają także to, że proces ten przeprowadzony pod prysznicem czy podczas kąpieli jest mniej bolesny. Kolejną zaletą takiego modelu depilatora będzie to, że po skończonej pracy urządzenie łatwo da się wyczyścić. Wystarczy po prostu umyć je pod bieżącą wodą.

Depilator pod wodę – ważne funkcjonalności

Depilator pod wodę jest przeważnie urządzeniem bezprzewodowym. Brak kabla to jeden z powodów, że po tego rodzaju gadżet sięga wielu konsumentów. Kupując dany model, zwróćmy uwagę na to, z czego zostały wykonane w nim dyski. Te ceramiczne mocno chwytają nawet najmniejsze włoski. Warto jednak wiedzieć, że zamiast dysków w depilatorach pod wodę mogą występować też pęsety. Zwykle takie modele są z reguły nieco tańsze. Podczas zakupów powinniśmy również przyjrzeć się szerokości głowicy oraz sprawdzić, czy jest ona obrotowa. Oba te parametry mają bowiem decydujący wpływ na skuteczność i szybkość depilacji. Plusem będzie ponadto manualne ustawianie prędkości.

Niektóre urządzenia sprzedawane są w komplecie z przydatnymi akcesoriami. Przykład to Philips Satinelle Prestige BRE611/00, gdzie dodano rękawicę do masażu, który jest nieodzownym etapem depilacji. Dzięki jej użyciu nie tylko łatwo można pozbyć się martwych komórek naskórka, ale także pobudzić ukrwienie skóry. Poza tym masaż nią zapobiega wrastaniu włosków. Dobrze również, aby depilator pod wodę był wyposażony w lampkę, która podświetla depilowany obszar. Dzięki temu zabieg można przeprowadzić jeszcze bardziej precyzyjnie i skutecznie. Przyda się jeszcze na pewno trymer, który przytnie włoski np. w okolicy bikini.

Polecane depilatory
  • 499 zł
  • 139 zł
  • 419 zł
  • 779 zł
  • 549 zł

Jakie urządzenia wybrać do depilacji pod wodą?

Kobiece nogi na tle wody

Depilacja pod wodą jest niemal bezbolesna, dlatego tak wiele kobiet wybiera właśnie tę metodę do usuwania owłosienia. Mimo to wiele depilatorów pod wodę posiada dodatkowo rozwiązania, które mają za zadanie jeszcze bardziej zminimalizować dyskomfort związany z zabiegiem. Przykładem jest Philips Satinelle Advanced BRE640/00. Producent wyposażył ten model w specjalną nasadkę napinającą skórę. Dzięki temu głowica depilująca łatwo się po niej przesuwa, włoski są chwytane z jeszcze większą precyzją, a sam zabieg jest bardziej przyjemny. Przydatną funkcją w tego rodzaju urządzeniach jest na pewno technologia SensoSmart z wbudowaną czerwoną lampką. Dzięki niej zyskuje się pewność, że depilacja jest wykonywana z odpowiednią siłą nacisku. Przykładem urządzenia, w którym wykorzystano takie rozwiązanie jest Braun Silk-epil 9-720 Wet & Dry.

Niektóre depilatory pod wodę są wyposażone także w inne nakładki, nie tylko te do depilacji ciała, ale i do twarzy. Przykładem jest Philips Satinelle Prestige BRE652/00. Model ten został wyposażony w nakładkę do usuwania nieestetycznego kobiecego wąsiku. W Panasonic ES-EL8A-P503 można z kolei znaleźć inną przydatną funkcjonalność, czyli nasadkę wprowadzającą. Pozwala ona na usunięcie w czasie zabiegu mniejszej ilości włosków, dzięki czemu ból jest mniejszy. To świetna opcja dla osób zaczynających swoją przygodę z depilatorami. Urządzeniem wysokiej klasy to z całą pewnością depilator Braun Silk-epil 9 Flex 9010 Wet & Dry. Jego zaletą jest ruchoma głowica, która pozwala na sprawne manewrowanie sprzętem nawet w trudno dostępnych miejscach, np. okolicach bikini czy obszarze pach. Urządzenie zostało też wyposażone w szczoteczkę do głębokiego peelingu, która usuwa martwy naskórek i przywraca skórze blask. Do tego model ten ma także głowicę golącą oraz trymującą.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link