Blender do hummusu – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Autor: Adam

Blender do hummusu powinien mieć kilka ostrzy i pracować na wysokich obrotach. Umożliwi to rozdrabnianie składników do płynnej, kremowej postaci. Istotne jest także to, aby korpus i kielich urządzenia były wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów.

Składniki hummusu w pojemniku blendera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki blender do hummusu wybrać: kielichowy czy ręczny
  2. jaką moc i ile noży powinien mieć dobry blender do hummusu
  3. jakie są dodatkowe funkcje i elementy wyposażenia blenderów

Jaki blender do hummusu wybrać – kielichowy czy ręczny?

Gotowy hummus i leżąca obok ciecierzyca

Planując zakup blendera, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego przeznaczenie oraz częstotliwość użytkowania. Jeżeli szukamy urządzenia do przyrządzania koktajli i musów owocowych, to zadowoli nas klasyczny blender ręczny. Przykładem takiego modelu jest Braun Multiquick 9 MQ9087 Gourmet. Potrawy takie, jak hummus, pesto czy masło orzechowe wymagają bardziej zaawansowanych urządzeń. Wygodną opcją będzie wysokoobrotowy blender kielichowy o dużej mocy, np. Sage The Super Q SBL920. Tego typu sprzęty posłużą nam także m.in. do mielenia kasz i zbóż na mąkę lub kruszenia kostek lodu i mrożonych owoców. Blender wysokoobrotowy z wbudowanym pojemnikiem na owoce, warzywa i inne produkty żywnościowe ma na wyposażeniu tamper. Jest to czarny element, który znajduje się w pokrywie. Jego zadaniem jest dociskanie składników umieszczonych w naczyniu do pracujących ostrzy.

Dobry blender do hummusu – jaką powinien mieć moc i ile noży?

Blender do hummusu powinien dokładnie rozdrabniać produkty i mielić je do gładkiej, kremowej konsystencji. Moc oraz konstrukcja noży wpływa też na czas przygotowania posiłków. Z tego względu najlepiej wybierać urządzenia o mocy około 2000 W, np. Caso Germany B2000 Wysokoobrotowy, których silnik poradzi sobie z każdym kulinarnym wyzwaniem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na pojemność naczynia oraz liczbę i układ noży. W sprzedaży dostępne są sprzęty, w których kielich ma nawet 2 l, m.in. Caso Germany B3000 Wysokoobrotowy. To dobre rozwiązanie dla osób, które lubią przyrządzać zupy o kremowej konsystencji oraz posiłki w dużych porcjach. Pojemniki wbudowane w blender wysokoobrotowy zwykle wykonane są ze szkła hartowanego lub lżejszego i bardziej odpornego na uszkodzenia tritanu, np. Bosch VitaMaxx 2in1 MMBV625M. Jeżeli decydujemy się na urządzenie z plastiku, wybierajmy modele wolne od BPA, czyli szkodliwego Bisfenolu A. Konsystencja naszego hummusu w dużym stopniu zależy od tego, ile i jakie ostrza ma blender. Najskuteczniejsze są modele z 4 lub 6 nożami ustawionymi w układzie pionowym i poziomym. Ostrza mogą być gładkie lub ząbkowane i pracować z prędkością nawet 45 000 obrotów na minutę.

Polecane blendery
  • 739 zł
  • 849 zł
  • 269 zł
  • 559 zł
  • 319 zł

Funkcje i elementy wyposażenia blenderów

Hummus w miseczce polany oliwą

Poza głównymi funkcjami blenderów wysokoobrotowych, czyli miksowaniem, mieszaniem i kruszeniem, urządzenia te mogą mieć szereg dodatkowych opcji, które usprawnią naszą pracę lub zmniejszą ryzyko uszkodzenia sprzętu. Do takich funkcjonalności należą np. system zapobiegający przegrzewaniu się urządzenia i blokada prawidłowego ustawienia kielicha na płycie blendera. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model ma nóżki antypoślizgowe i automatyczną blokadę domykającą pokrywę. Profesjonalne blendery, przeznaczone do długotrwałej pracy, zostały też wyposażone w tryb niezależnego chłodzenia silnika. Podczas przyrządzania posiłków o kremowej konsystencji usprawnieniem będzie także tryb pracy pulsacyjnej. Pozwoli on na pełną kontrolę pracy urządzenia i dokładne rozdrobnienie i zmielenie wszystkich produktów umieszczonych w dzbanku.

Dobry blender do hummusu może mieć wbudowany termometr. Dzięki niemu, w trakcie pracy ostrzy, możemy kontrolować, jaka jest temperatura produktów wewnątrz naczynia i tym samym nie dopuścić do ich przegrzania. Blendery zyskały swoją popularność dzięki wszechstronności. Różnorodne końcówki sprawiają, że urządzenie to przydaje nam się w wielu sytuacjach. Malakser szybko i precyzyjnie pokroi, poszatkuje i zetrze na drobno nawet twarde owoce i warzywa. Ten element przyda się również podczas ugniatania gładkiego ciasta na domową pizzę. Przystawka do krojenia frytek sprawi zaś, że szybko i precyzyjnie przygotujemy naszą ulubioną przekąskę, a każda frytka z ziemniaków, batatów czy marchewki będzie mieć równy kształt.

PORADA EKSPERTA

Niektóre blendery wysokoobrotowe mają funkcję pakowania próżniowego. Jest to technologia, która umożliwia wysysanie powietrza z kielicha i stworzenie w jego wnętrzu środowiska o niższej zawartości tlenu. Wpływa to na bardziej jednolitą konsystencję koktajli i drinków oraz dłuższą ich świeżość. Obniżony poziom tlenu pozwala uniknąć efektu rozwarstwiania się i powstawania piany na powierzchni.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów