Torba na laptopa – jaki model warto wybrać?

Autor: Łukasz

Torba na laptopa stanowi jego skuteczną ochronę podczas przenoszenia. Dodatkowo pozwala na bezpieczne transportowanie innych rzeczy osobistych, zwłaszcza dokumentów. To nie tylko praktyczny, ale również modny dodatek. Jak wybrać najlepszą torbę na laptopa?

Biznesmen wkłada laptopa do torby

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na co zwrócić uwagę podczas kupowania torby na laptopa
 2. jakie są rodzaje toreb do przenoszenia laptopów
 3. co lepiej wybrać – torbę czy plecak na laptopa

Torba na laptopa – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Torba na laptopa

Przed wyborem torby na laptopa należy sprawdzić kilka szczegółów, aby spełniała ona podstawowe wymagania użytkownika. Warto zastanowić się, czy torba będzie służyła wyłącznie do transportowania komputera, czy także dokumentów i innych niezbędnych rzeczy. W drugim wypadku trzeba postawić na większą pojemność, aby torba pomieściła wszystkie potrzebne przedmioty. Być może okaże się, że torba nie jest wystarczająca i trzeba wybrać plecak. Za najwytrwalsze uchodzą torby skórzane, jednak nie każdy preferuje ten typ wykończenia.

Podczas wyboru torby na laptopa warto skupić się na kilku szczegółach:

 • pojemność;
 • rozmiar przegrody na komputer (nie może być zbyt duża, aby laptop nie przesuwał się);
 • waga;
 • materiał, z którego jest wykonana;
 • czy ma miejsce na dodatkowe rzeczy, jak dokumenty czy ładowarkę;
 • wygląd ogólny – ważne jest, aby torba nie tylko była praktyczna, ale również ładna;
 • czy torba ma warstwę chroniącą przed wstrząsami.

Wybór toreb na laptopa naprawdę jest duży. Producenci oferują modele, które nie tylko pomieszczą sprzęt i dodatki, ale również skutecznie zabezpieczą je przed wstrząsami lub upadkiem. Przenoszenie laptopa w komunikacji miejskiej lub podczas podróży wymaga skutecznego zabezpieczenia. Ochronę zapewni odpowiedni materiał, wykorzystany do wykończenia torby.

Polecane torby do laptopów
 • 109,99 zł
 • 99,99 zł
 • 269 zł
 • 189,99 zł
 • 279 zł

Torba do laptopa – rodzaje

Laptop w torbie położonej na biurku

Torby można podzielić ze względu na rozmiar laptopów, jakie mieszczą. Najbardziej popularne wielkości to 15 i 17 cali, lecz spotykane są również torby na laptopa 14- czy 10-calowego, a nawet mniejsze. Torbę należy dobrać odpowiednio do wielkości urządzenia, ponieważ w przeciwnym razie nie zapewnimy mu skutecznej ochrony. Kiedy kieszeń na laptopa jest za duża, laptop może się w niej przesuwać.

Torby na laptopa wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej ze skóry, poliestru, poliuretanu, nylonu, pianki lub neoprenu. Najbardziej eleganckie wydają się torby skórzane, zazwyczaj wybierane przez biznesmenów lub osoby ceniące elegancję i klasykę. Inne materiały nadają torbom na ogół sportowego wyglądu. Sięgają po nie jednak zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Torby nie służą jedynie do przenoszenia komputerów. Często mają dodatkowe kieszenie, w których mieszczą się rzeczy osobiste, dokumenty, a niekiedy nawet drobne zakupy, robione po drodze z pracy. Aby zapewnić sprzętowi bezpieczeństwo, torba musi mieć odpowiednią pojemność.

Torby na laptopa, podobnie jak inne elementy galanterii i odzieży, mogą być uniseks albo tworzone z myślą o jednej płci. Wyróżniają się wówczas kolorem lub rodzajem wykończenia. Kobiece torby producenci często wykonują z kolorowych materiałów lub jasnych czy bordowych odcieni skóry. Często torby damskie są subtelniejsze w wyglądzie i mogą zawierać więcej kieszeni na drobiazgi.

Torba czy plecak na laptopa – co warto wybrać?

Odpowiedź na zadane pytanie często zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań użytkowników. Plecaki na laptopy cenione są przede wszystkim za to, że zapewniają sporą swobodę ruchów. Co więcej, pozytywnie wpływają na prawidłową postawę kręgosłupa, jednocześnie rozkładając ciężar na oba ramiona. Po założeniu plecaka ręce są wolne, więc można wykonywać wiele czynności. Do tych zalet dochodzą dodatkowe kieszenie i komory, w których można zmieścić rzeczy osobiste, dokumenty, ładowarkę czy nawet małą, przenośną drukarkę. Plecak ma jednak kilka wad. Trudno jest znaleźć model stworzony z myślą o małych laptopach, np. 13-calowych. Pod względem wyglądu torby wygrywają z mniej formalnymi plecakami i wybierane są zazwyczaj przez klientów biznesowych. Plecak może być natomiast wykorzystany również jako bagaż podręczny w czasie lotu lub podróży pociągiem. Na wskazane w nagłówku pytanie nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od osobistych preferencji użytkownika. Jeden i drugi produkt ma swoje zalety, które z pewnością przemawiają za jego kupnem.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów