Szczoteczka elektryczna do 100 zł – najlepsze modele, którą wybrać, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Autor: Klaudia

Szczoteczka elektryczna do 100 zł może być równie wydajna i funkcjonalna co droższe modele. Urządzenia tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem również ze względu na większą skuteczność czyszczenia niż w przypadku szczoteczek manualnych. Ich oferta jest jednak bardzo bogata. Sprawdź zatem, jakie modele są najlepsze!

Kobieta myje zęby elektryczną szczoteczką do zębów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaka szczoteczka elektryczna do 100zł jest najlepsza
  2. na co zwrócić uwagę przy zakupie elektrycznej szczoteczki do zębów
  3. czy dzieci mogą używać szczoteczek elektrycznych do zębów

Szczoteczka elektryczna do 100zł

Szczoteczka elektryczna z wymiennymi koncówkami stoją na półce pod lustrem w łazience

Szczoteczka elektryczna do 100zł może być równie efektywna w procesie utrzymania higieny jamy ustnej co droższe modele. Urządzenia w tym przedziale cenowym cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na koszty zakupu, ale też większą skuteczność niż tradycyjne szczoteczki manualne. Szczoteczka do zębów do 100 zł może ponadto stanowić narzędzie do kształtowania i opanowania umiejętności posługiwania się tego typu urządzeniem przed zakupem droższego modelu, wyposażonego w dodatkowe funkcje i bardziej zaawansowaną technologię. Jeszcze do niedawna szczoteczka elektryczna wydawała się być luksusowym produktem, jednak dziś jest powszechnie dostępna i występuje w wielu rodzajach, również dla dzieci. Jest polecana nie tylko do zabiegów czyszczenia zębów i odświeżenia oddechu, ale i do poprawy kondycji dziąseł. Stomatolodzy nierzadko zalecają specjalne szczoteczki elektryczne użytkownikom aparatów ortodontycznych, których włosie dociera do trudno dostępnych miejsc urządzenia. Szeroki asortyment szczoteczek do zębów do 100 zł pozwala zaspokoić potrzeby higieniczne nawet najbardziej wymagających użytkowników. A wśród nich tych z wrażliwym uzębieniem, którzy wymagają tylko 16000 delikatnych ruchów sonicznych, jakie wykonuje Seysso Baby Penguin. Ale także i takich wymagających zdecydowanego, intensywnego, głębokiego czyszczenia i wybielania przez aż 88000 ruchów na minutę, co zapewnia Vesta EOB01.

  • 339 zł
  • 129 zł
  • 129,99 zł
  • 79,99 zł
  • 169 zł

Przegląd szczoteczek elektrycznych do 100zł

Kobieta zatanawia się czy wybrać elektryczną szczoteczkę do zębów czy manualną

Oferta szczoteczek elektrycznych do zębów do 100 zł jest bardzo zróżnicowana. Najczęściej jednak można znaleźć szczoteczki rotacyjne, które pozwalają efektywnie pozbyć się płytki bakteryjnej z zębów i dziąseł oraz języka i wewnętrznej powierzchni policzków. Są to urządzenia operujące zwykle okrągłą końcówką, która wykonuje ruchy obrotowe, jak np. Braun OralB PC EB 20-4+2. Taki wybór to również dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z problemem krwawiących dziąseł. Ruchy rotacyjne szczoteczki elektrycznej do 100 zł z odpowiednio miękkim włosiem i dodatkowymi gumowymi wypustkami umieszczonymi między szczeciną, jak w modelu Braun Oral – B Vitality 3D White D12, masują dziąsła, poprawiając ich ukrwienie i sprężystość. Producenci w swoim asortymencie posiadają także owalne nasadki pracujące pulsacyjnie. Takim kształtem i trybem pracy cieszy się stworzona z myślą o dzieciach w przedziale wiekowym od 1 do 4 lat Meriden KIDDY MS100K. Dodatkowo została ona wyposażona w podświetlaną głowicę ułatwiającą obserwację zabiegu czyszczenia zarówno w odbiciu lustra, jak i przez opiekuna myjącego zęby malucha.

Jaka szczoteczka elektryczna do 100 zł jest najlepsza – kryteria wyboru

Najlepsza szczoteczka elektryczna do 100 zł, aby spełnić oczekiwania użytkownika, powinna charakteryzować się odpowiednimi parametrami technicznymi. Decydując się na jej zakup, zwróćmy uwagę na sposób zasilania. Większość szczoteczek elektrycznych w tym przedziale cenowym posiada zasilanie akumulatorowe. To cenione przez użytkowników rozwiązanie ze względu na mniejszy ciężar szczoteczki oraz niższe koszty eksploatacji przez brak konieczności częstej wymiany baterii. Akumulatory, jak choćby w Braun Oral – B D12 Car Kids, wymagają jedynie ładownia co jakiś czas. Wybierając najlepszy dla siebie model, nie można pominąć aspektu ilości ruchów na minutę wykonywanych przez głowicę. Częstotliwość obrotów szczoteczki wpływa na jakość szczotkowania. Im więcej ruchów końcówka szczoteczki wykona w ciągu minuty, tym zabieg mycia będzie dokładniejszy. Nie bez znaczenia jest również ogólny design. Szczoteczka elektryczna do 100 zł może być nie tylko funkcjonalna, ale też atrakcyjna i zachęcająca do zabiegu, szczególnie w przypadku dzieci. Nietuzinkowa konstrukcja, kolorystyka i kształty mogą wpływać na regularność szczotkowania i czerpanie z tego przyjemności. Kupując szczoteczkę elektryczną do 100 zł dla malucha czy dziecka w wieku szkolnym, warto wybrać model stylizowany postaciami z kreskówki czy ulubionej bajki. Przykładowo Braun Oral – B Kids D100 Frozen oferuje podobiznę głównej bohaterki animacji Kraina lodu, zaś Braun Oral – B D12 Star Wars Kids ma szatę graficzną inspirowaną motywem z Gwiezdnych Wojen. Producent w trosce o zaangażowanie dzieci w czyszczenie jamy ustnej dołącza do szczoteczki elektrycznej naklejki, które pozwolą maluchom nadać urządzeniu indywidualnego charakteru.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link