Jaka myszka do 200 zł będzie dobrym wyborem? Jak wybrać sprzęt do pracy i gry?

Autor: Marcin

Myszka do 200 zł to całkiem dobrej jakości sprzęt, który idealnie sprawdzi się w pracy biurowej czy projektowej. W tym przedziale cenowym mamy zarówno myszki tradycyjne, jak i bezprzewodowe. Fani gamingu także znajdą tutaj coś dla siebie, choć część z nich będzie wolała bardziej zaawansowane rozwiązania.

Bezprzewodowa myszka leżąca na blacie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaką myszkę można kupić za 200 zł
 2. jakie parametry powinna mieć myszka w tym przedziale cenowym
 3. czy za 200 zł da się kupić dobrą myszkę gamingową

Myszka do 200 zł – czy to możliwe?

Biała myszka do komputera

Myszka za 200 zł to całkiem dobry sprzęt. Mimo że z pozoru taki budżet może się wydawać w odniesieniu do sprzętu komputerowego bardzo mały, to akurat porządną myszkę w tym przedziale cenowym kupimy raczej bez większego problemu. Myszka za mniej więcej 200 zł to urządzenie, które może być już wyposażone w sensor zapewniający wysoką precyzję ruchu. Za tę cenę można także oczekiwać dobrej konstrukcji – nie tylko estetycznej, ale i gwarantującej wysoki poziom komfortu podczas codziennej pracy. Dobra myszka wcale nie musi być wyjątkowo droga, natomiast podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Możemy liczyć na atrakcyjny zakup zarówno jeśli chodzi o myszkę przewodową z odpowiednio długim i nieplączącym się kablem (SteelSeries Rival 3), jak i lekką, mobilną myszkę bezprzewodową (Logitech M705). Do 200 zł da się również nabyć niezłą (choć oczywiście nie najwyższej jakości) myszkę gamingową z czujnikiem wysokiej klasy i dodatkowymi przyciskami ułatwiającymi grę.

Jaką myszkę do pracy można kupić za 200 zł?

200 zł to optymalny budżet na zakup uniwersalnej myszki. Sprawdzi się ona w pracy biurowej, przy nauce, w trakcie przygotowywania różnego rodzaju projektów, a także jako narzędzie rozrywki. W tej cenie można liczyć na dobry sensor optyczny, który poradzi sobie na różnorodnych powierzchniach. A do tego na wytrzymałe, solidnie wykonane przyciski, dopasowaną do kształtu dłoni konstrukcję oraz bezproblemową łączność – zarówno tę przewodową, jak i bezprzewodową.

Rozważając zakup nowej myszki, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestie łączności. Myszka przewodowa co prawda nigdy nie odmówi współpracy, ale aby dobrze działała, musi znajdować się w odpowiedniej odległości od portu USB w komputerze stacjonarnym lub laptopie. Urządzenie bezprzewodowe jest z pewnością znacznie bardziej mobilne, aczkolwiek trzeba mieć baczenie na stan baterii. W przypadku myszek za 200 zł można liczyć na bezproblemowe działanie takiego sprzętu przez około 24 miesiące. Zwykły użytkownik powinien być więc z myszki za 200 zł zadowolony. Nieco inaczej przedstawia się jednak ta kwestia w przypadku miłośników gamingu.

Polecane myszy komputerowe
 • 39,99 zł
 • 29,99 zł
 • 99,99 zł
 • 119,99 zł
 • 44,99 zł

Myszka gamingowa do 200 zł – na co zwrócić uwagę?

Myszka podłączona do laptopa

Za 200 zł być może nie kupisz idealnej myszki gamingowej, natomiast możesz wybrać już całkiem niezły sprzęt. Najlepsze myszki do 200 zł zagwarantują Ci optymalny i, co ważne, precyzyjny sensor, wytrzymałe przyciski, dodatkowe przyciski ułatwiające grę, a także dobrą łączność z komputerem. Nie bez znaczenia jest również ergonomiczny kształt urządzenia, dopasowany do dłoni i gwarantujący komfort użytkowania (SPC Gear LIX Plus, HyperX Pulsefire FPS Pro).

Wybierając myszkę do gry, musimy szczególnie wziąć pod uwagę to, w jaki czujnik ją wyposażono. Ponadto liczy się szereg innych parametrów, takich jak:

 • rozdzielczość,
 • ergonomiczny kształt,
 • liczba przycisków (min. 6),
 • materiały wykończeniowe,
 • rodzaj ślizgaczy,
 • oprogramowanie,
 • połączenie – przewodowe lub bezprzewodowe.

Poszczególne modele najczęściej różnią się sposobem łączności z komputerem. Kanapowi gracze z pewnością wybiorą modele bezprzewodowe, z kolei pozostali raczej zdecydują się na te z tradycyjnym łączem. Nieco inna może być regulacja rozdzielczości. W tym przedziale cenowym nie warto kupować urządzeń poniżej 10 000 DPI (Corsair M55 RGB Pro). Dobrze zwrócić również uwagę na akcelerację wsteczną, która powinna być minimalna. Niestety tańsze modele myszki mogą sprawiać, że to zjawisko będzie znacznie bardziej wyczuwalne, szczególnie w momentach dynamicznego poruszania myszką (o co podczas grania przecież nietrudno). Istotna jest więc wartość parametru określanego skrótem IPS (inches per second – cale na sekundę). Wskazuje on maksymalną prędkość, przy której mysz zachowuje swoją precyzję. Na ocenę modelu musi wpływać też pojemność pamięci wewnętrznej – na myszce powinno dać się zapisać co najmniej kilka rodzajów ustawień. Znacznie ułatwi to grę. Ważnym elementem jest także system ciężarków. Waga myszki musi być dopasowana do dłoni użytkownika. Najlepsze myszki gamingowe do 200 zł powinny posiadać taką możliwość.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link