Maszyna do szycia do 500 zł – który model warto wybrać?

Autor: Marcin

Tkaniny i ubrania to nieodłączna część każdego wnętrza szaf i szafek. Bez wątpienia wiele osób stawia na wygodę. W sklepach odzieżowych można znaleźć mnóstwo ubrań w różnych kolorach, wzorach i wariantach. Umiejętność szycia w dzisiejszych czasach nie wydaje się konieczna, właśnie ze względu na szeroki wybór gotowych tkanin. Jednak coraz więcej osób, zwłaszcza kobiet, decyduje się na zakup maszyny do szycia.

Kobieta używająca elektrycznej maszyny do szycia. W tle akcesoria krawieckie.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co warto wiedzieć o maszynach do szycia
  2. jak wygląda ranking maszyn do szycia do 500 zł
  3. które modele warto wybrać

Maszyna do szycia – co warto wiedzieć?

Maszyna z zapalonym światłem szyjąca materiał.

Poprawki krawieckie, które wykonują krawcowe, zawsze wiążą się z jakimiś kosztami. Może się okazać, że kupno niedrogiej maszyny do szycia sprawi, że w dłuższej perspektywie zaoszczędzimy. A co jeszcze ważniejsze – szycie może stać się fascynującym zajęciem, które połączy elementy użytkowe i artystyczne oraz rozwinie zdolności manualne. Osoba wyposażona w maszynę będzie mogła sobie pozwolić na wprowadzenie jakichś poprawek na tkaniny czy dodanie nietypowych obszyć. Posiadanie własnej maszyny do szycia ma wiele zalet. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, a jej obsługa nie jest wcale tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ceny tych użytecznych urządzeń mogą być naprawdę przystępne. Maszyna, która spełni swoje podstawowe funkcje to koszt zaledwie kilkuset zł.

Polecane maszyny do szycia
  • 799 zł
  • 969 zł
  • 989 zł
  • 1 099 zł
  • 1 599 zł

Ranking maszyn do szycia do 500 zł

Biała maszyna do szycia, w tle pracownia krawiecka.

Dla osób, które chciałyby zacząć przygodę z szyciem na maszynie w zupełności wystarczy nieskomplikowany sprzęt. Kupowanie maszyny z mnóstwem funkcji nie jest najlepszym rozwiązaniem (przynajmniej na początek), ponieważ wiele z nich prawdopodobnie nie zostanie wykorzystanych. Trzeba zacząć od podstaw. Jaka maszyna do szycia do 500 zł będzie dobra dla początkujących, którzy nie chcą wydawać fortuny? Może to być bez wątpienia Łucznik Mini. Jak słusznie sugeruje nazwa, jest to maszyna o naprawdę kompaktowych rozmiarach. Idealnie sprawdzi się przy dokonywaniu przeszyć i innych drobnych obróbek krawieckich. Jej niewielkie rozmiary i design sprawiają, że może okazać się świetnym sprzętem dla młodych osób, które chcą rozwijać kreatywność oraz zdolności manualne. Liczba wzorów ściegów nie jest co prawda zbyt duża (12), ale na początek przygody z szyciem i tak spokojnie powinna wystarczyć. Maszyna ma cztery rodzaje ściegów – prosty, elastyczny, kryty, a także zygzakowy. Ścieg prosty przyda się choćby przy okazji przyszywania suwaków, a ścieg typu zygzak może być stosowany np. do szycia dekoracyjnego. Warto zwrócić uwagę, że ta maszyna jest wyposażona we wbudowane oświetlenie, dzięki któremu szycie po zmroku będzie o wiele bardziej komfortowe.

Jakie jeszcze maszyny do szycia do 500 zł są godne uwagi? Na pewno solidnym sprzętem jest Brother KE14S. Ten model umożliwia co prawda tylko szycie przy pomocy ściegu zygzakowego, ale liczba ściegów wynosi czternaście, a to daje już całkiem spore możliwości. Dzięki chwytaczowi rotacyjnemu maszyna pracuje bardzo cicho i jest odporna na uszkodzenia. Prostota w obsłudze powoduje, że idealnie sprawdzi się ona jako sprzęt dla najmłodszych adeptów szycia na maszynie. Warto wspomnieć również o funkcji szycia wstecznego. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można zmieniać kierunek szycia podczas cerowania ubrań, ale także pozwala to zabezpieczyć ścieg. Maszyna jest też wyposażona w wolne ramię oraz manualny obcinacz nici. Nowoczesne oświetlenie LED to z kolei gwarancja, że będziemy mogli szyć przez długie godziny – nawet do późna.

Kolejna dobra maszyna do szycia do 500 zł od tego producenta to Brother J14S. Posiada ona wszystkie funkcje modelu KE14S, ale dodatkowe jej atuty to kilka funkcji szycia: stębnowanie, obszywanie dziurki guzika oraz szycie materiałów elastycznych.

Warto wspomnieć też o maszynie Modena KP950. Jedną z największych jej zalet jest możliwość regulacji długości ściegu. Oprócz ściegu elastycznego i krytego ma ona także ścieg owerlokowy, który przydaje się przy ozdobnym wykańczaniu materiałów. Na uwagę zasługuje również bogactwo możliwości szycia – maszyna umożliwia cerowanie, pikowanie, przyszywanie guzików i aplikacji, a ponadto wszywanie zamków błyskawicznych czy nawet wzmacnianie tkanin.

Najlepsza maszyna do szycia do 500 zł pod względem wielości funkcji to bez wątpienia Łucznik 2014 Ewa II. Posiada ona 38 ściegów, co na tak niedrogie urządzenie jest naprawdę dużą liczbą. Możliwości fantazyjnego wyszywania wzorów są tu o wiele większe niż w przypadku większości przystępnych cenowo maszyn. Oprócz podstawowych rodzajów ściegów ma ona także: półksiężycowy, satynowy oraz trykotowy. Spośród wielu ciekawych funkcji szycia można wyróżnić zwłaszcza: haftowanie, reperację tkaniny, szycie bielizny, wszywanie gumy, wzmocnienie tkaniny oraz możliwość jej zszywania. Dodatkowe funkcje również robią wrażenie jak na tak niedrogi sprzęt do szycia. Po nawinięciu nitki na szpulkę następuje automatyczne wyłączenie maszyny. Samoczynnie nawija się też szpuleczka, a maszyna jest poza tym wyposażona w system IDT oraz regulację naprężenia nici i wysokie podnoszenie stopki.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link