Cicha suszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Autor: Joanna

Suszarka do włosów może emitować szum, który jest zbyt głośny i nieprzyjemny dla naszego ucha. Jest to uciążliwe bez względu na to, jak często korzystamy z urządzenia. Główni producenci coraz bardziej zwracają uwagę na ten aspekt, dlatego wprowadzają na rynek ciche suszarki. Zobacz, jaki model sprawdzi się najlepiej.

Uśmiechnięta kobieta suszy mokre włosy cichą suszarką do włosów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. od czego zależy to, czy suszarka do włosów jest cicha
 2. na co zwrócić uwagę przy zakupie cichej suszarki do włosów
 3. jaka cicha suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej

Od czego zależy, czy suszarka do włosów jest cicha?

Kobieta z długimi włosami trzyma w ręce cichą suszarkę do włosów

Ciche suszarki do włosów stają się standardem w ofercie producentów wiodących na rynku. Większość z nich emituje hałas na poziomie 75–83 decybeli (dB), co przy krótkotrwałym korzystaniu nie powoduje negatywnych skutków zdrowotnych. Większość osób uważa, że głośność suszarki do włosów zależy od jej mocy. Tymczasem okazuje się, że nie ma ona wpływu na to, czy urządzenie jest ciche.

Poziom hałasu, który emituje urządzenie, zależy przede wszystkim od cyrkulacji powietrza w jego wnętrzu. O tym, czy suszarka do włosów jest cicha, decyduje kształt wlotu powietrza i rodzaj śmigła wentylatora (powinno ono powodować, że powietrze będzie wykonywało ruchy obrotowe). Zmniejszenie głośności jest możliwe również dzięki otworom bocznym w tylnej części urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie cichej suszarki do włosów?

Cicha suszarka do włosów powinna być dostosowana do potrzeb osoby, która będzie z niej korzystała. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Są to przede wszystkim:

 • moc urządzenia (od niej zależy siła nawiewu, dobre suszarki mają moc ok. 2200 W);
 • typ urządzenia (suszarka może być duża, mała lub turystyczna);
 • możliwość regulacji temperatury (zapobiega przed przegrzaniem włosów);
 • możliwość regulowania prędkości nadmuchu;
 • obecność zabezpieczeń przed przegrzaniem się urządzenia;
 • wagę urządzenia (zbyt ciężka suszarka może być niekomfortowa w użyciu);
 • cenę urządzenia.

Duże znaczenie mają również dodatkowe funkcje, w które jest wyposażona cicha suszarka do włosów. Dzięki nim układanie fryzury jest nie tylko wygodne i łatwe, ale również bezpieczne. Najczęściej spotyka się:

 • jonizację – generowanie jonów, które zapobiegają puszeniu się i elektryzowaniu włosów;
 • funkcję turbo – chwilowe zwiększenie mocy nawiewu;
 • dyfuzor – specjalna nakładka, która rozprasza powietrze;
 • koncentrator – specjalna nakładka, która pozwala skoncentrować nawiew na jednym obszarze włosów;
 • zimny nawiew – zimne powietrze do zamknięcia łuski włosa i utrwalenia fryzury;
 • ThermoProtect – zabezpieczenie przed przegrzaniem włosa.
 • 219 zł
 • 249 zł
 • 599 zł
 • 79,99 zł
 • 69 zł

Jaka cicha suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli cichych suszarek do włosów. Różnią się one nie tylko marką i ceną, ale także istotnymi parametrami i dodatkowymi funkcjami. Ze względu na duży wybór, każdy może znaleźć urządzenie, które spełni jego oczekiwania.

Nowoczesna i cicha suszarka do włosów to Dyson Supersonic fuksja. Zastosowano w niej technologię Air Multiplier, która tworzy kontrolowany strumień powietrza o wysokiej prędkości. Dodatkowo ma ona wymienne końcówki, które ułatwiają stylizację, a także zimny nawiew i możliwość kontrolowania temperatury. Ta cicha suszarka do włosów ma moc 1600 W i bardzo dobrze sprawdzi się do długich i gęstych włosów. Podobne funkcje i parametry ma urządzenie tego samego producenta – Dyson Supersonic black.

Inna dobra, cicha suszarka do włosów to Remington PROluxe AC9140. Należy ona do serii Proluxe, która gwarantuje maksymalną trwałość fryzury, jak po wizycie w salonie fryzjerskim. W urządzeniu zastosowano usprawniony mechanizm przepływu powietrza oraz silnik o dużej mocy (2400 W). Poza tym suszarka ma zimny nawiew, jonizację, dyfuzor, koncentrator o specjalnym kształcie i zdejmowany filtr wylotowy, który ułatwia czyszczenie.

Cicha suszarka, na którą warto zwrócić uwagę, to Remington Pro-Air 2200 D5210. Mimo że ma dużą moc (2200 W), zgodnie z opiniami użytkowników działa niezwykle cicho. Powietrze, które generuje, osiąga prędkość nawet 80 km/h, dzięki czemu włosy stają się szybciej suche. Urządzenie zostało wyposażone także w koncentrator, zimny nawiew, jonizację i regulację temperatury.

Ciche suszarki znajdują się również w ofercie znanego producenta - firmy Philips. Warty uwagi jest model Philips HP8232/00. Jest to urządzenie o mocy 2200 W, które idealnie sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów. Wśród dodatkowych funkcji znalazły się: zimny nawiew, koncentrator, jonizacja, dyfuzor, ThermoProtect oraz regulacja prędkości nawiewu i temperatury. Ta cicha suszarka do włosów jest łatwa do utrzymania w czystości dzięki zdejmowanej kratce wlotowej.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link