Projektor z telefonu – jak to zrobić?

Autor: Agnieszka

Oglądanie na smartfonie YouTube’a czy też filmów i seriali na Netfliksie jest obecnie dość popularne. Niestety mamy wtedy do czynienia z bardzo małym ekranem, przez co seans może być mało przyjemny. Można skorzystać z telewizora z funkcją Smart TV lub komputera, jest jednak także inne rozwiązanie. Przy pomocy kilku akcesoriów z telefonu da się zrobić projektor. W ten sposób obraz będzie o wiele większy przy zachowaniu odpowiedniej jakości.

Mężczyzna w niebieskiej koszuli korzystający ze smartfona

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak wygodnie oglądać filmy na smartfonie
  2. jak zrobić projektor z telefonu
  3. jaki projektor do połączenia z telefonem warto wybrać

Jak wygodnie oglądać filmy na smartfonie?

Kobieta oglądająca wideo na smartfonie

Obecnie korzystanie z YouTube’a czy Netfliksa jest standardem. Można oglądać wideo na telewizorze, komputerze, laptopie lub smartfonie. Jako że ten ostatni mamy pod ręką cały czas, to używamy go najczęściej. Dlatego też oglądanie filmów i seriali jest niesamowicie popularne na urządzeniach mobilnych. Producenci sprzętu coraz częściej wprowadzają rozwiązania, które to ułatwiają. Netflix, Ipla czy YouTube posiadają odpowiednie aplikacje, które bardzo dobrze działają na wielu telefonach. Dzięki temu oglądanie wideo na tych serwisach staje się niezwykle proste i wygodne.

Ciekawym pomysłem jest używanie smartfona jako pilota do telewizora. Włączamy dowolny film na YouTubie w aplikacji mobilnej, naciskamy jeden przycisk i obraz powinien pojawić się na dużym ekranie. Jest to jedna z najwygodniejszych opcji podczas oglądania filmów i seriali na telefonie. Wymaga to jednak oczywiście dostępu do telewizora z systemem Smart TV i połączeniem internetowym. Inaczej niestety nie będzie to możliwe. Da się również alternatywnie korzystać z komputera, ale tam wszystko uruchamia się z poziomu urządzenia.

Wiele akcesoriów do telefonów umożliwia znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze oglądanie. Na przykład różnego rodzaju podstawki sprawiają, że smartfon trzyma się w jednym miejscu, przez co łatwiej go ustawić podczas seansu. Warto też zwrócić uwagę na rozwiązania, które oprócz stabilizacji zapewniają również stałe ładowanie urządzenia. Można jednak także skorzystać ze sposobu, który pozwala zamienić telefon w projektor. Obraz jest dzięki temu znacznie większy, jakość satysfakcjonująca, a sama realizacja wymaga kilku ogólnodostępnych komponentów.

  • 4 349 zł
  • 3 299 zł
  • 108,99 zł
  • 599 zł
  • 3 299 zł

Jak zrobić projektor z telefonu?

Projektor na biurku w biurze

Smartfon można oczywiście podłączyć do niektórych projektorów. Wystarczy wyposażyć się w odpowiedni przewód lub skonfigurować sieć Wi-Fi. Możemy jednak stworzyć swój własny rzutnik z kilku elementów. Wszystkie potrzebne rzeczy zwykle znajdują już się pod ręką, lecz nawet jeśli ich nie ma, to dostaniemy je w dowolnym sklepie papierniczym lub w internecie. Należy przygotować kartonowe pudełko (na przykład po butach), lupę, flamaster, nóż do tapet i taśmę klejącą.

Pierwszym krokiem jest wycięcie koła o średnicy lupy w pudełku. Trzeba to zrobić na węższej jego stronie. Następnie przy pomocy taśmy klejącej musimy zamontować lupę w środku. Ostatnim krokiem jest odpowiednie ustawienie telefonu we wnętrzu pudełka. Ustawiamy najwyższą możliwą jakość i kładziemy smartfon tak, by był skierowany ekranem w stronę szkła lupy. Obserwując obraz na ścianie, należy dopasować konfigurację, by uzyskać najlepszy efekt. Warto również wtedy wykorzystać podstawkę pod telefon, tak by w trakcie seansu nie mógł się on przewrócić oraz był stabilnie ustawiony. Jest to ciekawe rozwiązanie na spotkanie ze znajomymi lub po prostu dla sprawdzenia. Nie nada się jednak na dłuższy okres ze względu na końcową jakość. Dobrze więc zainwestować w urządzenie, które znacznie polepszy obraz.

Jaki projektor warto wybrać?

Najlepszą opcją do mobilnego oglądania jest zakup pełnoprawnego rzutnika i połączenie go ze smartfonem. W ten sposób uzyskamy znacznie lepszą jakość niż w przypadku manualnie stworzonego projektora. Ponadto taki sprzęt można podłączyć zarówno do komputera, jak i innych urządzeń – jest on uniwersalny. Najlepszym rozwiązaniem będą tu stosunkowo tanie modele, jeżeli będą wykorzystywane sporadycznie.

Warto więc zwrócić uwagę na modele, które dostaniemy za około 1000 złotych. Spełnią one oczekiwania co do jakości i jasności obrazu wyświetlanego na ścianie lub specjalnym ekranie. Da się je również bez problemu połączyć ze smartfonem przy użyciu kabla HDMI/USB, sieci Wi-Fi czy też modułu Bluetooth. Ciekawe propozycje to między innymi: ART Z3000, Acer C200 oraz ART Z4000.

Bardziej wymagający miłośnicy filmów i seriali zainteresują się zaawansowanymi urządzeniami, które oferują znacznie więcej. Należy się tu jednak liczyć z większymi kosztami. W zamian otrzymujemy wyższą rozdzielczość, więcej opcji regulacji i dodatkowych funkcji oraz lepszą widoczność przez zwiększoną jasność. Dobrze zwrócić uwagę na najczęściej polecane modele, takie jak BenQ MX507 lub ASUS S1. Oba te urządzenia kupimy za około 1500 złotych.

Połączenie telefonu z większością modeli polega na tym samym. Najczęściej wykorzystuje się kabel HDMI/USB. Można go zakupić w dowolnym sklepie z elektroniką za kilka złotych. Niektóre projektory posiadają jednak możliwość łączenia się przez Wi-Fi lub Bluetooth. Warto sprawdzić to w specyfikacji jeszcze przed zakupem sprzętu.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów