Jak zbudować robota JIMU?

Autor: Klaudia

Zastanawiasz się, jak zrobić prostego robota? Będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli skorzystasz z zestawów Jimu. Dzięki nim zapewnisz swoim dzieciom godziny wspaniałej zabawy polegającej na składaniu robotów według wzorów, a także konstruowaniu ich zgodnie z własnymi pomysłami. Czym są interaktywne roboty dla dzieci Jimu i jak zacząć przygodę z robotyką?

Dziewczynka z robotem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym są roboty Jimu,

- jak zbudować robota Jimu, korzystając z aplikacji,

- o autorskich wzorach robotów Jimu.

Roboty dla dzieci Jimu – zabawa i nauka

Chłopiec budujący robotaRoboty interaktywne szturmem wdarły się na rynek zabawek dziecięcych i pojawiają się coraz to nowe modele tego typu urządzeń. Nic w tym dziwnego, w końcu najmłodsi są dobrze zaznajomieni z nowoczesnymi technologiami, a takie zabawki roboty pozwalają im się rozwijać. Nie inaczej jest w przypadku robotów Jimu – łączą one funkcjonalność modeli interaktywnych oraz budowanierobotów z klocków.

Dostępnych jest wiele zestawów, m.in.:
  • Robot Jimu Mini – mały komplet składający się z 4 serwomotorów odpowiedzialnych za ruch robota, jednego mikrokomputera sterującego robotem oraz 249 klocków. Z takimi akcesoriami można z powodzeniem skonstruować roboty w kształtach zwierząt, samochodów, postaci lub przedmiotów,
  • Robot Jimu Karbot – 3 serwomotory, mikrokomputer, czujnik podczerwieni i 293 klocki to idealny zestaw do konstruowania pojazdów jeżdżących. Sam zadecyduj, czy robot interaktywny ma się poruszać na 4, 3, a może na 2 kołach,
  • Jimu Robot Inventor – największy zestaw serii dający niemal nieograniczone możliwości młodemu konstruktorowi. 16 serwomotorów oraz 675 klocków pozwoli na stworzenie zwierząt, robotów humanoidalnych oraz pojazdów.

Zestawy warto wybierać zgodnie ze stopniem zaawansowania. Na początek zdecydowanie wystarczy robot zabawka Jimu Mini, z którym Twoje dziecko zapozna się z zasadami prostej robotyki. Bardziej rozbudowane modele będą natomiast doskonałą opcją na prezent mikołajkowy dla pociech, które już zdążyły wciągnąć się w świat robotów Jimu.

CZY WIESZ, ŻE...

Roboty dla dzieci Jimu to nie tylko świetna zabawa. Urządzenia te pozwalają również zapoznać się maluchom z podstawami programowania w języku Scratch – kodując, wydają komendy gotowemu już robotowi, więc jednocześnie roboty Jimu spełniają funkcję edukacyjną.

Roboty do składania Jimu – jak je budować?

Roboty Jimu posiadają nieskończoną liczbę konfiguracji i możliwości ułożenia pożądanych postaci i przedmiotów, jednak nie musisz się martwić, że Twoje dziecko nie poradzi sobie z tym zadaniem. Każdy zestaw posiada bowiem instrukcję krok po kroku do złożenia kilku modeli predefiniowanych. Po takim przeszkoleniu w zasięgu malucha będzie wprowadzanie drobnych modyfikacji, a ostatecznie tworzenie własnych konstruktów o wymyślonej formie.

Najpierw jednak konieczne będzie pobranie bezpłatnej aplikacji Jimu, wraz z którą dziecko będzie mogło samodzielnie złożyć robota zabawkę według wzoru. Po jej otworzeniu wybierz opcję Model i spośród dostępnych zestawów Jimu wybierz ten posiadany przez Ciebie. Wyświetli się prezentacja robota dla dzieci w 3D. Kolejno kliknij moduł Fabryka i podążaj za wskazówkami. Aplikacja będzie podpowiadać, które części należy ze sobą łączyć i w jaki sposób – będą się one wyświetlały w prawym górnym rogu ekranu aplikacji. Każdy element opatrzony jest symbolem składającym się z litery i liczby, więc wybranie prawidłowego nie sprawi dziecku dużych trudności.

Pamiętaj, że łącząc ze sobą części, powinieneś usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, świadczące o tym, że elementy są ze sobą solidnie zespolone. Po złożeniu całego robota interaktywnegodziecko może zacząć drugą część zabawy – sterowanie zabawką robotem jest równie wciągające, co jego budowa.

Roboty dla dzieci Jimu – własne konstrukcje

Jimu Robot InventorSkładanie robotów według własnego pomysłu jest zależne od wyobraźni i oczekiwań dzieci. Konstrukcje można budować metodą prób i błędów aż do momentu, kiedy osiągną pożądaną formę i będą działały prawidłowo. Jeśli jednak Twój maluch będzie szukał nowych inspiracji do zbudowania coraz to nowszych robotów, można skorzystać z serwisu społecznościowego, do którego dostęp otrzyma wraz z zakupionym zestawem Jimu.

Na serwisie społecznościowym posiadacze Jimu dzielą się pomysłami i projektami, z których można skorzystać we własnym zakresie. Jeśli Twoja pociecha jest szczególnie dumna z któregoś z własnoręcznie skomponowanego robota interaktywnego, również może się nim podzielić z innymi poprzez ten serwis. Warto również zaznaczyć, że zestawy Jimu można ze sobą łączyć – większa liczba elementów pozwoli na budowanie robotów zabawek o fantazyjnych kształtach i formach.

Jeśli planujesz zakup robota dla dzieci, koniecznie zapoznaj się również z innymi modelami robotów zabawek, które pomogą się Twoim pociechom rozwijać i zapewnią godziny wspaniałej zabawy.
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów