Jaką suszarkę do grzybów wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:jaką kupić suszarkę do grzybów na co zwracać uwagę kupując suszarkę do grzybów
Autor: Beata

Osoby zainteresowane zbieraniem grzybów często cenią sobie zarówno spacery na świeżym powietrzu, jak i dobry sprzęt do suszenia swoich zbiorów. Niektórzy preferują całkowicie naturalne metody i przykładowo podejmują się suszenia grzybów na słońcu. Jednak sporo osób jest zainteresowanych urządzeniami, które mogą zdecydowanie ułatwić tego typu przedsięwzięcie. Jaką suszarkę do grzybów kupić? Czasem można spędzić całkiem dużo czasu na zastanawianiu się nad tą kwestią. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić proces decyzyjny i wybraliśmy kilka dobrych modeli suszarek do grzybów, które omówimy.

Zobacz także: Suszarka do grzybów – przegląd najważniejszych funkcji

Jaką kupić suszarkę do grzybów?

Suszenie żywności jest świetnym sposobem na przedłużenie jej świeżości. Dzięki odparowaniu wody niektóre rodzaje żywności można skutecznie zabezpieczyć przed ewentualnym zepsuciem. Niektórzy ludzie suszą na słońcu albo w piekarniku, lecz istnieje także inny sposób, mianowicie zakup specjalnego urządzenia, które zostało stworzone tylko i wyłącznie z myślą o procesie suszenia. Dlatego też okazuje się ono znakomite, jeśli chodzi o przedłużenie przydatności do spożycia, często z zachowaniem wielu walorów smakowych. Przede wszystkim mamy na myśli suszenie grzybów, ale warto podkreślić, że taki sprzęt nieraz może znaleźć zastosowanie również z innymi rodzajami żywności. Przejdźmy do omawiania wybranych modeli suszarek do grzybów. Z pewnością pomoże to w podjęciu decyzji o tym, jaką suszarkę do grzybów kupić.

Jaka suszarka do grzybów jest najlepsza? Zelmer ZFD1005 to doskonały przykład urządzenia, które sprawi, że leśne grzyby z powodzeniem przejdą proces suszenia i na przykład staną się aromatycznymi zapasami na zimę. Jeśli chodzi o parametry tego sprzętu, to należy wspomnieć o mocy na poziomie 520 W, możliwości suszenia do 70 stopni Celsjusza, a także czterech sitach do suszenia. Gdy zastanawiamy się nad tym, jaką suszarkę do grzybów kupić, z pewnością możemy brać pod uwagę to urządzenie. Użytkownik tej suszarki spożywczej do swojej dyspozycji otrzymuje cztery tace, które są regulowane. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że mają one dwie wysokości. Tego typu rozwiązania pozwalają na oszczędność czasu, ponieważ możliwe jest jednoczesne suszenie większej ilości grzybów albo, jeśli ktoś preferuje, najróżniejszych owoców i warzyw. Każdą z czterech tac da się dowolnie ustawiać na wspomnianych wcześniej wysokościach. Sprawia to, że niezależnie od tego, co będziemy suszyć, zawsze znajdzie się sposób na zmieszczenie dużych lub małych kawałków. Czy ta suszarka do grzybów jest najlepsza? Na pewno można ją uznać za solidnego kandydata w walce o to miano. Na koniec omawiania tego urządzenia chcemy podkreślić znaczenie kontroli temperatury. Różne rodzaje żywności wymagają różnych temperatur suszenia, więc opcja regulacji aż do 70 stopni Celsjusza jest w tym wypadku bardzo przydatna i przemawia na korzyść modelu Zelmer ZFD1005.

Pytanie o to, jaką suszarkę do grzybów kupić spędza sen z powiek niejednego grzybiarza, więc przechodzimy do drugiego urządzenia. RAVEN ESS002 jest przykładem wysokiej jakości sprzętu dla wymagających klientów. Można zacząć od tego, że wymiary tego modelu to: 308 mm wysokości, 455 mm szerokości i 355 mm długości. Parametry techniczne to przede wszystkim moc 500 W oraz możliwość suszenia w zakresie temperatur od 35 do 70 stopni Celsjusza. Jak już wspominaliśmy wcześniej, łatwa regulacja temperatury suszenia jest niezwykle ważna, ponieważ zioła, mięso, warzywa, owoce, a także uwielbiane przez wielu grzyby z zasady będą miały inne wymagania podczas procesu suszenia. Gdy zastanawiamy się która suszarka do grzybów będzie najlepsza, warto abyśmy brali pod uwagę ten model. RAVEN ESS002 ma sześć sit ze stali nierdzewnej i zabezpieczenie przed ewentualnym przegrzaniem. A do tego dochodzą dwie tacki z bardzo drobnymi otworami w zestawie, co będzie dobre do suszenia chociażby żelek owocowych.

  • 499 zł
  • 219 zł
  • 269 zł
  • 379 zł
  • 129,99 zł

Na co zwracać uwagę kupując suszarkę do grzybów?

Jaka suszarka do grzybów będzie najlepsza? Dobra odpowiedź jest taka, że tego typu sprzęt powinien spełniać indywidualne potrzeby danego użytkownika. Najlepsza zatem jest taka suszarka do grzybów, której funkcje dadzą jak najwięcej swobody jej właścicielowi. Jeśli ktoś wie, że potrzebuje większej ilości tac, wtedy powinien zwrócić na to szczególną uwagę podczas zakupów. Jeśli natomiast priorytetem jest możliwie najlepszy zakres regulacji temperatur suszenia, to z pewnością nie można o tym zapomnieć przy okazji przeglądania różnych modeli suszarek do grzybów. Ponadto zawsze polecamy sprawdzić, jaka jest moc sprzętu oraz czy jego wymiary nam odpowiadają. Czasem może się okazać, że na przykład urządzenie jest za duże i będzie problem z jego ustawieniem.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link