Jak wybrać torbę do aparatu fotograficznego?

Autor: Joanna

Torby na aparaty fotograficzne odróżniają się wielkością, budową, a także przeznaczeniem. Jeśli planujesz jej zakup, koniecznie sprawdź, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas porównywania modeli. Zobacz, jakie torby i plecaki na aparat są dostępne w RTV EURO AGD, i poznaj zalety wybranych modeli. Zapewnij bezpieczeństwo aparatowi, a sobie wygodę podczas sesji w plenerze.

torby i plecaki na aparat – jaki cechy powinny mieć

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są typy toreb na aparaty fotograficzne
  2. czy wybór torby fotograficznej zależy od aparatu
  3. jakie cechy mają torby foto dostępne w RTV EURO AGD

Jakie są typy toreb na aparaty fotograficzne?

wybierz właściwe torby na aparaty fotograficznePlecaki i torby na aparaty fotograficzne dostępne są w różnych rodzajach, odmiennych pod względem mobilności, funkcjonalności, a nawet pojemności. Jeśli szukasz torby foto do profesjonalnych sesji plenerowych daleko od miejsca zamieszkania, potrzebna Ci będzie większa i pojemniejsza. Poza aparatem powinna zmieścić kilka obiektywów i filtrów, lampę błyskową, zapasowe baterie, karty pamięci. Tu sprawdzi się więc zarówno klasyczna torba fotograficzna, jak i nieco wygodniejszy w noszeniu plecak na aparat.

W podróży torby i plecaki – nawet jeśli pojemne – mogą nie być wystarczające. Jeżeli wybierasz się na warsztaty fotograficzne lub wyjeżdżasz w długą podróż, by zrealizować projekt zdjęciowy, wybierz walizkę na aparat.

Na krótkie i proste sesje w plenerze zabierz mniejszy pokrowiec na aparat. Zmieścisz w nim również kabel do ładowania i przesyłania danych na komputer, zapasową kartę pamięci czy dodatkowy akumulator.

Przekonaj się, w czym warto transportować aparat fotograficzny.

TORBA FOTOGRAFICZNA NA MAŁE DODATKI

W torby na aparaty fotograficzne zazwyczaj wbudowane są wystarczające zabezpieczenia dla mniejszych elementów. Jeśli jednak zamierzasz przenosić obiektywy, lampę błyskową czy karty pamięci w nieprofesjonalnych torbach i plecakach sportowych, zapewnij im własne pokrowce. W naszej ofercie znajdziesz etui na karty pamięci, pokrowce na obiektywy i pokrowce na akcesoria.

Czy wybór torby fotograficznej zależy od aparatu?

Poza wielkością i pakownością toreb i plecaków ogromne znaczenie dla wyboru właściwej torby fotograficznej ma rodzaj aparatu. Do większego pokrowca co prawda zmieścisz mniejszy sprzęt, ale nie będzie odpowiednio zabezpieczony.

Torby foto dzielą się na dopasowane m.in. do: aparatów kompaktowych (klasycznych, ultra zoom, slim, z wymienną optyką), lustrzanek, kamer, kamer sportowych, obiektywów, akcesoriów.

Większość toreb fotograficznych jest dopasowana do kilku przedmiotów jednocześnie. Dzięki temu nie musisz nosić osobno aparatu, obiektywów i akcesoriów. Zobacz przykładowe zestawy:

  • 359 zł
  • 54,99 zł
  • 479 zł
  • 829 zł
  • 479 zł

Jakie cechy mają torby foto dostępne w RTV EURO AGD?

mała i poręczna torba fotograficzna loweproCechy toreb na aparaty fotograficzne przedstawiliśmy na przykładowych modelach dostępnych w RTV EURO AGD. Obejrzyj całą ofertę i skorzystaj z panelu wyboru parametrów, aby zawęzić wyniki do toreb foto, jakich potrzebujesz.

Camrock L240 to niewielki pokrowiec na obiektyw. Jest kompatybilny z produktami wielu popularnych marek, m.in. Canon, Olympus, Nikon czy Sony. W jego specyfikacji sprawdzisz konkretne serie oraz wielkości obiektywów, które pokrowiec zabezpieczy przed uszkodzeniem. Torba foto została wykonana z grubego materiału odpornego na wodę, więc sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu, nawet jeśli spadnie deszcz. Możesz go wygodnie przypiąć do pasa torby fotograficznej lub spodni za pomocą paska z rzepem.

Przeznaczona dla posiadaczy lustrzanek torba fotograficzna Camrock Cube R30 jest elegancka i kształtem przypomina walizkę lub torbę na laptopa. Została wykonana z miękkiego, ale trwałego, wodoodpornego materiału. Ma dwie przestawne przegrody wewnętrzne, dzięki którym lustrzanka nie zderzy się z wymiennymi obiektywami ani lampą błyskową. Na wewnętrznej ścianie torby foto umieszczono funkcjonalne kieszenie na drobiazgi. Z kolei w bocznych kieszeniach zewnętrznych schowasz portfel i telefon.

Pakowna torba na aparat kompaktowy, lustrzankę lub kamerę Arkas CB 40706 ułatwia szybkie odnajdywanie niezbędnych przedmiotów dzięki mocnemu kolorowi pomarańczowemu zastosowanemu wewnątrz. Ma wygodny pasek na ramię, uchwyt do przenoszenia ręcznego, kieszonki wewnętrzne i kieszenie zewnętrzne. W głównej komorze znajduje się przegroda oddzielająca włożone do torby fotograficznej urządzenia.

Plecaki i torby są potrzebne osobom, które wykonują zdjęcia w plenerze. Jeśli do nich należysz lub planujesz rozpocząć przygodę z wykonywaniem zdjęć poza studiem, zapoznaj się z dwoma artykułami, które ułatwią Ci znalezienie najlepszej torby fotograficznej:

  • Torba na aparat – sprawdź, co polecają nasi klienci,
  • Jakie plecaki fotograficzne polecają nasi klienci.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link