Najlepsza stacja pogodowa – przegląd urządzeń

Z tego artykułu dowiesz się:jakie są rodzaje stacji pogody jakie parametry powinna mieć domowa stacja pogodowa jakie są funkcje dodatkowe stacji pogodowej jaka stacja pogody do 100 zł będzie najlepsza
Autor: Sara

Stacja pogodowa to urządzenie pozwalające na bieżące monitorowanie warunków atmosferycznych. W zależności od modelu urządzenia, informuje nas ono o temperaturze na zewnątrz, ciśnieniu czy wilgotności powietrza. Niektóre stacje pogodowe, dzięki połączeniu z serwisami internetowymi, przedstawiają prognozę na kilka najbliższych dni. Urządzenie podaje również temperaturę panującą w mieszkaniu. Dowiedz się, jaka stacja pogody będzie najlepsza.

Zobacz także: Bezprzewodowa stacja pogodowa – jaką wybrać?

Rodzaje stacji meteo – jaką stację pogody kupić?

Stacje pogodowe to zyskujące coraz większą popularność podręczne urządzenia domowe monitorujące warunki atmosferyczne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprzętu.

 • Internetowe stacje meteo – działają dzięki połączeniu WiFi. Wyświetlane na monitorze dane pogodowe, dzięki połączeniu z serwisami internetowymi, są na bieżąco aktualizowane.
 • Cyfrowe stacje meteo – działają poprzez odbieranie sygnałów radiowych, nadawanych na określonej częstotliwości. Te modele informują nas o temperaturze, poziomie wilgotności, prędkości wiatru, a także przewidywanej pogodzie na najbliższe dni.
 • Analogowe stacje meteo – to podstawowe modele, które nie potrzebują dodatkowego zasilania, sygnałów radiowych i internetowych. Informują o temperaturze, wilgotności i ciśnieniu. Wyglądem przypominają zegary wskazówkowe.

Parametry dobrej stacji pogodowej

Jakie parametry powinna mieć najlepsza stacja pogodowa? Wybierając tego typu sprzęt, weź pod uwagę kilka istotnych danych.

 • Miejsce pomiaru – określa, czy stacja może zostać ustawiona wewnątrz domu i na zewnątrz (Reinston ESPOG02), czy też urządzenie nadaje się tylko do użytku w pomieszczeniach (Hama TH-130).
 • Rodzaj zasilania – w zależności od modelu stacji, mamy do wyboru urządzenia zasilane bateryjnie, sieciowo i bezprzewodowo (wykorzystujące połączenie WiFi).
 • Rodzaj dostępnych pomiarów – należy sprawdzić, do jakich parametrów oferuje dostęp wybrana stacja meteo. Podstawowe urządzenia informują o temperaturze, ciśnieniu i wilgotności. Zaawansowany sprzęt poszerza podstawowe dane o prognozę pogody na najbliższe dni, a nawet tygodnie. Istotna jest również częstotliwość aktualizacji danych. Większość stacji pogodowych ma ponadto wbudowany zegar i kalendarz.
 • Rodzaj wyświetlacza – producenci oferują modele z wyświetlaczem czarno-białym lub kolorowym.
Polecane stacje pogody
 • 219 zł
 • 229 zł
 • 139,99 zł
 • 49,99 zł
 • 1 119 zł

Funkcje dodatkowe stacji meteo

Najlepsze stacje pogodowe oferują szereg udogodnień i dostęp do stale aktualizowanych informacji pogodowych. Jedną z najciekawszych funkcji jest prognozowanie pogody (Meteo SP91). Dzięki połączeniu z sygnałem radiowym lub serwisami internetowymi stacja pogodowa pokazuje bieżące zmiany pogody i prognozę na najbliższe dni. Niektóre urządzenia posiadają również funkcję alarmu pogodowego (np. alarm wysokich temperatur w stacji Winner WG 7911 lub alarm mrozu w modelu Hama Premium 18638), który przestrzega nas przed gwałtownymi zmianami warunków.

Inne przydatne i rozbudowane funkcje stacji meteo to:

 • czujnik temperatur w poszczególnych pomieszczeniach (Meteo SP76),
 • pomiar prędkości wiatru,
 • miesięczny rozbudowany kalendarz,
 • projekcja temperatury i aktualnego czasu na suficie lub ścianie dzięki wbudowanemu rzutnikowi,
 • możliwość podłączenia dodatkowych czujników (Hama WFC-970),
 • wyświetlanie faz księżyca,
 • informacja o temperaturze odczuwalnej.

Niektóre stacje pogodowe (Meteo SP72) oprócz zasilania sieciowego mają też wbudowane złącze USB. Dzięki temu stacja w chwili podpięcia do gniazdka może nam posłużyć jako powerbank dla innych urządzeń.

Zaawansowane modele stacji pogody (Meteo SP74) dokonują ponadto pomiaru stężenia cząsteczek PM 2,5, PM 10, formaldehydów i lotnych związków organicznych w powietrzu. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie działania oczyszczacza powietrza i nawilżacza.

Niezawodne stacje pogodowe do 100 zł

Stacje pogodowe do 100 zł to modele, które oprócz podstawowej funkcji pomiaru temperatury wyposażone zostały w szereg dodatkowych właściwości. W modelach tych znajdziemy m.in.: zegar z budzikiem, kalendarz, alarm pogodowy. Kompaktowe urządzenia są intuicyjne w obsłudze. Ich minimalistyczne wzornictwo doskonale sprawdzi się we wnętrzach każdego stylu. Wśród stacji pogodowych do 100 zł z powodzeniem znajdziemy sprzęt do pomiaru zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz (Omega OWS03).

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link