Jak wybrać słuchawki z mikrofonem?

Autor: Anna

Za pomocą Internetu możesz komunikować się ze znajomymi nie tylko tekstowo, ale też podczas rozmów wideo. Jeśli chcesz mieć pewność, że druga osoba dobrze Cię słyszy, będą Ci potrzebne słuchawki z mikrofonem. Sprawdź, które modele będą najlepsze do różnych zastosowań i co wziąć pod uwagę przy słuchawek z mikrofonem.


Słuchawki z mikrofonem leżące na biurku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego przydadzą się słuchawki z mikrofonem,

- jakie słuchawki dla graczy z mikrofonem warto wybrać,

- jakie słuchawki z mikrofonem są najlepsze do wideokonferencji,

- jakie są polecane słuchawki do rozmów poza domem.

Jakie słuchawki z mikrofonem wybrać do multiplayera, a jakie do Skype?

Słuchawki z mikrofonem przydadzą się każdemu, kto przynajmniej raz na jakiś czas korzysta z komputera do komunikacji przez Internet. W zależności od tego, do czego chcesz je wykorzystać, przy wyborze powinieneś zwrócić uwagę na inne cechy słuchawek.

Jakie słuchawki z mikrofonem wybrać? Najważniejsze zastosowania słuchawek z mikrofonem to:

 • gra w trybie multiplayer,
 • rozmowy ze znajomymi i rodziną przez Skype/Facetime,
 • firmowe wideokonferencje,
 • rozmowy telefoniczne,
 • telefoniczna obsługa klienta,
 • nagrywanie vlogów i transmisji live.

Jakie gamingowe słuchawki z mikrofonem wybrać?

Kobieta używa słuchawek z mikrofonem podczas wideokonferencjiSpośród wymienionych zastosowań, najwięcej wymaga się od słuchawek z mikrofonem wykorzystywanych w gamingu. Modele używane przez amatorów gier i profesjonalnych graczy muszą oferować nie tylko idealną jakość dźwięku, ale też komfort użytkowania i stylowy design.

Elementy, które wyróżniają dobre słuchawki gamingowe, to:

 • pełnowymiarowe słuchawki nauszne – polecane słuchawki powinny wygodnie i stabilnie trzymać się głowy, pozwalając na komfort w trakcie wielogodzinnej rozgrywki,
 • wygodne muszle słuchawek – upewnij się, że są wyłożone miękką pianką, okalają całe ucho i nie ściskają małżowiny,
 • solidny pałąk – najlepiej wykonany z aluminium, jak w przypadku słuchawek gamingowych HyperX Cloud Alpha,
 • zamknięta konstrukcja – muszle słuchawek dla graczy obustronnie izolują hałas. Oznacza to, że dźwięk nie przedostaje się na zewnątrz, a Ciebie nie rozpraszają żadne hałasy z otoczenia,
 • odpowiednia waga – ze względu na swój komfort unikaj zbyt ciężkich słuchawek z mikrofonem,
 • wysoka jakość dźwięku – wybierz model z przetwornikami o średnicy co najmniej 40-50 mm. Aby zapewnić sobie maksymalny realizm rozgrywki, sięgnij po słuchawki stereo lub wyposażone w technologię 7.1 Surround – na przykład SteelSeries Arctis 7,
 • regulowany mikrofon – najlepiej, gdy jest wyposażony w funkcję redukcji szumów i ukryty w otulinie z gąbki, dzięki której unikniesz przypadkowych hałasów,
 • kompatybilność z różnymi platformami – słuchawki gamingowe powinny działać zarówno z komputerem, smartfonem i tabletem, jak i PlayStation czy Xbox.

WSKAZÓWKA

Słuchawki bezprzewodowe zapewniają swobodę ruchów, ale trzeba pamiętać o ich ładowaniu – modele o przeznaczeniu gamingowym powinny być wyposażone w porządny akumulator. Wybierz słuchawki dla graczy, które wytrzymają bez ładowania co najmniej kilkanaście godzin.

 • 719 zł
 • 499 zł
 • 879 zł
 • 699 zł
 • 749 zł
Jakie słuchawki z mikrofonem do rozmów wideo wybrać?

Jakie słuchawki z mikrofonem sprawdzą się podczas rozmów wideo? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ich do zastosowań profesjonalnych, czy kontaktu z bliskimi, możesz wybrać model o mniejszych gabarytach i wadze.

Dziewczyna w słuchawkach gamingowych gra na komputerzePonieważ podczas wideokonferencji nie będziesz słuchać muzyki w wysokiej jakości, do wideorozmów wystarczy Ci lekki headset z dobrym mikrofonem i regulacją dźwięku – na przykład Logitech Headset 960 OEM. W trakcie rozmowy lubisz poruszać się po biurze? Pozbądź się kabli, wybierając słuchawki bezprzewodowe, takie jak Logitech Wireless Headset H800.

Słuchawki douszne z mikrofonem – do rozmów i w drogę

Z słuchawek z mikrofonem możesz korzystać nie tylko w domu. Podłączone do smartfona, pozwalają na wygodniejsze rozmowy telefoniczne – na przykład gdy jesteś na ulicy i trzymanie telefonu przy uchu jest mało komfortowe. W takim wypadku sięgnij po małe i lekkie słuchawki douszne, wyposażone w mikrofon i regulację dźwięku. Dobrze sprawdzają się tu modele dokanałowe, takie jak JBL T110, ponieważ skutecznie izolują hałas z otoczenia. Mikrofon znajduje się na przewodzie w pobliżu ust, a umieszczony obok przycisk pozwala na odebranie połączenia bez wyjmowania telefonu z kieszeni.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów