Słuchawki gamingowe – przewodowe, bezprzewodowe. Jakie wybrać?

Autor: Anna

Słuchawki gamingowe są ważnym akcesorium każdego gracza. Umożliwiają określenie pozycji wroga wyłącznie po odgłosach kroków, gdy znajduje się poza zasięgiem wzroku. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi zapewniają też komunikację między graczami. Ostatnio największą popularnością wśród graczy cieszą się bezprzewodowe słuchawki gamingowe.

słuchawki z mikrofonem do gier

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie zalety posiadają słuchawki gamingowe
  2. jakie słuchawki gamingowe wybrać: przewodowe czy bezprzewodowe
  3. czy można kupić słuchawki gamingowe poniżej 100 złotych

Słuchawki gamingowe – czym się wyróżniają?

słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Każdy, kto przeglądał oferty słuchawek, z pewnością zauważył, że kategoria gamingowa – pomijając budżetowe modele stylizowane na słuchawki dla graczy – w przeważającej większości obejmuje produkty stosunkowo drogie. Wyjaśnienie dlaczego słuchawki gamingowe kosztują więcej od tych o przeznaczeniu uniwersalnym, warto poprzedzić krótkim komentarzem. Wszystkie słuchawki dostępne na rynku mogą być wykorzystywane do gier. Nawet tanie douszne modele zapewniają podstawowy poziom komfortu zarówno użytkownikowi, jak i innym domownikom – gracz nie słyszy dźwięków z otoczenia, a z kolei jego rodzina nie musi słuchać odgłosów walki czy dialogów, które mogą być uciążliwe, gdy nie uczestniczy się bezpośrednio w rozgrywce.

Jednak słuchawki dla graczy, jak wszystkie akcesoria dedykowane, zapewniają odpowiedni komfort użytkowania oraz funkcjonalność dopasowaną do swojej grupy odbiorczej. Słuchawki gamingowe muszą być wykonane tak, aby można było je użytkować przy wielogodzinnych rozgrywkach. Dobrze, gdyby miały mikrofon z możliwością regulacji, który zapewni łączność z innymi graczami w konsolowych grach wieloosobowych czy, popularnych ostatnimi czasy, „battle royale”.

  • 64,99 zł
  • 179,99 zł
  • 299 zł
  • 1 199 zł
  • 198,99 zł

Słuchawki dla graczy – przewodowe czy bezprzewodowe?

HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM

Większość osób sądzi, że słuchawki bezprzewodowe oferują lepszą jakość dźwięku niż modele bezprzewodowe. To rzeczywiście prawda, ale prócz typu komunikacji trzeba też uwzględnić inne czynniki. Najważniejsza jest cena, gdyż wraz z nią wzrasta czystość i głębia dźwięku oraz jakość materiałów użytych przy produkcji sprzętu. Dobrym przykładem są bezprzewodowe słuchawki gamingowe SteelSeries Arctis 7 wyposażone w przetwornik dźwięku S1, zapewniający balans dźwiękowy odpowiedni do gier, filmów, a także muzyki. Dodatkowo gwarantują podstawową zaletę słuchawek bezprzewodowych, czyli możliwość dowolnego przemieszczania się bez konieczności zwracania uwagi na kabel zasilający. Nie powinieneś mieć obaw, że bateria w słuchawkach rozładuje się podczas długiej gry. Modele takie jak HyperX Cloud Flight HX-HSCF-BK/EM zapewniają nieprzerwaną 13-godzinną pracę na jednym ładowaniu.

Słuchawki dla graczy, przewodowe czy bezprzewodowe, to przede wszystkim wysoki komfort użytkowania. W modelu SteelSeries Arctis 5 poduszki nauszników wykonane są z materiału wykorzystywanego przy produkcji odzieży dla sportowców. Dzięki temu zapewniają przyjemne uczucie chłodu i odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to dobra propozycja dla posiadaczy zarówno komputera, jak i konsoli Xbox One. Podłączenie słuchawek do konsoli Microsoftu możliwe jest wyłącznie za pomocą mini jacka 3,5 mm, natomiast dźwięk z komputera bez karty dźwiękowej lepiej przesyłać przez port USB - użytkownik ma wtedy możliwość skorzystania z dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1. Wspomniany model posiada oba wtyki podobnie jak Razer Nari, który może dodatkowo łączyć się bezprzewodowo za pomocą komunikacji radiowej.

Mikrofony w modelach przewodowych są takie same, jak w tych z łącznością radiową i Bluetooth. Wybór to kwestia gustu. Jeśli gracz lubi mikrofony z dużym zakresem regulacji, powinien wybrać słuchawki z elastycznym pałąkiem (np. Logitech G Pro X), który można umieścić tuż przy ustach, a w razie konieczności wygiąć ku górze lub do dołu. Dobrą opcją jest też odłączany mikrofon, jak w HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM, który ma funkcję redukcji szumów. Z kolei ten będący częścią SteelSeries Arctis 3 2019, wykorzystuje „efekt zbliżenia”, dzięki czemu głos jest czysty i głęboki, podobnie jak w audycjach radiowych.

Słuchawki gamingowe do 100 złotych – czy to możliwe?

W kwocie poniżej stu złotych można kupić przewodowe słuchawki z mikrofonem. Chociaż wyglądem przypominają droższe modele gamingowe, niestety znacznie się od nich różnią. Oczywiście takie słuchawki są lepsze niż żadne, natomiast trzeba mieć świadomość, że są to stylizowane wersje budżetowe. Czasami wystarczy dołożyć niewiele więcej, aby w korzystnej promocji kupić model ze średniej półki, który nie tylko posłuży dłużej, ale i zapewni więcej satysfakcji z rozgrywki.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link