Prezent dla chłopca i dziewczynki na święta – jak wybrać? Wskazówki

Autor: Iza

Każde dziecko w Święta z utęsknieniem wypatruje pierwszej gwiazdki na niebie. To znak, że wkrótce dostanie prezenty. Rodzice chcą, aby ich pociecha była w pełni zadowolona z tego, co otrzyma. Jak wybrać podarunek, który będzie zarówno praktyczny, jak i sprawi dziecku mnóstwo frajdy? Na co zwracać uwagę podczas wyboru gadżetów elektronicznych?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak wybrać zabawkę pasującą do dziecka
 2. na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie gadżetów elektronicznych
 3. co spodoba się małym i dużym dzieciom niezależnie od płci

Wybór zabawki pasującej do dziecka

Wybierając prezent dla dziewczynki i chłopca na Święta, łatwo jest popełnić kilka podstawowych błędów. Jeden z nich to uleganie panującym modom. Ważne jest, aby podarunek był dopasowany do indywidualnych zainteresowań dziecka. Równie istotne kryterium stanowi wiek maluszka.

Najmłodszym dziewczynkom i chłopcom z pewnością przypadną do gustu interaktywne zabawki i gry konstrukcyjne, edukacyjne i kreatywne. Pobudzają one wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne i umysłowe, ćwiczą refleks oraz logiczne myślenie.

Dobrze jest, gdy prezent sprzyja budowaniu relacji z najbliższymi. Tak jest w przypadku zakupu klocków czy gier planszowych. Dzieci od 3. roku życia będą zadowolone z klocków, np. Piatnik Bioblo, za pomocą których mają możliwość stworzenia wszystkiego tego, co wykreuje ich umysł. Nieco starsze dzieci mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami i rodzeństwem przy grach planszowych, np. Funiverse Little Big Fish lub Piatnik Insectini. Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na wspólne spędzenie Świąt.

Dzieci powyżej 6. roku życia odnajdą radość z kolorowego kinetycznego piasku. To magiczny piasek, najczęściej z dodatkiem świecącego brokatu, za pomocą którego można lepić dowolne kształty bez brudzenia dłoni. Najpopularniejszymi produktami tego typu są Spin Master Kinetic Sand lub Spin Master Kinetic Foam w postaci pianki.

Jeżeli dysponujemy większym budżetem, to warto zadowolić dziecko nowoczesną zabawką, np. zdalnie sterowanym dronem, wyposażonym w akumulator litowo-jonowy. Maluch będzie mógł bawić się nim na wolnym powietrzu.

 • 178,99 zł
 • 49,99 zł
 • 159 zł
 • 49,99 zł
 • 219 zł

Jakie gadżety elektroniczne na Święta?

Święta są dobrą okazją do zakupu dziecku prezentu, który będzie służyć mu przez wiele lat czy też pozwoli na rozwój niektórych pasji i zainteresowań. Z racji szkodliwości promieniowania niebieskiego, nie zaleca się kupowania nowoczesnych smartfonów, tabletów i innych urządzeń wyposażonych w ekran dzieciom poniżej 5. roku życia.

Jednym z ciekawszych prezentów, które w przyszłości mogą zaowocować rozwojem pasji, jest aparat fotograficzny. Najprostsze modele można zakupić już za ok. 500–600 złotych. Dużą popularnością cieszą się aparaty Instax, dostępne w wielu kolorach i wzorach. Ich największą zaletą jest to, że drukują zdjęcie zaraz po jego wykonaniu. Ponadto są lekkie i w zupełności spełnią oczekiwania początkującego, małego fotografa. Jeśli widzisz, że dziecko zaczyna interesować się otaczającym go światem, to dobry moment, aby zaopatrzyć je właśnie w aparat.

Jeśli masz starsze dziecko, to być może przyszedł już czas na pierwszy laptop czy tablet. Będzie to pierwsze urządzenie całkowicie na jego wyłączność. Maluch nie musi korzystać z niego jedynie w celach rozrywkowych. Możesz pomóc mu zainstalować na nim edukacyjne gry czy program do nauki języków obcych. Pierwszy tablet czy laptop nie musi być drogi, da się go kupić za ok. 500 złotych. Jako pierwszy sprzęt warto wybrać m.in.:

 • Cavion Base 10 3G – multimedialny tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala i systemem operacyjnym Android;
 • Lenovo TAB 4 10 LTE – multimedialny tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala i systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat;
 • Cavion 10,1 mini – niewielkich rozmiarów netbook z ekranem o przekątnej 10,1 cala i procesorem Intel Atom;
 • Kiano SlimNote 14,2 – nowoczesny laptop z ekranem 14,1 cala i systemem operacyjnym Windows 10 Home Edition.

Nastoletni miłośnicy książek mogą być zadowoleni z otrzymania na Święta czytnika e-booków. Pozwoli on im nosić przy sobie dowolną liczbą ulubionych lektur. Zaletą ekranów czytników jest to, że zostały wykonane w technologii paper-ink, która nie męczy i nie niszczy wzroku. Polecanymi modelami są np. inkBOOK Prime HD 6” oraz Pocketbook 632 Touch HD 3.

Nieco droższym prezentem, który zadowoli nie tylko dziecko, ale i całą jego rodzinę, jest konsola do gier. Granie w interaktywne gry, angażujące nieraz całe ciało, to nie tylko wspaniała zabawa, ale także ruch i integracja z najbliższymi.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link