Data publikacji: 24 sierpnia 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak wybrać odpowiedni depilator IPL? Przeczytaj, by się dowiedzieć

Poleć znajomemu Drukuj

Urządzenia do domowej depilacji przeszły w ostatnich latach sporą transformację – od ręcznej golarki po depilatory IPL. Te ostatnie uznawane są obecnie za jedne z najbardziej skutecznych, a ponadto bezpiecznych w użytkowaniu. Dowiedz się więcej o wyborze odpowiedniego depilatora IPL.

Depilator IPL

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działają depilatory IPL,

- na jakie funkcje depilatora warto zwrócić uwagę podczas zakupu,

- czy depilacja IPL jest bezpieczna.

Jak działają depilatory IPL?

Usuwanie włosków za pomocą światła – tak w największym skrócie można podsumować działanie przenośnych depilatorów IPL. To niewielkie urządzenie z wymiennymi nasadkami kieruje wiązkę światła na odpowiedni obszar skóry, usuwa włoski lub hamuje ich wzrost. Co ważne, skóra pozostaje gładka, a Ty nie musisz martwić się o jej atrakcyjny wygląd podczas wakacji.
Aby jednak działanie depilatora było skuteczne i przede wszystkim bezpieczne, należy dopasować intensywność światła do typu skóry i koloru włosków. Jak ustalić swój typ skóry?

UWAGA

Jeśli masz bardzo bladą cerę, piegi oraz niebieskie lub zielone oczy, to prawdopodobnie posiadasz typ skóry 1-2. Jeśli opalasz się na czerwono, ale słońce nie wywołuje u Ciebie gwałtownych poparzeń i Twoja skóra jest nieco ciemniejsza, to możesz mieć typ skóry w przedziale 3-4. Z kolei jeśli opalasz się szybko, a skóra jest wyraźnie brązowawa, to możesz mieć typ skóry 5-6.

Depilacja światłemTylko depilatory z czujnikiem koloru skóry pozwolą dobrać odpowiednie natężenie wiązki światła, by depilacja była jednocześnie skuteczna dla określonego typu skóry, jak również bezbolesna.
W działaniu depilatora IPL istotne będą także filtry. Emitowane podczas rozbłysku zielone, żółte, niebieskie, pomarańczowe i podczerwone wiązki światła są emitowane podczas jednego rozbłysku. Jednak to pomarańczowe i czerwone są odpowiedzialne za skuteczność depilacji. To one także absorbują wiązki UV niebieskie, zielone i żółte, które mogłyby powodować efekty uboczne. Pamiętaj – depilatory IPL są skuteczne, ale ich działanie nie polega na jednorazowym przyłożeniu wiązki światła do skóry. Aby całkowicie pozbyć się włosków i aby skóra była idealnie gładka, konieczna jest systematyczność. Depilację światłem należy wykonywać przez około 7 tygodni, a po 4 zabiegach można zauważyć znaczącą różnicę w ilości i wzroście włosków.
Depilator IPL kieruje wiązkę światła w określone miejsce, dlatego ze względu na różne obszary zastosowania musi posiadać różnorodne końcówki. Podczas stosowania na twarzy powinny być one bardzo precyzyjne i wąskie, a do depilacji nóg mogą mieć znacznie większe rozmiary, by zabieg przebiegał sprawniej. Twoje urządzenie powinno być w tym aspekcie wielofunkcyjne.
Proponowane produkty:
Braun Silk-épil 7-700 SensoSmart <%– –%>
Braun Silk-epil 5 5-880 <%– –%>
Braun Silk-epil 9 9-521 <%– –%>
Braun Silk-epil 7/890 SensoSmart <%– –%>
Braun Silk Epil SE7-521 + zegarek <%– –%>

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora IPL?

Depilator IPL LumeaAby korzystanie z urządzenia było wygodne, dobierz taki sprzęt, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Pamiętaj o tym, by:
  • Twój depilator posiadał dwa tryby pracy – przewodowy i bezprzewodowy. Depilacja urządzeniem bezprzewodowym jest znacznie wygodniejsza, ale każdy akumulator kiedyś się rozładuje – a jeśli przytrafi Ci się to akurat podczas zabiegu? Wówczas idealnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia depilatora do gniazdka zasilającego,
  • zwrócić uwagę, że każdy depilator IPL ma inny zasięg naświetlania, co ma szczególne znaczenie do oszacowania czasu niezbędnego na wykonanie pojedynczego zabiegu. Depilacja światłem wymaga bardzo precyzyjnego naświetlenia każdego obszaru z włoskami, a co za tym idzie, zabieg na całej długości nóg może zająć sporo czasu, gdy obszar naświetlania będzie bardzo niewielki,
  • sprawdzić, w jakie nasadki jest wyposażony Twój depilator – najlepiej, by posiadał kilka innych końcówek do usuwania włosków z okolic bikini, twarzy czy do innych precyzyjnych zabiegów. W niektórych przypadkach należy dołożyć wszelkich starań, by obszar roboczy urządzenia nie był zbyt duży,

Czy depilacja IPL jest bezpieczna?

Usuwanie włosków przy pomocy depilatora IPL jest całkowicie bezpieczne, ale konieczne jest prawidłowe użytkowanie tego sprzętu. Przede wszystkim pamiętaj, by za każdym razem dostosowywać natężenia światła do obszaru ciała, z którym pracujesz, oraz do typu skóry. Jeśli światło będzie zbyt intensywne, finalnie może dojść do poparzeń i konieczna będzie wizyta u dermatologa.
Dopasuj także końcówki do obszaru ciała, z którym pracujesz. Uważaj, by naświetlać tylko te miejsca, które rzeczywiście depilacji wymagają.
Jeśli masz przeczucie, że depilator IPL będzie dla Ciebie odpowiedni, przeczytaj ten oto poradnik, z którego dowiesz się więcej o poszczególnych modelach.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas