Data publikacji: 29 stycznia 2020
Autor: Grzegorz
ARTYKUŁ - PORADNIK

Wyszukiwarka Google – jak ustawić ją jako stronę startową?

Poleć znajomemu Drukuj

Google to najchętniej wybierana wyszukiwarka internetowa na świecie. Za jej pomocą można szybko i skutecznie znaleźć przydatne informacje w internecie, przetłumaczyć tekst na inny język albo wyznaczyć trasę przejazdu samochodem. Jeśli chcesz na co dzień korzystać z przydatnych funkcjonalności tej wyszukiwarki, sprawdź, jak ustawić Google jako stronę startową w komputerze i na telefonie.

Zbliżenie na okno wyszukiwarki na ekranie monitora

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego wyszukiwarka Google jest tak popularna
 2. jak ustawić Google jako stronę startową na komputerze
 3. jak zmienić stronę startową na telefonie na wyszukiwarkę Google

Wyszukiwarka Google – dlaczego jest tak popularna?

Młoda kobieta uśmiechając się korzysta z komputera przenośnego

Wyszukiwarka Google powstała 27 września 1998 roku. Od tamtego czasu sukcesywnie się rozwija, co roku oferując użytkownikom kolejne funkcjonalności. Obecnie Google to coś znacznie więcej niż wyszukiwarka. Z pomocą wbudowanej w nią nawigacji możemy wyznaczyć trasę przejazdu albo znaleźć najbliższą kawiarnię podczas popołudniowego spaceru. Google oferuje również możliwość skorzystania z tłumacza językowego oraz darmowej skrzynki pocztowej Gmail. Każdy, kto ma smartfon sprawowany z kontem Google, może także skorzystać z Asystenta Google, namiastki sztucznej inteligencji, która odpowiada na zadawane pytania i wypełnia powierzone jej proste zadania, takie jak zarządzanie kalendarzem czy przekazywanie informacji o pogodzie. Pewne jest, że Google w najbliższym czasie nie zamierza zwalniać tempa i z pewnością w przyszłości jeszcze nie raz mile zaskoczy swoich użytkowników.

Jak ustawić Google jako stronę startową na komputerze?

Od samego początku twórcy wyszukiwarki Google stawiali na jej uniwersalność. Dlatego też niezależnie od tego, czy użytkownik posiada komputer stacjonarny z najnowszym Windowsem 10, chociażby taki, jak nowoczesny i wydajny Optimus E-Sport MH110T-CR15 Intel® Core™ i5-7400 8 GB 1 TB GTX1060 W10, czy może ultrabook firmy Apple, na przykład Apple MacBook Air 13 13,3” Intel® Core™ i5-5360U - 8 GB RAM - 128 GB Dysk - OS Sierra, może swobodnie korzystać z Google i bez problemu ustawić tę wyszukiwarkę jako stronę startową. Poniżej znajdują się instrukcje, jak tego dokonać w przypadku najpopularniejszych przeglądarek internetowych:

 • Firefox – uruchamiamy przeglądarkę i rozwijamy menu główne, które powinno znajdować się po prawej stronie w górnym rogu (ikonka przedstawiająca trzy kreski). Klikamy kolejno: „Opcje” > „Uruchamianie” > „Nowe okna i karty”. Przy pozycji „Strona startowa i nowe okna” wybieramy „Inne strony” i w pustym polu wpisujemy adres: https://www.google.pl/. Jeśli procedura przebiegła poprawnie, po ponownym uruchomieniu przeglądarki Google wyświetli się jako strona startowa;
 • Opera – w najnowszej wersji Opery nie możemy zmienić strony startowej na inną niż ta zaproponowana przez przeglądarkę. Niemniej w jej górnej części na środku znajdziemy pasek wyszukiwań połączony bezpośrednio z Google. Używając go, w praktyce korzystamy z tej właśnie wyszukiwarki;
 • Microsoft Edge – rozwijamy menu główne (ikonka trzech kropek w prawym górnym rogu) i klikamy „Ustawienia” > „Ogólne”. Odszukujemy na liście panel zatytułowany „Ustaw stronę główną” z listy wybieramy „Określona strona” i w białym polu wpisujemy: https://www.google.pl/;
 • Google Chrome – w przypadku tej przeglądarki nie musimy nic robić. Po jej zainstalowaniu wyszukiwarka Google jest domyślnie ustawiona jako strona startowa Chrome.

Jeśli posiadasz komputer firmy Apple i wcześniej nie zmieniałeś domyślnych ustawień, to z niemal stuprocentową pewnością można stwierdzić, że do przeglądania internetu używasz przeglądarki Safari. Aby ustawić w niej Google jako stronę startową, należy wejść w „Ustawienia przeglądarki”, potem w zakładkę „Strona startowa” i w pustym polu wpisać: https://www.google.pl/.

Proponowane produkty:
ASUS Vivo AiO V241FAK-WA058T 23,8" Intel® Core™ i3-8130U 4GB 256GB W10 <%– –%>
MSI Pro 20EX 7M-005EU 19,5" Intel® Core™ i3-7100 4GB 1TB W10 <%– –%>
Lenovo IdeaCentre A340-22AST F0EQ0053PB AMD A9-9425 8GB 256GB 21,5" W10 <%– –%>
ASUS Vivo AiO V222UAK-BA200T Intel® Core™ i3-8130U 4GB 256GB W10 <%– –%>
Apple iMac 27" 5K Retina Intel® Core™ i5 8GB 1TB Radeon Pro 575X OS X <%– –%>

Google jako strona startowa w telefonie – jak to zrobić?

Mody uśmiechający się mężczyzna, korzystający z przeglądarki internetowej na telefonie

Wszystkie nowoczesne smartfony, czy to działające na Androidzie, jak Huawei P30 Pro 6/128 GB lub Xiaomi Redmi Note 7 4/64 GB, czy też pracujące na iOS, jak chociażby Apple iPhone X 64 GB, mogą korzystać z wyszukiwarki Google. Ustawienie jej jako strony startowej w przeglądarce również nie stanowi większego problemu. Poniżej znajduje się prosta instrukcja, jak to zrobić:

 • Firefox – w uruchomionej przeglądarce należy rozwinąć menu główne, oznaczone ikonką trzech kropek, dalej wybieramy: „Ustawienia” > „Ogólne” > „Strona startowa” > „Ustaw stronę startową” > „Inny adres”. W pustym polu wpisujemy: https://www.google.pl/;
 • Opera – podobnie jak w przypadku wersji na komputer mobilna Opera nie ma opcji zmiany strony startowej na inną niż domyślna. Niemniej wyszukiwarka, która się na niej znajduje, jest w pełni oparta na Google i stanowi jej podstawową wersję;
 • Microsoft Edge – aby zmienić stronę w Edge, należy rozwinąć menu główne, potem wybrać: „Ustawienia” > „Strona główna” > „Określona strona”. W białym polu umieszczamy adres: https://www.google.pl/ i gotowe;
 • Google Chrome – domyślna strona główna w Chrome to wyszukiwarka Google, dlatego nie ma konieczności ustawiania jej ręcznie.

W wypadku przeglądarki Safari używanej na iPhone’ach ścieżka zmiany strony startowej na Google jest taka sama jak w MacBookach czy iMacach, czyli po włączeniu wyszukiwarki należy wejść w „Ustawienia przeglądarki”, następnie w zakładkę „Strona startowa” i w pustym polu wpisać: https://www.google.pl/.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas