Jak spakować żywność na wyjazd?

Autor: Anna

Jeżeli wybierasz się w długą podróż, w której nie będziesz mógł skorzystać z restauracji czy sklepu, zapakuj do torby szczelne pojemniki na żywność. Potrawy obiadowe wymagające większego zabezpieczenia przechowasz w opakowaniach hermetycznych: pojemnikach bądź workach. Zobacz, dlaczego warto je wybrać i na jakie aspekty zwrócić uwagę.

szczelne pojemniki na żywność na wyjazd

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co zabrać w podróż samochodem
  2. jakie opakowanie hermetyczne wybrać na przekąski
  3. jaki jest najlepszy pojemnik hermetyczny na obiad w podróży

Co zabrać w podróż samochodem?

Jeżeli podczas podróży będziesz dysponował własnym samochodem, sprawa wygląda prościej, jako że nie musisz się przejmować wagą i wielkością opakowań. Zacznij wówczas od przygotowania lodówki samochodowej, takiej jak model Ezetil E32M. Ponieważ jest elektryczna, wymaga stałego podłączenia do prądu, np. poprzez zapalniczkę w aucie. Duża komora licząca 29 litrów umożliwia przechowywanie jedzenia i picia dla kilku osób. Dla bezpieczeństwa swojego i innych pasażerów pamiętaj o zabezpieczeniu lodówki samochodowej pasami!

W chłodniejsze dni oraz wtedy, gdy wyjeżdżasz w podróż wczesnym rankiem, przyda Ci się kawa na rozgrzanie i rozbudzenie. Wykonaj ją w dużym termosie, takim jak LaPlaya High Performance 1 l, byś dłużej raczył się ciepłym napojem. Zakup też pojemniki typu termos, które odznaczają się ściankami zachowującymi ciepło wewnątrz. Przygotujesz w nich ciepłe śniadanie (np. owsiankę) czy obiad.

WSKAZÓWKA

W pojemniku typu termos warto przechowywać posiłki, które szybko tracą świeżość. Przykład stanowią sałatki z sałaty masłowej i lodowej, rukoli bądź roszponki. Delikatne produkty – gruszki, winogrona, ser pleśniowy – też najlepiej zachowają się w termosie.

Jakie opakowanie hermetyczne wybrać na przekąski?

opakowanie hermetyczne Caso Germany Worki próżniowe ZIP

Podróżnicy uwielbiają przekąski, dlatego nie powinno ich zabraknąć również w Twoim samochodzie bądź plecaku turystycznym. Możesz kupić gotowe suszone owoce, bakalie czy ciasteczka, ale równie dobrze przygotować je w domu samodzielnie – tak wyjdzie korzystniej finansowo i zdrowotnie. Chipsy z jabłek i marchwi wykonasz w piekarniku lub suszarce spożywczej – obejrzyj modele dostępne w RTV EURO AGD.

Przygotowane przekąski umieść w opakowaniach hermetycznych: woreczkach lub folii próżniowej. Oba produkty wykonywane są z folii moletowanej, co czyni je odpornymi na wodę i rozrywanie. Nie przepuszczają zapachów w żadną stronę. Z uwagi na wielokrotny użytek nie musisz wyrzucać ich po wykorzystaniu. Podgrzejesz w nich potrawę w kuchence mikrofalowej po dojechaniu do hotelu. Co ważne: nie zajmą wiele miejsca w torbie podróżnej.

Zobacz przykładowe opakowania hermetyczne:

Do zamknięcia opakowań hermetycznych niezbędna Ci będzie zgrzewarka. Caso Germany VC300 Pro jest idealna do mięs, ryb, warzyw i owoców. Z kolei Hendi Pakowarkę listwową 975350 wykorzystasz nawet do wędzonych ryb – nadaje się do małej gastronomii.

Polecane przybory kuchenne
  • 1 419 zł
  • 39,99 zł
  • 149 zł
  • 49,99 zł
  • 249 zł

Jaki jest najlepszy pojemnik hermetyczny na obiad w podróży?

pojemnik hermetyczny na żywność zabieraną w podróżSzczelne pojemniki na żywność umożliwiają przechowywanie zarówno prostych posiłków (kanapek, sałatek), jak i dań obiadowych (rybnych, mięsnych). Jeśli wybierzesz 

pojemnik hermetyczny, zabezpieczysz żywność w najwyższym stopniu – unikniesz ryzyka szybkiego rozkładu składników z uwagi na przenikanie powietrza do wewnątrz. To ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy podróż jest długa, a Ty nie masz dostępu do lodówki. Dodatkowo termiczne ścianki mogą zachować ciepłotę potrawy przygotowanej rano nawet przez 8 godzin.

Do przechowywania mniejszych posiłków w plecaku turystycznym lub tobie podróżnej wystarczy Ci pojemnik próżniowy do 500 ml, taki jak FoodSaver FFC002X 475 ml. Jest odporny na odbarwianie, intensywne zapachy i pęknięcia. Jeżeli wybierasz się w dłuższą podróż lub planujesz przenosić porcje dla dwóch osób, wybierz zestaw FoodSaver FFC015X 700 ml + 1,2 l. W jednym pojemniku zabezpieczysz mięso z sosem, w drugim kaszę lub makaron z warzywami. Podgrzejesz je w mikrofalówce bez wyjmowania, kiedy dotrzesz do pensjonatu.

Poznaj wszystkie rodzaje pojemników na żywność – także te przeznaczone do domu. Obejrzyj je w RTV EURO AGD i wybierz modele dla siebie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link