Krzesełko dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

Autor: Zofia

Krzesełko dla dziecka jest jednym z nielicznych elementów wyprawki, które posłużą maluchowi przez kilka lat. Między innymi dlatego do jego wyboru należy przyłożyć szczególną uwagę. Powinno spełniać oczekiwania zarówno świeżo upieczonych rodziców, jak i nowego członka rodziny. Musi zatem być przede wszystkim bezpieczne, ale wygoda, komfort użytkowania, funkcjonalność i atrakcyjny design będą dodatkowymi atutami.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki jest najlepszy moment na kupno krzesełka dla dziecka
  2. na co zwracać szczególną uwagę podczas jego zakupu
  3. jakie są dostępne warianty krzesełek dla dzieci i w jakich przypadkach sprawdzą się poszczególne rozwiązania
  4. jakie są najlepsze modele krzesełek dla dzieci dostępne w sklepach

Krzesełko dla dziecka – kiedy je kupić?

Z perspektywy rodziców ich dzieci zawsze rosną w mgnieniu oka. Warto więc wcześniej zaplanować sobie moment, w którym krzesełko dla dziecka będzie odpowiednią inwestycją. Maluchy uczą się nowych rzeczy i poznają świat w błyskawicznym tempie, dlatego też już po kilku pierwszych miesiącach od narodzin dziecka należy zacząć rozglądać się za odpowiednim modelem krzesełka. Szansą na wspólne jedzenie posiłków staje się moment, w którym malec jest już na tyle duży i sprawny fizycznie, aby siedzieć, nawet jeśli bardziej przypomina to pozycję półleżącą. W większości przypadków maluchy nabywają tę zdolność przed ukończeniem 6 miesiąca życia. Dlatego też najpóźniej pół roku po narodzinach dziecka rodzice powinni być wyposażeni w odpowiednio dobrany model krzesełka dla latorośli.

Krzesełko dla dziecka – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Najważniejszym aspektem podczas wyboru krzesełka dla dziecka powinno być bezpieczeństwo jego użytkowania. Odpowiedni mebel powinien spełniać normy bezpieczeństwa odgórnie przyjęte dla każdego kraju Unii Europejskiej. Dzięki temu można mieć pewność, iż nowe krzesło nie będzie w żaden sposób zagrażać zdrowiu dziecka. Należy również zwracać uwagę na odpowiednie certyfikaty i atesty. Krzesło powinno posiadać stabilną konstrukcję, mocne zamocowania w przypadku modeli, które doczepia się do tradycyjnego krzesła bądź stołu oraz odpowiedni system regulacji, tak aby krzesełko mogło „rosnąć” razem z dzieckiem. Siedzisko musi pewnie trzymać się na nogach, nie powinno bujać się ani przesuwać.

Konstrukcja powinna również zapobiegać wyślizgnięciu się dziecka. W tym celu każde krzesełko powinno zostać wyposażone w system pasów bezpieczeństwa oraz specjalny trzpień między nogami. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest konstrukcja. Zazwyczaj jest to aluminium bądź drewno. W przypadku tego drugiego tworzywa należy pamiętać o tym, że waga całego mebla będzie dość duża, a samo krzesło niekoniecznie będzie charakteryzować się dużą mobilnością. Z tworzywem, z jakiego wykonany jest mebel (szczególnie jego obicie), wiąże się również łatwość jego czyszczenia – na ten aspekt również należy poświęcić chwilę. Najlepiej wybrać obicie z materiału nieprzemakalnego, dającego się łatwo i szybko wyczyścić ściereczką. Należy jednak unikać tworzywa sztucznego bądź ceraty – te materiały są śliskie, przez co dziecku znacznie trudniej zachować odpowiednią pozycję. Dodatkowo uwagę można zwrócić na inne atrakcje, które mogą sprawić, że wspólne spożywanie posiłków będzie również dobrą zabawą. Przede wszystkim warto tu wspomnieć o różnorodnych grzechotkach, koralikach, kolorowych zabawkach i gryzakach.

Krzesełko dla niemowlaka – jakie są dostępne opcje?

Oprócz standardowego siedziska przypominającego formą normalne krzesło (np. Model Safety 1st Kiwi Warm Grey) rodzice mogą zdecydować się na nieco mniej typowe warianty krzesełek do karmienia. Miłośnicy podróży, którym zależy na dużej mobilności mebla, powinni zwrócić uwagę na modele zaprojektowane specjalnie do przewożenia. Ich budowa jest znacznie prostsza niż w standardowych rozwiązaniach. Konstrukcja często opiera się na konieczności przymocowania do blatu stołu za pomocą specjalnych mocowań.

Istnieją również modele przytwierdzane do normalnego krzesła. Te drugie są jeszcze lżejsze i łatwiejsze do przewożenia. Tego typu meble często mają dołączone w zestawie specjalne torby, co potwierdza ich przeznaczenie do przewożenia. Dzięki temu siedzisko może być nie tylko w łatwy sposób przenoszone między posiłkami, ale również świetnie sprawdzi się w przypadku dalekich podróży.

Najciekawsze modele krzesełek dla niemowląt

Rynek artykułów przeznaczonych dla niemowląt obfituje w różnorodność form i kolorów. Krzesełka dla dzieci nie są tu wyjątkiem. Jak spośród tak wielu modeli dostępnych w sklepach wybrać ten właściwy? Oto najlepsze krzesełka, których zakup w szczególności warto rozważyć:

Krzesełko dla dziecka to bardzo ważny element wyposażenia domu, w którym żyje niemowlę. Odpowiednia wiedza rodziców i szeroka gama dostępnych w sklepach modeli to bezwarunkowa gwarancja wyboru odpowiedniego mebla.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę