Co to znaczy być fit? Opaski monitorujące pomagające zadbać o formę

Autor: Beata

Na początku swojej walki o lepszą kondycję możesz być pewny, że nie będzie łatwo. Nie wszystko przyjdzie od razu, a w wielu momentach zwątpisz i zaczniesz się zastanawiać, czy warto. Opaska sportowa to motywator i trener w jednym urządzeniu, który wskaże Ci drogę i wyciągnie z domu na pierwszy jogging. Poznaj 8 sposobów na to, by odmienić swoją codzienność z opaską sportową.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co to znaczy być fit
 2. jak zadbać o swoją formę
 3. czy warto kupić opaskę monitorującą

Co to znaczy być fit i jak zadbać o swoją formę? Porady

1. Budź się z motywacją, zasypiaj z satysfakcją

Każdy chyba może potwierdzić, że największym problemem jest motywacja. Skąd ją czerpać i jak pozostać pełnym chęci do sportowych zmagań, mimo padającego deszczu i wiatru? Obserwacja własnych postępów na bieżąco z opaską sportową pozwala dostrzec, że nasze treningi są naprawdę skuteczne i idziemy w dobrym kierunku. Lub przeciwnie – jeśli wykonujemy nasze treningi nieprawidłowo, również dostrzeżemy to w odpowiednim momencie, by wszystko zmienić.

2. Jedz zdrowiej

Regularne ćwiczenia i treningi to jedynie połowa sukcesu. Zdrowa, zbilansowana dieta pozwala na osiągnięcie lepszych wyników. Dzięki opasce sportowej przejmiesz również kontrolę nad swoim jadłospisem. Będziesz dostarczać organizmowi tylko niezbędnych substancji odżywczych. Opaski monitorujące pozwalają bowiem obserwować, ile kalorii spalasz w ciągu całego dnia – podczas treningu oraz codziennej aktywności.

3. Zmierz swoją tkankę tłuszczową

Prawdopodobnie przeczytałeś już miliony porad o tym, w jaki sposób przekształcić tkankę tłuszczową w mięśnie, ale nadal kojarzy Ci się to z czymś nieosiągalnym. Opaska sportowa może analizować skład Twojego ciała, tj. informować o procentowym udziale wody, mięśni, tłuszczu oraz masy kostnej w organizmie.

4. Zadbaj o swój sen

W czasie pracy myślisz o małej drzemce, tzw. power napie? Najchętniej byś się owinął w koc i zaszył w przestrzeni, gdzie jest w miarę cicho? Zastanawiasz się, dlaczego tak przysypiasz, mimo że pijesz sporo kawy? Może to znak, że powinieneś zadbać o jakość swojego snu. Twoim sprzymierzeńcem będzie opaska sportowa.

5. Nie zapominaj o aktywności

Na początku sportowej drogi najtrudniejsze jest przyzwyczajenie siebie i swojego ciała do nowego, czyli do regularnych treningów. Dzięki opasce monitorującej masz możliwość zaplanowania dziennych celów, które osiągniesz. Dodatkowo opaska może Ci przypomnieć o tym, że czas się ruszyć, bo za długo siedzisz przy biurku w pracy.

6. Zrozum swoje tętno

Tętno spoczynkowe jest jednym z ważniejszych wskaźników zdrowia, który pomoże Ci poznać, a później podnieść swoją kondycję fizyczną. Im tętno spoczynkowe jest niższe, tym prawdopodobnie jesteś bardziej sprawny i fit. Wysokie tętno może oznaczać problemy zdrowotne. Opaska sportowa, która posiada czujnik tętna pozwala śledzić nasze tętno w ciągu całego dnia, zarówno podczas spoczynku, jak i w czasie treningu.

7. Zacznij przygodę z joggingiem

Zarzekasz się, że bieganie nie jest dla Ciebie i odkładasz decyzję o zakupie odpowiednich butów do biegania? Z opaską sportową zrobisz pierwszy krok! Wszystkie niezbędne pomiary będziesz mieć w jednym miejscu, co stanowi dodatkowe ułatwienie i motywację. Zauważ również, że niezależnie od pogody w parkach i na ulicach można spotkać fanów biegania.

W takim razie, co to znaczy być fit? Ten termin oznacza bycie zmotywowanym do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, a także spędzania czasu w ruchu.

 • 139 zł
 • 89 zł
 • 59 zł
 • 79 zł
 • 79 zł

Opaski monitorujące: jaką wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto wybrać opaskę monitorującą, to pamiętaj o tym, że jest to sprzęt, który pomaga w sprawdzeniu tętna, ustaleniu odpowiedniej formy aktywności, pomiarach tkanki tłuszczowej. Na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór opasek monitorujących, a wśród proponowanych produktów da się wyróżnić:

 • Huawei Band 4 – to opaska z kolorowym wyświetlaczem, która umożliwia pomiar kroków, dystansu oraz kalorii.
 • Samsung Galaxy Fitⓔ – czyli opaska monitorująca, która mierzy nie tylko kroki i kalorie, ale także jakość snu, a dodatkowo jest wodoodporna.
 • Honor Band 5 – to opaska monitorująca aż 10 różnych rodzajów aktywności, a ponadto posiada funkcję analizy jakości snu i sterowania muzyką z nadgarstka.
 • Xiaomi Mi Band 3 – to nowoczesna opaska, która mierzy kroki, dystans, kalorie oraz puls.
 • Garmin Vivosmart 4 – czyli opaska, która monitoruje kroki, dystans, kalorie, a także jakość snu i puls.

Opaska monitorująca to nie tylko gadżet, ale też produkt, który umożliwia efektywniejsze spędzenie wolnego czasu i zadbanie o swoją aktywność fizyczną.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów