Czy iRobot Roomba 870 sprostała męskim wymaganiom?

Autor: Marcin

Jesteś ciekawy, jak odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 870 rzeczywiście radzi sobie ze sprzątaniem typowego mieszkania? Marcin zebrał się na odwagę i postanowił go przetestować. Oto wyniki.

Jeśli w wyniku demokratycznego podziału domowych obowiązków to Tobie Drogi Mężczyzno przypadło w udziale odkurzanie, odpiaskowywanie i odsierściowienie domowych podłóg, Roomba 870 to najlepszy pomocnik, jakiego możesz znaleźć w sklepach między Odrą a Bugiem.

Największe zalety odkurzacza:

+ oszczędność czasu – Roombie 870 pełen cykl sprzątania 40m2 zajmuje około 40 minut. Ten czas to od dzisiaj minuty, które możesz przeznaczyć na cokolwiek innego niż sprzątanie podłóg. Możesz na przykład wreszcie umyć okna, o co Twoja partnerka prosi Cię od miesięcy.

+ niewielki hałas (w porównaniu z „normalnym”odkurzaczem) – Roomba 870 jest obiektywnie dość głośnym urządzeniem. W porównaniu ze zwykłym odkurzaczem jest jednak jak modlitwa buddyjskich mnichów w porównaniu z rockowym koncertem. W praktyce oznacza to, że gdy pracuje nadal możesz oglądać swój ulubiony program, tylko nieco głośniej niż zwykle.
 
+ bezobsługowość – możesz ją ustawić tak, by sprzątała codziennie o określonej porze i wracać do czystego mieszkania każdego dnia, niezależnie od tego jak bardzo dużo sierści traci Twój pies i w jak głębokich kałużach taplał się podczas porannego spaceru. Roomba 870 po zakończeniu pracy wróci do punktu ładowania, by następnego dnia znowu być gotowa na to, co na jej drodze zostawi Twój pupil. Jedyne, co musisz zrobić to raz na jakiś czas opróżnić pojemnik na kurz.
 
+ sprząta trudno dostępne miejsca – jeśli ostatnio odkurzałeś pod meblami i łóżkiem mniej więcej w czasie, kiedy kończył się w Polsce komunizm, Roomba 870 jest produktem dla Ciebie. Jest płaska, wystarczy jej zaledwie kilkanaście centymetrów wysokości, by wjechać pod łóżko, regał, czy stolik kawowy i sprzątnąć kurz z miejsc, których nie widziałeś od momentu umeblowania mieszkania.
 
+ jest dokładna – Roomba przejeżdża kilkakrotnie przez to samo miejsce podczas jednego sprzątania, a dzięki „podwyższanemu” zawieszeniu może wjechać na dywan, przejechać przez wysoki próg, czy sprzątać powierzchnie o różnej głębokości (np. kiedy sam układałeś podłogi w łazience i fugi mają między 2-3 cm szerokości). Nawet po sprzątaniu zwykłym odkurzaczem Roomba zbiera jeszcze sporo kurzu, którego on zebrać nie zdołał.
 
+ kończy kłótnie dotyczące sprzątania – jeśli 90% Twoich podejść do odkurzania podłóg kończy się poprawkami i karczemnymi awanturami, Roomba jest rozwiązaniem Twoich problemów. Odtąd piasek pod stopami Twoja Partnerka będzie czuła jedynie podczas urlopu w Mielnie.
 

Jak każde urządzenie, które ratuje mężczyźnie życie i oszczędza czas, Roomba 870 ma także wady.


Oto one:

- cena – urządzenie kosztuje ponad 2500zł. To bardzo dużo jeśli porównujemy jego cenę ze zwykłym odkurzaczem. Zwłaszcza jeśli jedną z nerek sprzedaliśmy już wcześniej chcąc kupić na kredyt używany samochód. Z drugiej strony raty 0% pozwalają udźwignąć nawet tak duży wydatek. Nawet jeśli będzie to oznaczało jedzenie tylko dwóch ciepłych posiłków w miesiącu przez najbliższe pół roku.
 
- cena części zamiennych – szczotki, filtry i inne części zamienne Roomby ulegają zużyciu. Nowe części są dość drogie, ale ponieważ urządzenie jest stosunkowo nowe na rynku trudno powiedzieć, czy jest to duży problem (trudno określić precyzyjnie jak bardzo wytrzymałe są fabryczne podzespoły).
 
- nie posprząta kantów i trudno dostępnych szczelin – mimo, że Roomba 870 jest bardzo dokładna jej budowa nie pozwala na odkurzanie rogów pokoju i niewielkich szczelin. Więc zastanów się kilka razy zanim z uśmiechem na ustach oddasz teściowej Wasz zwykły odkurzacz.
 

Kup odkurzacz iRobot Roomba 870!

  


Kilka słów o Autorze:

Marcin jest szczęśliwym posiadaczem adoptowanego jamnika, który linieje w tempie dość przeciętnym. Sprzątał do tej pory rzadko i niechętnie. Na tyle, że za jego zdjęcie z odkurzaczem w ręku jego Partnerka wyznaczyła nagrodę pieniężną.


zobacz inne odkurzacze automatyczne w naszej ofercie


80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link