Data publikacji: 1 października 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

iPhone Xr – jaką pamięć wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Myślisz o zakupie telefonu Apple? Już wyobrażasz sobie w Twojej dłoni jeden z trzech zapowiedzianych nowych iPhone’ów? Z najnowszych smartfonów Apple najtańszy jest iPhone Xr – dostępny w trzech wersjach różniących się wielkością pamięci wbudowanej. Jaką pojemność najnowszego iPhone’a Xr wybrać: 64 GB, 128 GB czy 256 GB? Czy warto zapłacić 750 zł więcej za 4-krotnie większą pamięć wewnętrzną?

Apple iPhone Xr w najtańszej wersji ma pojemność 64 GB

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- ile kosztuje najnowszy iPhone Xr w zależności od pamięci,

- jak optymalizuje się pamięć wewnętrzną w smartfonach Apple,

- jaki iPhone wybrać pod względem pojemności pamięci.

Jaką pojemność ma najnowszy iPhone Xr i ile kosztuje?

IPhone Xr ma trzy wielkości pamięci wbudowanej do wyboru: 64 GB, 128 GB i 256 GB. Wraz z wielkością pamięci rośnie cena:

WSKAZÓWKA

Pamiętaj, że pamięć wewnętrzna dostępna dla użytkownika jest mniejsza niż podana w danych technicznych. W zależności od modelu i ustawień w konfiguracji standardowej system operacyjny i preinstalowane aplikacje zajmują od 10 do 12 GB. Ponadto część pamięci jest przeznaczona na formatowanie. Preinstalowane aplikacje, które zajmują ok. 4 GB, można usuwać i przywracać.

Apple iPhone Xr w najdroższej wersji ma pojemność 256 GBO pamięciach wewnętrznych w iPhone’ach Xs i Xs Max, które mają maksymalnie aż 512 GB, przeczytasz w tym artykule. Jeżeli zastanawiasz się, jak iPhone Xr wypada na tle innych modeli, zajrzyj do poradnika iPhone X vs iPhone Xr i iPhone Xs – porównanie. Może poznasz więcej niż 5 powodów, dla których warto mieć iPhone’a Xr.
Z jednej strony – zakup iPhone’a Xr z pamięcią 64 GB wydaje się być najmniej opłacalny, skoro smartfon z 2-krotnie większą pojemnością kosztuje tylko 200 zł więcej.
Większą kwotę trzeba dopłacić za 256 GB pamięci, bo aż 750 zł. Z drugiej strony – za te pieniądze można zamówić albo słuchawki Apple, albo odłożyć je na najtańszy iPad mini.
Im więcej plików chcesz przechowywać w pamięci smartfonu, tym masz większy apetyt na największą pamięć.
Jednak dzięki automatycznym i ręcznym sposobom optymalizacji pamięci w smartfonach Apple oraz dostępowi do różnych chmur danych możesz efektywnie korzystać zarówno z 64 GB, jak i 128 GB pojemności zamiast droższej 256 GB.

Jak optymalizować pojemność w iPhonie?

W ustawieniach ogólnych telefonu Apple znajdziesz listę zaleceń dotyczącą optymalizacji pamięci. Wystarczy przeczytać opisy zaleceń i jednym stuknięciem palca włączyć wybrane, np. optymalizację zdjęć, aby iPhone używał ich mniejszych wersji (oryginały będą przechowywane na dysku iCloud).

CZY WIESZ, ŻE…

Jeżeli urządzenie z systemem iOS potrzebuje miejsca w pamięci, czy to podczas aktualizacji systemu, czy nagrywania filmów, automatycznie czyści pamięć podręczną, usuwa pliki tymczasowe i zbędne części aplikacji. Użytkownik iPhone’a musi usuwać pliki ręcznie, kiedy automatyczne czyszczenie pamięci nie wystarcza. Wówczas pojawi się komunikat: „Pamięć prawie zapełniona”.

Co zrobić z muzyką i wideo? Pamięć zajmowaną przez te pliki także można zoptymalizować. Wystarczy skorzystać z funkcji optymalizowania dysku.
Pliki muzyczne, które nie są odtwarzane od dłuższego czasu, będą automatycznie usuwane. Dzięki tej funkcji nie musisz przeglądać co najmniej setek utworów, aby wyselekcjonować część do skasowania.

Proponowane produkty:
Apple iPhone X 64GB (gwiezdna szarość) <%– –%>
Apple iPhone X 64GB (srebrny) <%– –%>
Apple iPhone Xr 128GB (żółty) <%– –%>
Apple iPhone Xr 64GB (biały) <%– –%>
Apple iPhone Xr 64GB (żółty) <%– –%>

Jaki iPhone wybrać z serii Xr?

Apple iPhone Xr z pamięcią wewnętrzną 128 GB to najbardziej optymalne rozwiązanieNajbardziej optymalnym rozwiązaniem pod względem stosunku pojemności iPhone’a Xr do ceny jest model z pojemnością 128 GB. Wystarczy dopłacić 200 zł za dwukrotnie większą pamięć, a iPhone Xr i tak będzie tańszy od iPhone’a X z pojemnością 64 GB.
Nowy iPhone Xr z pojemnością 64 GB jest wystarczający dla osób, które przechowują na stałe w pamięci urządzenia niewiele plików, bo:
  • jak najszybciej zgrywają je na dysk komputera lub przenoszą do chmury,
  • korzystają z aplikacji streamujących muzykę i filmy,
  • iPhone Apple nie jest ich podstawowym urządzeniem do robienia zdjęć,
  • mają minimalistyczne podejście do aplikacji.

Największa pamięć wewnętrzna, czyli 256 GB, jest dla osób, które testują różnorodne aplikacje, chcą robić wiele zdjęć iPhonem i często nagrywać filmy w jakości Ultra HD 4K (do 60 klatek na sekundę). Pliki zdjęć i filmów w wysokiej jakości zajmują więcej miejsca, a dzięki dużej pojemności nie trzeba odinstalowywać rzadko używanych – ale jednak – aplikacji.
Jeśli Twój budżet jest nieograniczony i nie musisz iść na kompromis, możesz zainwestować w iPhone’a Xr z największą pojemnością... albo zastanowić się nad droższym iPhonem Xs lub Xs Max z ogromną pamięcią – aż 512 GB. O ich zaletach przeczytasz tutaj.
Przed zamówieniem telefonu Apple sprawdź jeszcze poradnik porównujący iPhone’a Xs, iPhone’a Xs Max i iPhone’a Xr. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie wersje kolorystyczne nowych iPhone’ów, zerknij tutaj.

*Stan z dnia 26.09.2018

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Sprawdź, dlaczego warto kupić nawigację samochodową z TMC!
Zobacz więcej   
Sprawdź, jaką przekątną ekranu powinna mieć najlepsza nawigacja samochodowa!
Zobacz więcej   
Sprawdź, co lepiej sprawdzi się w trasie – GPS czy smartfon!
Zobacz więcej   

Znajdź nas