Inteligentny depilator – co warto wiedzieć przed zakupem odpowiedniego urządzenia?

Autor: Zosia

Depilacja to dla wielu kobiet istotna czynność, która często musi być powtarzana w krótkich odstępach. Komfortowe i zwykle nieefektywne nie jest zwłaszcza golenie maszynką. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup depilatora, który znacznie przyspieszy pozbywanie się włosków z różnych części ciała – nawet tych najbardziej delikatnych. Depilacja jest również o wiele bardziej skuteczna, ponieważ nie wymaga tak częstego powtarzania, jak golenie włosów maszynką.

Kobieta siedząca na łóżku depilująca nogi.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki typ depilatora warto wybrać
  2. czym charakteryzują się „inteligentne” depilatory
  3. które modele depilatorów są warte zakupu

Jaki typ depilatora warto wybrać?

Zestaw do depilowania.

Na rynku pojawia się coraz więcej wysokiej klasy depilatorów. Wśród nich można znaleźć zarówno urządzenia mechaniczne, jak i świetlne. Oba rozwiązania mają zalety. Typowe depilatory mechaniczne zapewniają skuteczną i o wiele mniej bolesną metodę pozbywania się owłosienia niż golenie za pomocą maszynki. Można wyróżnić depilatory, które swoje działanie opierają na pęsetach wyrywających włosy wraz z cebulkami, oraz takie, które wykorzystują głęboko osadzone dyski. Ważny jest również sposób zasilania depilatora mechanicznego. Można spotkać urządzenia zasilane sieciowo, jednak najbardziej wygodne są depilatory akumulatorowe. Można z nich korzystać w dowolnym miejscu, szczególnie pod prysznicem – kontakt z wodą nie niesie żadnego ryzyka.

Wiele kobiet chciałoby korzystać ze standardów znanych z salonów kosmetycznych, gdzie wykorzystywana jest metoda laserowa. Ten sposób depilacji jest jednak kosztowny, a z powodzeniem można go zastąpić, używając depilatora świetlnego. Depilacja światłem IPL jest bardzo efektywna i praktycznie bezbolesna. Skóra staje się niezwykle gładka. Depilator świetlny osłabia włoski, które odrastają w bardzo wolnym tempie, dzięki czemu po regularnym goleniu nie widać ich przez wiele tygodni.

Polecane depilatory
  • 779 zł
  • 419 zł
  • 499 zł
  • 557 zł
  • 139 zł

Czym są depilatory inteligentne i jaki model warto kupić?

Nogi kobiety po zabiegu depilacji.

Nowością na rynku są depilatory inteligentne. Wykorzystują technologię, dzięki której depilacja staje się jeszcze bardziej intuicyjna i łatwa. Jedną z funkcji inteligentnych depilatorów jest, chociażby, kontrola nacisku – siła, z jaką depilator jest przyciskany do skóry, podlega stałej kontroli. W przypadku zbyt mocnego nacisku zaczyna świecić się czerwona lampka, która sygnalizuje, aby zmniejszyć siłę. Depilatory inteligentne zapewniają precyzyjną depilację. Można usuwać nawet tak krótkie włoski, których nie jest w stanie wychwycić wosk.

Jakie depilatory będą najlepsze? Warto postawić na sprzęt od uznanych producentów, który charakteryzuje się niezawodnością i bogactwem funkcji. Spośród depilatorów inteligentnych zasilanych akumulatorowo warto wybrać np. Braun Silk-epil 9-720 Wet & Dry. Zbiera on włoski za pomocą pęset. Dzięki temu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet z wrażliwą skórą. Warto zwrócić uwagę na system masażu – depilacja staje się o wiele przyjemniejsza dla naskórka. Depilator został wyposażony również w głowicę golącą, co sprawia, że można go używać jako golarki. Urządzenie działa na dwóch prędkościach, a co za tym idzie – w przypadku zbyt szybkiej pracy można bezproblemowo zmniejszyć prędkość golenia. Na uwagę zasługują technologia SensoSmart, która zapewnia świetną kontrolę nacisku, a także technologia MicroGrip, która pozwala na niezwykle precyzyjną depilację dzięki szerokiej głowicy.

Inny depilator wart polecenia to Philips Satinelle Advanced BRE635/00. On również jest zasilany akumulatorowo i może efektywnie pracować przez 40 minut, więc nawet staranna i niezbyt szybka depilacja nie jest problemem. W przypadku tego sprzętu za depilację odpowiadają obracające się dyski, dzięki którym jest ona szybka i dokładna. Depilować się można zarówno na sucho, jak i na mokro. Urządzenie ma kilka nasadek: do depilacji twarzy, miejsc wrażliwych, napinania skóry i przycinania włosków. Duże udogodnienie to możliwość mycia depilatora pod wodą.

Nasadki to atut modelu Panasonic ES-ED92RP503, ponieważ można go używać także do pedicure’u oraz depilacji pach i bikini. Uwagę zwraca lampka, która podświetla depilowany obszar skóry. Ze sprzętu można bez obaw korzystać pod prysznicem i w czasie kąpieli.

Wśród depilatorów wykorzystujących światło wyróżnia się na pewno Philips Lumea Prestige BRI953/00. To świetny i żywotny sprzęt do efektywnej i szybkiej depilacji twarzy, pach oraz okolic bikini. Dzięki aplikacji mobilnej można skorzystać z porad dotyczących skutecznej depilacji.

Działanie impulsów świetlnych wykorzystuje także Beautifly B-SHINE. Parametry lampy są tak dobre, że może ona pracować nawet przez wiele lat. Sprzęt zapewnia bezbolesne i skuteczne pozbywanie się włosków z ciała i twarzy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link