Inteligentne sprzęty, które pomogą nam w prowadzeniu zdrowego trybu życia

Autor: Alicja

Prowadzenie zdrowego trybu życia to zasada, która powinna wejść w krew każdemu z nas. Czasami brakuje nam jednak chęci, silnej woli, czasu lub wymigujemy się tym, że nie mamy motywacji lub jest nam po prostu ciężko. Na szczęście rozwiązań na owe problemy jest coraz więcej. Te ostatnie możemy pokonać m.in. za pomocą inteligentnych sprzętów.

Uprawianie sportu to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia prawidłowego trybu życia. Ostatnio, obszar ten został wzbogacony o inteligentne sprzęty, za sprawą których jego uprawianie jest przyjemniejsze i łatwiejsze. W zależności od rodzaju sportu, można skorzystać z różnego typu urządzeń.

 

Zobacz pełną ofertę sportowych zegarków w naszym sklepie!


Wśród dostępnych na rynku sprzętów związanych z bieganiem i wykonywaniem ogólnych ćwiczeń wyróżnia się m.in. z inteligentne zegarki, które zmierzą najważniejsze parametry, takie jak czas, dystans, tempo, prędkość czy ilość spalonych kalorii.


Większość z tym urządzeń motywuje również do ćwiczeń. Odbywa się to poprzez przypominanie o bieganiu lub, co jest bardziej motywujące, możliwości porównania własnych wyników z wynikami naszych przyjaciół lub ludzi z całego świata. Wszystko to wykonalne jest dzięki kompatybilności ze specjalnymi programami komputerowymi, które analizując nasze osiągnięcia pozwalają na zestawienie ich z osiągnięciami innych.
 
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 225 z odbiornikiem GPS wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz, który w wyraźy sposób pokazuje pracę serca w trakcie wysyłku. Dużą zaletą jest umiejscowienie czujnika tętna, który znajduje się z tyłu tarczy zegarka (zamiast niewygodnych opasek na klatce piersiowej). Urządzenie monitoruje dystans, tempo i tętno aktywności nawet w pomieszczeniach.   

Serwis Garmin Connect daje możliwość przesyłania danych pomiędzy urządzeniem a komputerem. Dzięki temu monitorowanie aktywności jest znacznie łatwiejsze. Serwis skupia wokół siebie użytkowników sprzętu Garmin i daje możliwość wzajemnych interakcji. 

Zdrowy tryb życia to jednak nie tylko same ćwiczenia. To także zdrowe odżywanie. W tym przypadku pomocne będą chociażby tak proste z pozoru urządzenia, jak uwagi. Dotychczas kojarzyły się one jedynie z podawaniem wagi ciała. Rola ta została jednak ostatnio bardzo rozbudowana. Za ich pomocą możliwe jest mierzenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, pomiar procentowej zawartości wody w organizmie, pomiar procentowej zawartości tkanki mięśniowej, a także dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki podanym parametrom otrzymamy informację o tym, czy nasza dieta/ćwiczenia idą w dobrym kierunku.

Waga łazienkowa określająca m.in. procentową zawartość tkanki tłuszczowej oraz procentową zawartość tkanki mięśniowej. Innym przykładem wagi jest urządzenie, które nie tylko dokładnie podaje wagę ciała (przy nakazaniu prawidłowej postawy ciała) czy wskaźnik BMI, ale także mierzy bicie naszego serca. Co więcej, w połączeniu z aplikacją na smartfona analizuje różnorodne trendy związane ze zdrowym trybem życia. Częste aktualizacje pokazują, w jakim kierunku idzie nasze zdrowie. Kolejnymi urządzeniami, które mogą zrewolucjonizować prowadzenie zdrowego trybu życia są drobne akcesoria. Przykładem takiego akcesorium jest chociażby inteligentny widelec, który zaalarmuje użytkownika o zbyt szybkim jedzeniu lub poinformuje o ilości zjedzonych kalorii. W obu przypadkach w odpowiednim momencie zostaniemy łagodnie zastopowani. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy.

Wśród wspomagających zdrowy tryb życia sprzętów nie można zapomnieć bowiem o inteligentnych sprzętach AGD takich, jak lodówka. Nie tylko zadba ona, aby w jej wnętrzu znalazły się odpowiednie produkty (sama zrobi zakupy), ale także pomoże ustalić zdrowy plan jedzenia na podstawie naszej masy ciała, wieku oraz płci. Jak widać, z inteligentnymi sprzętami, prowadzenie zdrowego trybu życia jest dużo prostsze niż miało to miejsce kilka lat temu. Jedyne co musimy zrobić, to dobrze wykorzystać daną nam technologię.

 

Zobacz pełną ofertę opasek monitorujących aktywność w naszym sklepie!


  • 139,99 zł
  • 169,99 zł
  • 459 zł
  • 499 zł
  • 259 zł

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów